Skocz do zawartości
DrKleiner

M1siek LC's

Rekomendowane odpowiedzi

Układzik ładny :) szkoda tylko że ta pomkpa pod kątem.

 

Co do schłodzenia karty graficznej to teraz faktycznie powinieneś dac nawiew w pobliżu albo kolejny bloczek na regulator. Umnie bez tego było 100st na tym układzie i to tylko podczas testu sześcianem w AtiTool. Bez tego zapomnij o OC karty. Ja nawet nie odpalałem gier do czasu schłodzenia tego układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jaki regulator Ci chodzi? Gry działają mi bez problemu;)

Chodzi o uklady zasilania karty graficznej. Faktycznie to sie bardzo grzeje oj bardzo. Na poprzedniej grafie mialem z nawiewem okolo 45-50 stopni a bez grubo ponad 80 ;/

 

Daj nawiew i bedzie git.

 

Ukladzik fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak rozwiązałeś już sprawę nawiewu czy nie? :D

Fajny układzik, dobrze dobrane klocki.

Super jak na pierwsze WC i co najważniejsze spełnia Twoje oczekiwania:)

Jeszcze przydałaby się zmiana taśm dfi na jakieś czarne ;) i popracowanie nad estetyczniejszym ułożeniem wszelakich kabli.

 

Miło było pomóc przy powstaniu tego układu, nawet jak 'ktoś' dzwonił w środku nocy :lol:

 

Czekam na następne rewizje !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zmiany nastąpiły jeden kabel IDE znikł doszły Scythe Silent Box i Scythe Quiet Drive. Powiem tak pod względem głośności poprawiło się ale jednak mnie to nie satysfakcjonuje.

Na 100% cichszy jest Scythe Silent Box. Ale i tak dyski hałasują. Pompkę lekko wyprostowałem.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Fotka dla ciekawskich co pytali jak wygląda stanowisko.

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek175

 

Czy ta twoja firmowa chlodnica jest az tak wydajna ???

bloczki mamy te same , z tym ze ja nie mam bloku na NB

grafa ta sama , jak pogram godzine w Stalkera to temp GPU rosnie do okol o 52'C

"woda" na oko ma grubo powyzej 40'C :/

mam chlodnice od VV Golfa

 

b.t.w

wygrzewania sprzeta ,

BF2 grzeje maszyne znacznie mniej niz STALKER

ten drugi wykozystuje grafe i CPU na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek175

 

Czy ta twoja firmowa chlodnica jest az tak wydajna ???

bloczki mamy te same , z tym ze ja nie mam bloku na NB

grafa ta sama , jak pogram godzine w Stalkera to temp GPU rosnie do okol o 52'C

"woda" na oko ma grubo powyzej 40'C :/

mam chlodnice od VV Golfa

Warto kupowac dedykowana chlodnice... Woda grubo ponad 40stC :?: Sprobuj jakos dokladniej okreslic niz na oko ale rownolegle zacznij szybko zastanawiac sie nad zmiana chlodnicy i przeczyszczeniem wszystkiego... Taka temp wody to porazka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. nie czytałem w.w. uwag ale nazwa:

Black & Blue Wc, Cisza, estetycznie jakos nie gra mi z końcowym efektem

może nazwa na wyrost ??

p.s.

żeby nie było

całkiem fajny kibelek :wink:

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Ja na swoim 73GT ma starym Dedyku mam 50* stress tyle że napęcie 1.25@1.65v :wink: Więc na dość mocniejszą karte te 52* to nie tak tragicznie jak sądzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim 73GT ma starym Dedyku mam 50* stress tyle że napęcie 1.25@1.65v :wink: Więc na dość mocniejszą karte te 52* to nie tak tragicznie jak sądzicie

Tyle, że oni mówią o temp wody... :mur:

 

A co do dedyków to się opłaca ;]] Miałem wcześniej nagrzewnicę z Łady i po godzinie stresu woda miała 44* (termometr w wodzie), zmieniłem na BWA 123 i max co wtedy widziałem to 30* (wtedy = zima). Aktualnie gdy jest ciepło woda utrzymuje się w stresie przy około 34-36* (na chłodnicy 3 fandery @ minimum rpm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie czy orientuje się ktoś z was jaki producent sprzedaje czarne grzejniki? Potrzebuje jakiegoś takiego małego fajnego czarnucha ;) co by się pozbywał ciepła z układu bo jedna 3 wentyle to za dużo :/

I wtedy co najlepiej lać do takiego grzejnika żeby nie korodowało :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę , że ze swoim projektem muszę się śpieszyć bo zaraz wszscy na forum będą mieli grzejniki. Ja w intrnetowych sklepach czarnego grzejnik nie znalazłem ale zalezy czy chcesz zwykły , który jest używany do ogrzewania mieszkania czy jakiś ozdobny bo ozdobne są wielokolorowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzejniki regulus produkują w wielu kolorach, nawet jest seria regulus-metalik - polerowane aluminium. Sam grzejnik fajny bo ma miedziane rurki więc nie koroduje, mieści mało wody i niewiele waży. Jedzie właśnie do mnie właśnie taki o rozmiarach 60x60 [pozdro banditos]. ;)

 

edit:

regulus.com.pl

 

edit2:

user HeretyK ma grzejnik właśnie o tej konstrukcji - kolorowy ;] - spójrz na jego WC.

Edytowane przez PMichalak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy zwykły grzejnik. Można chyba by było matowy sprajem przemalować go na czarno? Powinien nie stracić na wydajności.

Stawiaj przecinki :) Jeżeli dobrze pomalujesz to nie straci na wydjności. Zawszę możesz zeszlifować białą farbe i nałożyć nowy kolor.

 

 

Grzejniki regulus produkują w wielu kolorach, nawet jest seria regulus-metalik - polerowane aluminium. Sam grzejnik fajny bo ma miedziane rurki więc nie koroduje, mieści mało wody i niewiele waży. Jedzie właśnie do mnie właśnie taki o rozmiarach 60x60 [pozdro banditos]. ;)

O , widzisz jednak są kolorowe grzejniki :) Jest tylko jedno ale. Ściągasz do siebie grzejnik jaki ma Heteryk a ja chcę mieć i mówię o takim jaki ma aerial.

 

btw. Zobacz jak zbudowany jest twój grzejnik a jak "aerialowy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że konstrukcja inna, nie wiadomo która wydanjniejsza, u Hereyka na c2d nie dawał rady ale on miał chyba 40x40. Zresztą nie wiadomo czy grzejnik standardowy - stalowy konwektor dałby rade lepiej od ww. Regulusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...