Skocz do zawartości
nrl

Deus Ex 3

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyzej. Bylem w Media w Czeladzi kolo 12:30. Liczylem na jakies standy z gra, a tu nic. Chodze, rozgladam sie, nie ma. No to czekam na kogos z dzialu. Pojawil sie jeden z pracownikow z wozkiem, w ktorym akurat przywiozl Deus Exa :) Jakos duzo w sumie tego nie mial.

 

W becie chyba najbardziej denerwowaly mnie loadingi i sporadyczne przyciecia. Na to pierwsze narzekal praktycznie kazdy recenzent, a szkoda, bo mialem nadzieje, ze to poprawia. Zobaczymy natomiast czy cos sie zmieni z przycieciami na moim sprzecie (E8400, 4GB ramu, HD4850).

 

@costi:

Odnosnie dodatkow, to w pudelku wraz z kodem jest takie info:

- Dodatkowa misja - ocalenie Tonga - zostanie ci zlecona podczas gry przez postac w Hengsha.

- Granatnik otrzymasz po zakonczeniu misji dodatkowej.

- Dodatkowa bron i kredyty, w tym zdalnie detonowany ladunek wybuchowy, zostana umieszczone w Twoim ekwipunku na poczatku misji w fabryce Sarifa.

- Automatyczne urzadzenie odblokowujace bedzie mozna znalezc w wielu miejscach w grze.

Edytowane przez brachol
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16:20, Rzeszów, Media Markt, jest stendzik z DX i paręnaście pudełek z grą.

Pewnie jutro się rzucą :D

 

Tymczasem u mnie w domu...

post-21135-0-03855600-1314295047_thumb.jpg

Nioh nioh nioh nioh :mrgreen:

Edytowane przez m4r
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz wróciłem z MM. Zdążyłem przed samym zamknięciem, bo cały dzień przespałem :/

 

Wchodzę, rozglądam się po półkach - nigdzie nie ma. Podchodzę do gościa a ten: "nie ma, rozeszły się dzisiaj w przeciągu dwóch godzin, całe 160szt, zabardzo nie wiemy co się dzieje ponoć w całej polsce już ich nie ma i ta sytuacja może się utrzymać przez jakieś.. 2mc." No to ja sę myśle ja p.... po 4sek. gość: "Oczywiście żartowałem, proszę za mną" :lol: myślałem że pier...lne

 

Nie było żadnej innej edycji oprócz podstawki, więc wziąłem. 99zł.

 

Przed sekundą była inauguracja - czyli oglądanie, rozpakowywanie itd. Wygląda to strasznie marnie. Pudełko jest lekkie, płyta lata we środku. Standardowa instrukcja, w sumie 3 kody do gry w tym jeden to jakaś promocja.

 

Zaraz instaluje i jeszcze półtorej godziny czekania do północy.

 

Oj będzie się działo :D

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Brawo za optymalizacje. Gra raczej nie dla mnie, i wizualnie to też nie majstersztyk (choć wygląda oczywiście fajnie), za to chodzi nawet lepiej niż powinna. Na karcie za mniej niż 300 zł można pograć na max detalach, jak 6 lat temu, bardzo rzadki objaw obecnie.

 

 

Mocnego proca wymaga, ciekawe czy by wkorzystała więcej niż 4 rdzenie. Pewnie nie, ale nie ma czasem jakichś konfigów czy coś co by wskazywało na to?

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Deus Ex : Human Revolution - Welcome jest licznik. Niestety pograc bedziemy mogli dopiero o 2. Ja jednak spasuje i walne sie spac, coby byc jako tako przytomnym za dnia ;)

 

//edyta:

Wyszedl patch poprawiajacy m.in. loadingi:

http://store.steampowered.com/news/6146/

Edytowane przez brachol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jako nocny marek doczekałem godziny premiery. Gra była dostępna 10 min przed oficjalnym zegarem dla Polski na www.deusex.com. Była to godz. ok 1:40.

Gra zainstalowała się pomyślnie bez najmniejszych problemów. Jako, że wcześniej aktywowałem sobie kodzik do DLC, gra po zainstalowaniu miała postęp 99% a sama paczka dodatków ciągnęła się dosłownie parę sekund (rozmiar 38,2 MB).

 

Odpaliłem całość, ustawiłem wszystko co się dało na full (rozdz. 1920x1080).

 

Pierwsze wrażenie po odpaleniu i różnice w stosunku do BETY. (kto uważa to za spoiler - proszę ominąć)

 

Loga poczatkowe:

- zmieniona czcionka i wyrazistość pierwszch napisów

- animowane logo AMD Gaming Evolved

- reszta logo prezentuję się tak samo jak w BECIE.

 

MENU:

- zmieniona czcionka

- zwiększona płynność animacji

- zwiększona liczba opcji np. graficznych lub dotyczących samej rozgrywki.

- Polski jezyk (wow!)

- nazwy poziomów trudności uproszczone do: Łatwy, Normalny, Deus Ex (prawdopodobnie ze względu na polonizację)

 

Gra:

 

- filmik początkowy kontrtastowy z głęboką czernią ( w becie był wypłowiały )

- filmiki tutariali z opisami poszczególnych klaiwiszy ( w becie były znaczki guziczków pada x360 )

 

Cała reszta rozgrywki nie zmieniona, sądząc po dosłownie paru(nastu) minutach grania. Malusieński bug, który znalazłem w becie z animacją pracownika leżącego pod uchylonymi drzwiami został poprawiony.

Aha.. sprawa najważniejsza - długie LOADINGI zostały ZNACZNIE skrócone.

 

Teraz problem, który może mieć duża część z Was po ustawieniu wszystkich opcji na full:

Kiedy zauważycie, że z ruchami myszki tj. rozglądaniem jest coś nie tak tzn. szarpanie, lekkie przeskakiwanie, gubienie klatek itp. - przełączcie w ustawieniach graficznych opcję SSAO z 'WYSOKIE' na 'NORMALNE'. Grafika nie zbiednieje, a problem z myszką, czy po prostu niskim framerate zniknie.

SSAO z tego co pamiętam nie było w BECIE dlatego gra chodziła dużo płynniej, gdy ustawilismy wszystko na full.

 

Inna sprawa to, przynajmniej u mnie, nieaktywne jest opcja obrazu Stereoskopowego 3D. Prawdopodobnie posiadacze nVidii nie zostali uraczeni zgodnością z technologią AMD.

 

 

Moje odczucia co do gry są Wam już znane - zdawałem sprawozdanie przy okazji BETY. Gra - poezja, w skrócie.

 

W trakcie pierwszych godzin gry zaczną odblokowywać się niektóre dodatki zawarte w DLC, więc o tyle ciekawsze będzie przechodzenie od początku etapów znanych dla niektórych z bety.

 

Niezdecydowanym co do zakupu, szczerzę polecam ten tytuł, zwłaszcza że cena nie jest wygórowana jak na premierę ( w dodatku TAKĄ! ). Mowa oczywiście o edycji limitowanej z pakietem DLC dostępnej m.in w MM, przypominam cena: 99zł.

 

PS. Obecnym posiadaczom polecam zaintereseowanie sie kodzikiem (pod instrukcją), któy należy wpisać na stronie CENEGI. Dostajemy w zamian sporą ilość punktów, które możemy wymienić na dosyć ciekawe nagrody. Osobiście pierwszy raz się tam rejestrowałem i okazało się, że po przeglądnięciu całej kolekcji moich oryginałów (od CENEGI i nie tylko), znalazło się sporo tytułów (jak GTA IV, TRU..), których kody wklepałem na stronce i zyskałem sporo dodatkowych punktów do wykorzystania. Polecam.

Edytowane przez Włodi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich pewnie tak wciągnęła, że nie mogą się oderwać i zajrzeć na forum;)

 

Ja o grze wypowiadałem się już jakiś czas temu dosyć obszernie, więc nie będę się powtarzał.

 

Powiem tylko, że warto przekonac się na własnej skórze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra/grał ktoś jeszcze ? Jakieś opinie ?

 

Kończę instalowanie. Wczorajsze info o przededniu premiery mnie wkurzyło bardziej, niż ban znikąd w World of Tanks.

A wkurzyło m.in. dlatego, że:

  • do tej pory jakoś udawało mi się unikać gier ze steama (z żalem nie zagrałem w żaden portal, etc...) i dopiero DX mnie zmusił do zrobienia konta. I już jak się dowiedziałem, że gra będzie przez steam, z moich ust wydobyło się radosne "kur... mać".
  • Po wybraniu nazwy konta, która już była zajęta, okazało się, że steam nie rozpoznał u mnie akcji na przycisku "wstecz" (mimo, że wyświetlał konta, które wpisywałem, sprawdzał cały czas to piewsze) i musiałem go restartować aż trafiłem na wolną nazwę
  • Zgodnie z prawami Murphy`ego, przy pierwszej próbie utworzenia konta zawiesił się na ekranie "tworzenie konta steam...", gdzie pozostał aż go dokumentnie ubiłem
  • Kiedy w końcu zrobiłem konto, pojawiło się wyszukiwanie aktualizacji gier z mojej (obszernej, zawierającej zero tytułów) listy, trwająca ok. 5 minut.
  • A kiedy w końcu chciałem sobie grzecznie zainstalować grę z płyty, okazało się, że chce koniecznie pobrać 9 giga z Sieci.
  • Jak już się dowiedziałem, jak zainstalować grę z krążka, Info przelało czarę goryczy i poszedłem spać... co się odwlecze, to nie uciecze.
Piraci mają lepiej. :damage_wall:

 

Steam dostaje ode mnie 1/10, bo w końcu zaczął działać i udało się zainstalować (chociaż i tak grę musiałem instalować dwa razy - raz się zablokował na weryfikacji plików).

Ciekaw jestem, czy da się odpalić na 8600gt, bo nową grafę będę miał dopiero w przyszłym tygodniu (tak wyszło). Jeżeli się da, to zdam relację z grania na sprzęcie z "poniżej minimalnych" :lol:

 


.:.:Edit:.:.

Da się odpalić na 8600... nawet da się jakoś grać, ale input lag jest tak wkurzający, że poczekam do przyszłego tygodnia.

Muzyka miażdży.

Edytowane przez m4r
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram m4r. Steam to dno. Też przebrnąłem przez masę problemów, a posiadam jedynnie 3 gry z nim zgodne. Dzisiaj właśnie zakończyłem kilkutygodniową dyskusje z Panią z supportu. Powiedziałem jej na koniec: ta rozmowa to masło maślane, nie ma sensu jej kontynuować.. Przypominało to bardziej rozmowę z zaprogramowanym bootem, który w kólko powtarzał to samo, niż z żywym człowiekiem. Zero zrozumienia, zero pomocy.

Kiedy dowiedziałem się, że Deus będzie korzystał ze Steam-a, mina mi trochę zrzedła. Jednak wszystko da się przeżyć jak się musi.

 

Co do głosów aktorów, szczególnie podoba mi się głos podkładany przez tego .. mężczyznę(?) dla niektórych murzynek w grze. Najlepiej pasował do tej pierwszej, co później staje się zakładniczką.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dossałem łatkę zangielszczającą (800MB)i zabieram się do gry.

 

A co do Steama - jedyne problemy jakie z nim miałem, wynikały z trudnościami w komunikacji z ichnimi serwerami, tudzież raz Orange box nie chciał mi za Chiny ruszyć z płyty. Nie chwaląc się mam na koncie około 60 tytułów - z czego grubo ponad ponad połowa to starocie, których nie miałem okazji zakupić w czasie studiów :] Część gier zainstalowana na stacjonarce, część na netbooku - jakoś to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to jeszcze raz zapytam: jak wygląda sprawa z wersją językową w tej wersji z Mediamarkt? Czy to jest kinówka, do wyboru polskie napisy/voice acting, czy może w końcu jest możliwość pobrania angielskiej paczki językowej do tej wersji? Jak to jest, Aquarium, wypowiedz się na ten temat. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kinówkę - nałożone polskie napisy, voice acting jest angielski.

Teksty na ekranach w samej grze nie są spolszczone (i np w pierwszym filmiku nie ma tłumaczenia dialogu ekranowego, nie wiem jak dalej, bo odpuściłem granie do czasu zdobycia nowej grafiki).

Całe menu gry jest po polsku, tutoriale mają napisy.

Niczego do wyboru nie widziałem, chociaż poszukam opcji wyłączenia napisów, bo takie coś by mi odpowiadało.

 

.:.:ed:.:.

@niżej:

u mnie też działa bez problemów, ale z samym steamem miałem takie jazdy, jak Niemcy ze zdobyciem Stalingradu.

Edytowane przez m4r
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@m4r

Tak z ciekawości, jaką grafikę zamierzasz kupić do tego Phenoma?

Sam się zastanawiam nad zamianą mojego GTX280 na coś z DX11 (od nV), ale zabardzo nie wiem na co, żeby nie stracić na wydajności. Nie wiem tylko, czy mój C2d E8400 pociągnie coś lepszego od tego co mam teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam większych problemów ze Steamem nie miałem, chociaż wkurza czasami jak to cholerstwo zassysa grę mimo, że mam ją na płycie. Na szczęście w przypadku Deus Ex'a HR tak nie było i poszło z płyty.

Co do wersji językowych to steam umożliwia wybranie 7 opcji. W menu gry można wyłączyć napisy bez problemu. Co więcej, jesli zdecydujecie się tak jak ja na wersję augmented, która jest tylko w oryginale to mimo tego faktu można (dzięki steamowi) wybrać kinowe spolszczenie.

 

Przeszedłem póki co ze 3 pierwsze misje. Troochę się namęczyłem bo staram się wszystkich ogłuszać :rolleyes: Satysfakcja jest niezła. Zagram pewnie nie jeden raz i zabijanie odłożyłem na dalsze sesje w wyższym poziomie trudności.

 

Nie wiem jak Was, ale mnie razi to, że większość NPCów jest nałogowymi palaczami? Wszędzie jarają :blink:

Gra wypas, a nawet śmiem twierdzić, że może to być tytuł roku. Poczekajmy jeszcze na Rage'a......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś klucz do Deus Ex 3 z tej aukcji: DEUS EX HR FRAZPC STEAM KLUCZ 24/7 + GRATIS (1788096335) - Aukcje internetowe Allegro ? Czy taki proceder jest legalny? Skąd mam mieć pewność, że klucz nie zostanie po jakimś czasie zbanowany razem z moim kontem na Steam? Mam tam 20 gier i nie chciałbym ich stracić. Mimo wszystko cena kusi no i dodatkowo jako gratis jest Mass Effect 2 + dodatek. Chyba zakupię wersję pudełkową w jakimś markecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@oldskul

Słyszałem już parę osób, które kupiły ten klucz. Czy klucz zostanie w przyszłośći zbanowany? Dobre pytanie dla wróżki. Z własnego doświadczenia wiem, że może się tak zdarzyć. Kiedyś kupiłem pewien klucz na allegro po pokazyjnej cenie. Gość zapewniał, że jest on unikalny i nigdy nie używany. Szybko jednak okazało się że gość miał tylko 5 różnych kluczy i sprzedawał je wszystkim osobom. Pierwszy raz owszem klucz zadziałał, jednak po formacie gdy chciałem wpisać go ponownie w celu aktywacji - zonk. Został zbanowany. Kupiłem więc drugi na innej aukcji z nadzieja ze bedzie ok i sytuacja się powtórzyła. W sumie wydałem prawie 60zł. W końcu w moje posiadanie trafiła karta Visa, którą mogłem płacić w zagranicznych sklepach internetowych, kupiłem oryginalny klucz w oficjalnym sklepie za 4$ i mam spokój święty. Działa za każdym razem i nie muszę się bać o nic.

 

Czy menu/hud jest intuicyjny? Tzn. jest podobny do DE1 czy stworzony pod konsole? A w sterowaniu czuć, że to port?

 

Bardzo intuicyjny, nie ma żadnych problemów z jego opanowaniem. Dolny pasek z bronią i praktycznie większość opcji typu invectory są żywcem wyjęte z DE1. Kody do drzwi możemy wpisywać używając klawiatury numerycznej.

Sterowanie również bardzo intuicyjne i bardzo wygodne. Na PC gra się z przyjemnościa, widać, że ludzie odpowiedzialni za PC-towe dodatki zrobili kawał dobrej roboty.

Jeśłi jesteś zielony jeśli chodzi o podstawową klawiszologię używaną w wielu grach FPP radzę zapoznać się z instrukcją przed rozpoczęciem gry. Nie trzeba wtedy zwracać szczególnej uwagi na towarzyszące na początku rozgrywki samouczki, które jednak też są przydatne.

Ja dzięki instrukcji w końcu od A do Z zrozumiałem sposób hackowania i nie muszę teraz uczyć się na błędach, czy wysłuchiwać samouczków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*inventory ;P

 

@m4r

Tak z ciekawości, jaką grafikę zamierzasz kupić do tego Phenoma?

Sam się zastanawiam nad zamianą mojego GTX280 na coś z DX11 (od nV), ale zabardzo nie wiem na co, żeby nie stracić na wydajności. Nie wiem tylko, czy mój C2d E8400 pociągnie coś lepszego od tego co mam teraz.

 

Rozsądek dyktuje 460, portfel 550ti.

A wezmę to, co będzie od ręki w sklepie, czyli pewnie hd6850 :lol:

...byle ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...