Skocz do zawartości
DrKleiner

M1siek LC's

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem na pomysł ulepszenia mojego chłodzenia :) a mianowicie chłodnice dam na zewnątrz na gorę obudowy nie będzie przeszkadzać zasilaczowi i będę mógł w niem puścić Fandera na 5V :) chłodnicę mam zamiar zmienić na Black Water Advanced 123 rev. 2.0 (już na przyszłość jak zmienię procka na coś mocniejszego i inną grafę) i postawić ją na czymś takim a do tego układ zalać Feser One 1L UV Blue (żeby było bezpiecznie, nie przewodzi prądu). Uważam że takie wyjście jest fajne bo do pasywa dochodzi mi zmiana pompki a sprawdzałem kompa i porównując wentylatory na 5V a pasyw małą różnica w głośności a to dlatego że dyski po wyciszeniu są nadal najgłośniejsze. No i do tego już kupiłem czarne pasy SATA i FDD :)

Edytowane przez misiek175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodam jak zamontuje :) a to będzie jak będzie ta przebudowa :) dziś zamawiam w coolingu te części to tak może w piątek to wszystko poskładam. Jeszcze muszę jakiś zaczep wymyślić na tego rezika bo w pierwszym planie miał się trzymać na kolanku w grzejniku :) więc muszę coś wykołować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REV 2.0


Podziękowania:
dla ekipy Zenfist :D za przyczynienie się do powstania tego chłodzenia (Ojciec Chrzestny tego WC/LC)
znowu Brat za dzielne malowanie i trzymanie ;) wszystkiego
Greg_1 za O-Tank oraz gratisy :)
Katera za rady co i jak żeby było OK
Jarogniewa za towarzyszenie w powstaniu tego projektu

Tak i oto powstała druga rewizja mojego chłodzenia :) Uff ile się musiałem napracować w sumie zajęło mi to od 11-20 :mellow:
Zmiany jakie zaszły:
1. Zmiana bloczku na CPU z Preisona na Swiftech APOGEE
2. Zmiana chłodnicy z Black Water Advanced 122 rev. 2.0 na Black Water Ultimate 123 rev. 2.0
3. Zmiana AirTrap na O-Tank
4. Wyamlowanie obudowy od wewnątrz na czarno
5. Fan swap w Topower P3 EZ 450W na Fandera
6. Wymiana chłodziwa na Feser One Niebieskiego :)

Chłodzenie rysuje się teraz tak:
- Bloczek CPU: Swiftech APOGEE
- Bloczek GPU: Prison Pro V2 + radiatory od Pentagrama
- Bloczek Chipset: Frost 2 Nb
- Pompka: Coolriver rev. 2
- Węże: Innovatek wąż 8x10mm UVR niebieski
- Chłodnica: Black Water Ultimate 123 rev. 2.0
- Wentylatory: 2xFander FX120-W + BlackSilentFan XL2
- Płyn: Feser One
- O-Tank 170

Wrażenia:
Co do napełniania to w O-Tank jest to dziecinnie proste :) nie trzeba się już męczyć po prostu się go zalewa czeka aż pompka zassa partje wody :) i dolać następnie jest to dziecinnie proste :). Co do hałasu naprawdę nie narzekam jest jeszcze ciszej bo zasilacz został wybebeszony :)

Temp:
(Temp w pokoju 20’C zimno jak na lato :/)

IDLE po pracy 1h:
CPU: - 26C
GPU: 34C
Chipset: 35C

Stress
Testowanie polegało na zapuszczeniu jednego Prime 2004 (jeden rdzeń) oraz Battlefield 2 żeby obciążyć cały układ.
Co do wentylatorów na chłodnicy, steruje nimi mobo, więc jest wahadełko od max po minimum.
Czas: 60min
Nowe(WC):
- CPU: 35C
- GPU: 47C
- NB: 39C


Fotki:

W trakcie pracy
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Już gotowe [update + gotowe kablegami B) ]
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafika Edytowane przez M1siek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ktore zdjecia sa ostateczna wersja a ktore zrobione jeszcze w trakcie budowy ale jak bym mial cos zasugerowac, to mysle, ze:

- warto tak zamocowac O-Tank'a zeby dalo sie zamontowac wylotowy wiatrak 120 na tyle budy... bez tego wiatraka to maly piekarnik sie tam robi... sam Fander w zasilaczu to troche malo

- pompka faktycznie musi sie natrudzic zeby ten uklad obsluzyc - moze warto zmienic na cos mocniejszego :?: efekty moga byc nad wyraz dobre...

- mysle, ze potrojna chlodnica chce wiecej Fanderkow ;) (o ile foto z jednym jest ostateczne)

- a tak ogolnie to bardzo ladnie :)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dimek z tego co wiem to układzik nastawiony jest na cisze

 

mi sie podoba wiekszość zmian na +

na minus napewno umiejscowienie chłodnicy

i kabelki - z tego co widzę masz odpinane wiec może warto dorobić samemu kable po 10cm z liczbą wtyczek jaką wykorzystujesz (ja tak mam np. z dyskiem - po co mi metrowy kabel z czterema wtyczkami sata skoro wystarczy mi 5cm z jedną)

trzeci minus - skoro już stawiasz na cisze czemu masz BWU a nie BWA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że posłuchałeś nie malując tych ramek na boku :D no i straciłeś gware na topowerka hmmm ogulnie fajnie ci to wyszło acha czemu otanka nie dales do srodka budy zmieścił by się :D

 

Otank został na zewnątrz bo chcę na niego patrzyć :lol2: nie wiem tak mi się podoba :) takie moje małe zboczenie.

 

Nie wiem ktore zdjecia sa ostateczna wersja a ktore zrobione jeszcze w trakcie budowy ale jak bym mial cos zasugerowac, to mysle, ze:

- warto tak zamocowac O-Tank'a zeby dalo sie zamontowac wylotowy wiatrak 120 na tyle budy... bez tego wiatraka to maly piekarnik sie tam robi... sam Fander w zasilaczu to troche malo

- pompka faktycznie musi sie natrudzic zeby ten uklad obsluzyc - moze warto zmienic na cos mocniejszego :?: efekty moga byc nad wyraz dobre...

- mysle, ze potrojna chlodnica chce wiecej Fanderkow ;) (o ile foto z jednym jest ostateczne)

- a tak ogolnie to bardzo ladnie :)

- j.w

- no pompka chyba na styk pracuje ;) choć wode szybko przepchała jak uzupełniałem w Otank chodzi o to że jest cicha wiem wiem laing ;P ale nie ta jest milusia :D

- no tak na chłodnice dojdzie jeszcze jedne wentyl niestety $$ skończyło się

- Dzięki :D

 

@Dimek z tego co wiem to układzik nastawiony jest na cisze

 

mi sie podoba wiekszość zmian na +

na minus napewno umiejscowienie chłodnicy

i kabelki - z tego co widzę masz odpinane wiec może warto dorobić samemu kable po 10cm z liczbą wtyczek jaką wykorzystujesz (ja tak mam np. z dyskiem - po co mi metrowy kabel z czterema wtyczkami sata skoro wystarczy mi 5cm z jedną)

trzeci minus - skoro już stawiasz na cisze czemu masz BWU a nie BWA ?

- z kabalmi to będę jeszcze walczyc może coś sam zrobie

- chłodnica na zewnątrz mi się podba :) kolejne moje zbocznie ;)

- z chłodnicą to się pospieszyłem i zamówiłem BWU :D ale nie narzekam uważam że jest lepiej niż BWA ;) bo daje rade z wentylami na 6V :D super cicho jedynie dyski słychać ;P

Edytowane przez M1siek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie spoko ale:

spory minus za kabelki mogłeś jednak pomyśleć nad wyprowadzeniem ich na drugą stronę albo chociaz ułóż je jakoś sensownie bo sprawiają wrażenie nieładu

umiejscowienie chłodnicy: IMO można ją było spokojnie dać między zasilacz a obudowe w top wstawic grilla ryana od spodu dwa wentyle 120 mm i byloby all inside.

o-tanka jednak również wrzuciłbym do środeczka

pompa psuje całokształt zdecydowanie powinna być gdzię przymocowana a na pewno powinna leżeć w poziomie/pionie

 

buda fajnie pomalowana :) to sie ceni. Widze ze nie pomalowaleś ram dookoła ja u siebie pomaziałem i teraz muszę kombinować co zrobić żeby się nie rysowało :/ no ale nie ma tego zlego ;]

 

pozdroowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica by się nie zmieściła, próbowałem kolidowała by o zasilacz i nagrywarkę lub o SQD. Jak już wcześniej wspominałem Otank jest celowo na zewnątrz bo tak mi się podoba :) co do kabli od zasilacza nie dało się ich schować do tyłu bo tam przechodzi taki stelaż który jest na styk z ścianką i nic tam się nei zmieści poza pasem SATA i jakimiś cienkimi przewodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę niedopracowany ten kibelek. A poza tym z góry nie przemyślany. Oczywiście kto co lubi, ja akurat bym się skupił na tym aby wszystkie elementy były pochowane w obudowie. Też taką mam i sporo w nią wchodzi.

Chłodnica na zewnątrz, a do tego jeszcze na nich wentyle to wygląda paskudnie. Już bym wolał kupić chłodnice 2xs120 + 1x120, aby to weszło do środka, jeśli już musisz mieć w sumie chłodnice na trzy wentyle.

Ułożenie węży także dosyć dziwne. O-tanka, bym umieścił miedzy płytą a rusztowaniem na hdd. Jest tam tyle miejsca ze spokojnie tam wchodzi i do tego wygląda ciekawiej. Następnym plusem było by skrócenie węży.

Tak jak ktoś już powiedział, pompka powinna stać równo ... bo powiewa straszną tandetą ;)

Ale starannie pomalowane wnętrze za to gratuluje.

 

Ta grafa chyba też nie ma się najlepiej, taka wygięta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z pompką pomyślę wystarczy z pod niej mate wyciągnąć i jest już prosto. Co do karty no to trochę jest wykrzywiona ale to po zdjęciu stockowego chłodzenia i założeniu bloczku który obciąża to jedno miejsce tak się wykrzywiła a śruby nie są na maxa ściśnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...