Skocz do zawartości
thade

Skladanie Pierwszego Zestawu Wc

Rekomendowane odpowiedzi

No i nastala ta chwila, ze prawdopodobnie mam wszystkie fundusze na zabawe z WC ;]

Wiec na poczatek pasuje zaczac kupowac czesci... pozniej przyjdzie czas na meczenie sie, zeby zlozyc to wszystko do kupy, gdzie tez licze na pomoc ;)

 

Na poczatek widze to tak, ze bedzie to wc upchane calkowiecie w budzie. Pomysl zaczerpniety z wc Malika (mam armora i widzialem jak fajnie Malik umiescil chlodnice na froncie) i mam nadzieje, ze nie bedzie mial mi tego za zle ;).

 

Co do czesci... Wstepnie to widze tak:

 

Chlodnica

Co o niej sadzicie ? Gdzies cos wyczytalem, ze niby dobra. Szkoda, ze Jorogniew nie opublikowal jeszcze swojej recenzji chlodnic... chyba, ze cos przegapilem ;]

 

Blok na CPU

Hmmm... Nie mam wyrobionego zdania, ale wydaje mi sie byc to dobrym wyborem. Przynajmniej mam taka nadzieje.

 

Blok na GPU & NB

No tu kompletnie nie wiem co moge wybrac. Mam DFI jak w podpisie i z tego co wiem, to nie kazdy wejdzie. A na GPU ? tez nie wiem jaki.

 

Pompa

Myslalem o tej. Cos kiedys obialo mi sie o uszy, ze jakies klopoty z nimi byly i glosnoscia grzeszyly... ale chyba sie juz naprawilo. Nie wiem. Jest to wersja z nagwintowanymi zewnetrznie zlaczami jak tam pisza. Roznica 20zl do wersji bez nagwintowania, ale wydaje mi sie, ze warto... i jeszcze pytanie - beda na to sie wkrecaly zlaczki 8/10 ?

Moze sie tez ktos wypowiedziec na temat tej pompy ?

 

Rezerwuar

Mysle, ze by sie przydal, ale nie mam koncepcji jaki mozna wytrzanac. Warunek, zeby to nie byl rezerwuar na zatoke 5"25, bo bede mial tylko 2 wolne i beda mi calkowicie potrzebne ;)

 

Waz

Myslalem o tym. Innovatek 8/10. Nie wiem tez ile metrow bedzie potrzebne...

 

Zlaczki

Takie ? Albo moze takie - klik

Nie wiem czym one sie roznia. Te drugie maja jakas zakretke redelkowana... cokolwiek to jest [;

 

Chyba tyle.

O czyms zapomnialem ?

Co wleje to jeszcze nie wiem. Pewnie borygo/demineralka/petrygo... bede sie zastanawial ;)

 

Wc ma pojsc na to co jest w podpisie.

 

EDYTA:

A raczej na to co bylo w podpisie.

 

AMD Athlon64 3200+

DFI LanParty nF4 SLI-DR Expert

Galaxy GF 7900GS 256MB 1.2ns Zalman

 

Obudowa Thermaltake Armor

Edytowane przez thade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blok to nie f3D bo ten BLok jest na dwurdzeniwoe procki ,

weź lepiej F2S

 

bloki na nb i gp tez chyba z reality

 

pompa cooliver rev2

 

weze : OK

 

Złaczki SM8/10

 

zamiast rezerwuaru mozesz wziac trójnik +air trip

 

Edit: zobacz sobie na WC misiek175 bardzo podobny do tego co chcesz stworzyc

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest na dwurdzeniowe ale z tego co widzialem to lepiej sobie radzi na jednordzeniowych niz F2S. Pozatym nie wiem czy w listopadzie sie nie przesiade na dwa jajka.

 

pompe cooliver bralem pod uwage. Ale ciagnie mnie ku Laing DDC i chcialbym uslyszec jakies konstruktywne uwagi na jego temat. Lub zalety. NIe wiem ;] kosztuje swoje, ale jesli jest warty to bym dal.

 

Co do blokow to jakbym bral to juz bym chcial z jednego sklepu. Zeby na raz przyszlo. Ale nie wiem wlasnie jakie te bloki na gpu i nb.

 

trojnik i air trap... mmm no nie wiem. Chyba bym wolal jednak rezerwuar.

 

Na galerie juz patrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok F3D,

chlodnica Ta ktora podales jest dobra chodz i tak sporo na zapas, moza jakas fajna 2*120mm

Pompka Coolriver2, icchai i do tego wystarczajaco wydajna (u mnie ciagnie 2 bloki chlodnice 2*120 i rez), lepeij zamiast tak drogiej pomki doloz blok na GPU

Waz- dobry wybor

Nb F2NB

GPU F2G

 

Przy Twoim ukladzie nie bloki z RN beda bardzo wydajne. Sprzet ktory masz nie generuje ogromnych ilosci ciepla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

blok bym zmienil nawet na jakiego uzywanego apogee GT -na allegro po 180zl mozna kupic , roznica w wydajnosci kolosalna ...a jak nie to chociaz jakiegos prisona od kynka , na pewno wydajnej.

 

pompka -moze byc ten laing -ale ja osobiscie polecam coolriver 2 od RN , w 100% wystarczajaca , bezproblemowa i super cicha i sporo tansza a zaoszczedzone pieniadze wlozylbym w lepszy bloczek . roznica w temperaturach bedzie zauwazalna

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz brał bloki z RN to nie ma sensu kupować Laing'a DDC, Coolriver będzie w 100% wystarczający ( u mnie ciągnie 3 bloki chłodnice 120.2 i 6 kolanek w układzie ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chlodnicy. Moze i nad wyrost ale przyda sie.

W pazdzierniku prawdopodobnie bede zmianil platforme i CPU dlatego nie chcialbym wtedy znowu chlodzenia zmianic.

Co do Lainga... hmm no sam juz wiem. Musze jeszcze poczytac cos o pompach i jakies testy. Macie moze jakiegos linka do testow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok F3D,

chlodnica Ta ktora podales jest dobra chodz i tak sporo na zapas, moza jakas fajna 2*120mm

Pompka Coolriver2, icchai i do tego wystarczajaco wydajna (u mnie ciagnie 2 bloki chlodnice 2*120 i rez), lepeij zamiast tak drogiej pomki doloz blok na GPU

Waz- dobry wybor

Nb F2NB

GPU F2G

 

Przy Twoim ukladzie nie bloki z RN beda bardzo wydajne. Sprzet ktory masz nie generuje ogromnych ilosci ciepla.

 

A to F2N pasuje na nF4? I nie wadzi o grafe, w górnym slocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to F2N pasuje na nF4? I nie wadzi o grafe, w górnym slocie?

 

Dfi LanParty ultra d/Sli i DFI LanParty NF4 SLI-DR Expert to zupelnie inne plyty.

 

Na Expercie NB jest niezej nizej muieszczoyn niz na DFI LP ultra/sli

Dołączona grafika Expert

post-9866-1179613655_thumb.jpg Ultrad/sli

 

IMO blok powinien sie bez problemu zmiescic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.

No to z tego co widze to na obecny czas to na razie mam upatrzona chlodnice i blok na cpu. No i ewentualnie ten na NB tez z realitynetu. Na Gpu... powiem szczrze, ze srednio mi sie podoba...

 

No i pompa... kurde nie wiem + rezerwuar jakis.

 

Co do sprzetu, ktory nie generuje mi wielkich ilosci ciepla.

No moze i nie, ale w listopadzie nie wiem czy nie bede zmienial CPU. Moze jakis C2D. Ale to sie okaze co wtedy bedzie oplacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na gpu Prisona GPU od Kyńka ? IMO będzie wydajniejszy od f2g ;)

 

Pompka - CR rev2 - bardzo dobry wybór. Mam i polecam, mega cicha ;] Ciągnie 2 bloki + tą chłodnicę, którą chcesz kupić i nie ma żadnych problemów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, ja też coś kombinuję w stronę wc, choć budżet skromny... Czyli jesteście pewni, że ma być Prison jeśli chodzi o najtaniej i najwydajniej? Ino gdzie go dostać w miarę tanio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, no rozumię, może i warto by wyłożyć jeśli to rzeczywiście porządna sztuka. Miałem ac zastosować, ale jeśli będzie to w podobnej cenie, a na pewno nie tak sprawne i wydajne jak wc, to może jednak warto, zwłaszcza że to będzie mam nadzieje na dłużej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...