Skocz do zawartości
Bolo8888

Gigabyte P35-ds3r - Very Good Oc :):) 575fsb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , nabyłem dzisiaj tą płytę i mam do was pytanie. Przy oc jak podnosicie fsb , zostawiacie pci express frequency na auto czy przestawiacie na 100? coś clockgen nie działa z tą płytą i nie wiem jak sprawdzić czy na auto się nie podnosi , podnosi się taktowanie pci? pzdr

 

Jakie wam tempy core temp, tempy wskazuje bo mi kilkanaście stopni więcej niż speedfan i bios.

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , nabyłem dzisiaj tą płytę i mam do was pytanie. Przy oc jak podnosicie fsb , zostawiacie pci express frequency na auto czy przestawiacie na 100? coś clockgen nie działa z tą płytą i nie wiem jak sprawdzić czy na auto się nie podnosi , podnosi się taktowanie pci? pzdr

 

Jakie wam tempy core temp, tempy wskazuje bo mi kilkanaście stopni więcej niż speedfan i bios.

 

 

Wejdz na watek o dzialaniu q6600- tam sa moje posty, zrzuty ekranu i jeszcze jednego forumowicz z podobna plyta ale z C. Ja np. ustawiam na 100 bo mam pietra, ze cos zkopce ;-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trudno strone wstesz przeczytac ????????? :mur: . Minimum wysilku !!!!

 

Co do trybu dzialania AHCI , najlepiej ustawic go w biosie a potem postawic system ( w czasie instalacji dodac sterowniki lub miec juz zintegrowane z pyta win, programem nlite). Kazda zmiana z ide radi/ahci ( i na odwrot), wiaze sie reinstalka ( beckup zrobiony na ustawieniu kontrolera : ide, nie bedzie dzial po ustawieniu na AHCI, sprawdzielm sam) lub ciezkiego kombinowania z dodawaniem sterownikow prze menager urzdzen i bawienia sie biosem, przekladamniem kabla pod drugi kontroler sata na plycie.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzieki za odp zostawiam pci e freq na 100.Jestem z płyty bardzo zadowolony , jest po prostu świetna , bawię się z nią "ostro" i nawet nie stęknie a przywracanie po za wysokim oc jest świetne. Jedyne co mi się nie podoba to tylko jedno ide i dodatkowo fatalnie umieszczone. Pozatym jestem bardzo content , że się na nią zdecydowałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trudno strone wstesz przeczytac ????????? :mur: . Minimum wysilku !!!!

 

Co do trybu dzialania AHCI , najlepiej ustawic go w biosie a potem postawic system ( wczsie instalacji dodac sterowniki lub miec juz zintegrowane z pyta win, programem nlite). Kazda zmiana z ide radi/ahci ( i na odwrot), wiaze sie reinstalka ( beckup zrobiony na ustawieniu kontrolera : ide, nie bedzie dzial po ustawieniu na AHCI, sprawdzielm sam) lub ciezkiego kombinowania z dodawaniem sterownikow prze menager urzdzen i bawienia sie biosem, przekladamniem kabla pod drugi kontroler sata na plycie.

Nieprawda... Nie ma najmniejszego problemu w zmianie trybu pracy AHCI, a WinXP spokojnie daje sobie z tym rade... :)

p.s: Warto przed wlaczeniem/wylaczeniem AHCI usunac kontrolery z menadzera urzadzen :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzieki za odp zostawiam pci e freq na 100.Jestem z płyty bardzo zadowolony , jest po prostu świetna , bawię się z nią "ostro" i nawet nie stęknie a przywracanie po za wysokim oc jest świetne. Jedyne co mi się nie podoba to tylko jedno ide i dodatkowo fatalnie umieszczone. Pozatym jestem bardzo content , że się na nią zdecydowałem .

Wziełem ją ze względu na dwie rzeczy - spokojnie robi fsb 500 ( wiecej pewnie tez ale to już nie potrzebne) i zasilanie 6-fazowe co przy mocno eksploatowanym i oc-owanym sprzecie zeby sie nie rozpadl nawet po 5-7latach pracy.

 

Teraz zmieniłem bios na najnowszy f6 - zmian nie zauważyłem :P

 

Spotkałem się z marudzeniem na temat IDE - sam mam dvdrw na nim i jakos mi nie przeszkadzalo polozenie.

Duza ilość usb - ale je chyba trzeba wyprowadzić na dodatkowych śledziach

Płytka jest troche mni9ejsza od innych ;] Ale położenie do podłączenia audio do front panelu jest tak dalekie że kabel ledwo starczyl jest napiety i zachacza o karte grafiki.

 

W biosie ustawienia o/c mogły by być lepiiej zrobione/opisane głownie napięcia.

 

Ze sterownikami dzwieku troche pokombinowac zawsze trzeba i trochę szkoda ze nie ma SLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To moj pierwszy post na tym forum, ale po przeczytaniu calego tematu postanowilem napisac cos o moich przygodach, jak i zadac kilka pytan odnosnie c2d.

 

Konfiguracja to:

 

GA-P35-DS3R (rev. 1.0), E4400 Conroe, Scythe Ninja Plus Rev. B, PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4, Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W, GF8600GT.

 

Sprzet zakupilem tydzien temu, oczywiscie chcialem go troche "dziabnąć" ale zabralem do tego bardzo zle, co prawda ustawilem timingi z reki dla pamietek, ale nie sprawdzilem dokladnie napiecia a domyslnie jest 1,8 i podwyzszylem FSB , w sumie nawet nie duzo, po wyjsciu z BIOS-u komp "klęknął" i juz nie wstal, niestety nie pomagal reset zworka i inne [ciach!]ly. Plyta uruchamiala sie na 5-8 sekund i resetowala co chwile, przypuszczam ze sie BIOS zacial w jakis dziwny sposob. Na szczescie po 3 dniach dostalem nowy egzemplarz plyty. No i teraz jestem troche zrazony i boje sie cokolwiek ruszac zeby plyta znowu nie padla, ale z drugiej strony chce co nie co wycisnac z korka. Mam wiec kilka pytan: aktualnie jade na 250x10 bez zmiany napiecia, komp dziala stabilnie. Patriotki lataja na 5-5-5-15 1000 MHz 2,2V. Ale szczerze mowiac nie wiem jak dalej zabrac sie za podkrecanie i czy ewentualnie na takim konfigu wycisne z tego cos jeszcze. Jak ewentualnie dalej powinienem probowac? Zwiekszyc ktores napiecia? I pytanie odnosnie temperatury procka (niestety nie mam mozliwosci sprawdzenia fachowym sprzetem) wiec musze ufac dziadoskim progsom: pytanie tylko np. w everescie na jaka temperature patrzec - procesora, czy poszczegolnych rdzeni? w tej chwili podczas mordowania orthosem, mam w stresie na rdzeniach 66stopni (z tym ze w pokoju mam ze 24). Czekam na wasze ewentualne uwagi/pytania i sugestie co robic dalej zeby cos jeszcze wycisnac z procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie niski dzielnik dla pamięci , pci express freq na 100, performance enhance na standart podvoltuj proca i jedziesz z fsb nie ma bata musi być lepiej:) ja swoją katuję codziennie odkąd ją mam i nawet nie klęknie , bardzo user friendly płytka:). Co do temperatury jak masz się progsem posilić sugeruj się tą z core temp 0.95 lub TAT (inne progsy w tym everest i dużo niższą podają) .

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie niski dzielnik dla pamięci , pci express freq na 100, performance enhance na standart podvoltuj proca i jedziesz z fsb nie ma bata musi być lepiej:) ja swoją katuję codziennie odkąd ją mam i nawet nie klęknie , bardzo user friendly płytka:). Co do temperatury jak masz się progsem posilić sugeruj się tą z core temp 0.95 lub TAT (inne progsy w tym everest i dużo niższą podają) .

podejrzewam ze wystarczylo zeby kolega poczekal na 2-3 magiczne restarty i plyta by odpalila z domyslnymi ustawieniami... Katuje ja od kilku miesiecy i jeszcze nie zdarzylo mi sie zebym musial czyscic ustawienia biosu zworka etc. :)

 

p.s: Kiedy wprowadza zmiane Performance Level do biosu wrrrrr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie niski dzielnik dla pamięci , pci express freq na 100, performance enhance na standart podvoltuj proca i jedziesz z fsb nie ma bata musi być lepiej:) ja swoją katuję codziennie odkąd ją mam i nawet nie klęknie , bardzo user friendly płytka:). Co do temperatury jak masz się progsem posilić sugeruj się tą z core temp 0.95 lub TAT (inne progsy w tym everest i dużo niższą podają) .

 

No to torche go dziabnalem dzisiaj :lol2: Zablokowalem pci exprexx na 100, bez zmiany dzielnika i vcore - FSB podnioslem do 260. Pamiatki lataja wiec na 1036 przy 5-5-5-12 2,2V. Wszystko przetestowane dziala stabilnie.

 

Teraz prace zostaja wstrzymane na kilka godzin bo musze odinstalowac viste (szmelc jak nic dla mnie :angry: ) i trzeba odkurzyc XP :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wam padła już P35-DS3R?? Bo moja tak :mur: . Miesiąc czekałem na kompa. Jak padła?? Jak większość Gigabyte'ów-sama z siebie. Odpalam pewnego razu kompa, a tu lipa. BIOS odpadł. Poszukiwał BIOSu na dysku i płyta padła. Poszła do serwisu... Ta płyta ma dual bios?? Jeżeli tak to wadliwie działa... Poza tym wlutowany bios jest bee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kiedy plyta go tam umieszcza? Przy pierwszym podlaczeniu nowego dysku?

Szczuru - ktorej wersji bios uzywales?

No i jakie FSB wyciagacie z tej plyty?

Moja sie dosyc szybko konczy, bo juz w okolicach 490 :/

Napiecie na MCH i FSB +0.1v, chipset chlodny, bo wieje na niego... Procek walla jeszcze nie lapie (E6420)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem w sumie niewiem czego dokładnie to może być wina ale chodzi o to ze procek czasem nagrzewa sie do 60 stopni i dopiero wentylator zaczyna sie kręcić czy tak powinno być czy wentylator powinien sie kręcić od momentu naciśnięcia przycisku power w kompie ?? czy teraz tak jest ze gdy procek nagrzeje sie do odpowiedniej temperatury to dopiero sie załącza i zaczyna chłodzić czy to jest normalne ?? jest może jakaś opcja w biosie żeby to ustawić??

a płyta to P35 DS3R gigabyte procek to dualcore E2180 + standardowe chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem w sumie niewiem czego dokładnie to może być wina ale chodzi o to ze procek czasem nagrzewa sie do 60 stopni i dopiero wentylator zaczyna sie kręcić czy tak powinno być czy wentylator powinien sie kręcić od momentu naciśnięcia przycisku power w kompie ?? czy teraz tak jest ze gdy procek nagrzeje sie do odpowiedniej temperatury to dopiero sie załącza i zaczyna chłodzić czy to jest normalne ?? jest może jakaś opcja w biosie żeby to ustawić??

a płyta to P35 DS3R gigabyte procek to dualcore E2180 + standardowe chłodzenie

U mnie jest podobnie. Z tym że wentyl zaczyna sie krecic gdy temp. procka po włączeniu kompa przekroczy ok 32 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.. U mnie na:

 

GA-P35-DS3R (rev. 1.0; bios f4), E4400 Conroe, Scythe Ninja Plus Rev. B, PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4, Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W, GF8600GT.

 

dosc szybko skonczyly sie mozliwosci O/C. Procek idzie na max 2,8 (311x9)przy napieciu 1,34 w BIOS-ie i +0,1 na mobo. A wyzej za nic nie chce ruszyc. Nawet jesli podniose napiecie do ponad 1,4 to po uruchomieniu windy orthos szybko sie sypie. Sam nie wiem czy trafilem na dziadoska wersje e4400 czy moze ja cos zle robie, moze trzeba bardziej podniesc napiecie na mobo? Poprosze o jakies wskazowki, ktore pomoga ewentualnie wyciagnac cos wiecej z procka, bo jak nie to sprzedaje procka i biore e6750 z rewizji G0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem w sumie niewiem czego dokładnie to może być wina ale chodzi o to ze procek czasem nagrzewa sie do 60 stopni i dopiero wentylator zaczyna sie kręcić czy tak powinno być czy wentylator powinien sie kręcić od momentu naciśnięcia przycisku power w kompie ?? czy teraz tak jest ze gdy procek nagrzeje sie do odpowiedniej temperatury to dopiero sie załącza i zaczyna chłodzić czy to jest normalne ?? jest może jakaś opcja w biosie żeby to ustawić??

a płyta to P35 DS3R gigabyte procek to dualcore E2180 + standardowe chłodzenie

 

U mnie jest podobnie. Z tym że wentyl zaczyna sie krecic gdy temp. procka po włączeniu kompa przekroczy ok 32 st.

Wyłączcie smart fan control method i smart fan control mode w integrated peripherials (czy jak to sie to tam pisze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, new BIOS F7 - czy ktos juz robil update? Ciekawe czy daje on cos oprocz obslugi nowych klockow - 45nm

 

 

Nikt sie nie kwapil, wiec sam dzisiaj zrobilem update BIOS do wersji F7. Na pierwszy rzut oka kilka zmian kosmetycznych w BIOS-ie odnosnie ustawien. Naprawiono blad pokazywania napiecia DDR.

 

 

Ale ogolnie zaczyna mnie mocno wnerwiac plyta jesli chodzi o obsluge wentylatorow. Aby przewietrzyc bude kupilem sobie troche wentyli: 3x120+2x80 PWM. Płyta jak wiemy ma 2x4 pinowe + 2x3 pinowe zlacza do coolerkow. Ale nie moge jakos dobrze tego popodlaczac aby dzialalo poprawnie. Jak wpinam wentyle w 4-pinowe to nie dzialaja. A jak wylacze sterowanie wentylami w BIOS-ie to nie moge ich nawet w speed fanie skrecic. Po to zamontowalem tyle wentyli aby moc sobie nimi swobodnie sterowac z reki. Wie ktos moze jak trzeba to wszystko podlaczyc?

Edytowane przez pszemulas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, new BIOS F7 - czy ktos juz robil update? Ciekawe czy daje on cos oprocz obslugi nowych klockow - 45nm

Nikt sie nie kwapil, wiec sam dzisiaj zrobilem update BIOS do wersji F7. Na pierwszy rzut oka kilka zmian kosmetycznych w BIOS-ie odnosnie ustawien. Naprawiono blad pokazywania napiecia DDR.

Ale ogolnie zaczyna mnie mocno wnerwiac plyta jesli chodzi o obsluge wentylatorow. Aby przewietrzyc bude kupilem sobie troche wentyli: 3x120+2x80 PWM. Płyta jak wiemy ma 2x4 pinowe + 2x3 pinowe zlacza do coolerkow. Ale nie moge jakos dobrze tego popodlaczac aby dzialalo poprawnie. Jak wpinam wentyle w 4-pinowe to nie dzialaja. A jak wylacze sterowanie wentylami w BIOS-ie to nie moge ich nawet w speed fanie skrecic. Po to zamontowalem tyle wentyli aby moc sobie nimi swobodnie sterowac z reki. Wie ktos moze jak trzeba to wszystko podlaczyc?

... ja mam z kolei 3 wentyle(obudowa Lian-Li) i steruje nimi za pomocą regulatora obrotów Akasa......co do biosu to nawet nie wiem, która to opcja :wink:

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie złożyłem sobie nowy komputer w konfiguracji jak w podpisie. Chcę sobie trochę podkręcić procek. Ustawiłem w biosie 8X i 400MHz. Po uruchomieniu CPU-Z zamiast spodziewanych 3200MHz, program pokazuje, że mam mnożnik 6X co daje 2400MHz.

Jeżeli zostawię w biosie ustawienia automatyczne to CPU-Z pokazuje mnożnik 6X i zegar procka 333MHz. Częstotliwości zegara się wszędzie zgadzają ale nie wiem czemu CPU-Z pokazuje błędny mnożnik.

Czy ktoś z Was miał podobny przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Posiadam płytę P35-DS3R i mam z nią dwa problemy. Najpierw mój zestaw: P35-DS3R , C2D 6420, OCZ 2x1GB Platinum 800MHz rev.2, Gigabyte 8800 GTS 320 MB, tuner TV Hauppauge Win TV PVR PCI II, tagan 480 Wat, Vista 64 bit.

Pierwszy problem - jakakolwiek zmiana mnożnika dla pamięci z auto (domyślnie 3) powoduje że podczas uruchomiania i po uruchomieniu systemu nie ma dźwięku - obojętnie czy procesor podkręcony czy nie, czy napięcia zwiększone czy standard.

 

Drugi problem - po dołożeniu drugiej pary kości (ten sam model) czyli w sumie 4x1GB po uruchomieniu tunera TV obraz i dźwięk w tunerze się zacina (obraz jest czasami cały zielony, albo wyskakuje komunikat że sygnał jest słaby albo brak). Występuje to tylko przy 4x1GB, niezależnie od podkręcenia procesora - gry i filmy chodzą normalnie.

Czym może być to spowodowane?. - wada płyty, bios ver.F1, jakieś ustawienia w biosie. Bardzo proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co powinieneś zrobić to update Biiosu(choć nie chce mi się wierzyć ,że masz taki stary->F1 ?).

W zaawansowanych ustawieniach dot. pamięci możesz zmienić" High speed dram dll settings" na option 2.

 

Płytkę mam od 2dni więc chociaż tyle mogę podpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...