Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Tanie to takie do 25zl i nie glosniejszy niz Fander na min

 

Sprawa trochu się zmieniła znowu, wszystko juz wiem co i jak teraz potrzebny mi jednak fan na Scythe Infinity - Scythe Slip stream 800 r.p.m bedzie ok ?

mozesz kupic tez wersje 1600rpm i puscic na 5V i tez bedzie gucio :) a jak bedziesz potrzebowal dmuchnac, to ci jeszcze mocy zostanie :) ja mam 500rpm i jestem zadowolony z pracy tego wentylka :) chociaz nie wiem czy moj zasilacz uwaza to samo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 500rpm i jestem zadowolony z pracy tego wentylka :) chociaz nie wiem czy moj zasilacz uwaza to samo :P

Bo masz zasilacz montowany na spodzie dlatego sobie możesz pozwolić nawet na 400rpm i się nie przegrzeje, zwykła termodynamika. Wiem coś o tym. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje rady jakie wiatraki zamontowac aby bylo cicho i to nawet bardzo cicho.

 

Obecna moja buda to CM 534 nie jest jakas super no ale i tak w niedlugiej przyszlosci planuje ja zmienic na Anteca P182 to dobrze by bylo jakbyscie mogli doradzic tez cos pod katem tamtej budy.

 

Prosilbym o doradzenie jakie wiatraki zamontowac na

- przod [dol], narazie tu mam jakiegos niebieskiego Revolteca ktory za cichy nie jes

- gora [tyl], tu mam to co bylo z buda, jest cichy ale moglby byc cihszy ;p

- cpu [tu mam scythe infinity], nie wiem czy dawac tu 1 czy 2 fany

- gpu [thermalright hr-03 gt], tu jest s-flex 1600 puszczony w okolicach 800-900

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Revoltec vs Scythe Slip Stream ? Ktory bedzie cichszy...? w zasilaczu :)

odpowiem sobie na wlasne pytanie, poniewaz mam mozliwosc ich porownania...

wentylatory z tej samej polki cenowej, lecz wspomniany wyzej scythe pod wzgledem kultury pracy lozyska miazdzy revolteca.

scythe jest wydajniejszy i poprostu cichszy (porownanie na 800rpm).

dziekuje za uwage :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję kilku sztuk wentylatorów 120x120 najlepszych jakie znacie, wiejących rozsądnie @5V przy zachowania rozsądnego poziomu głośności (tzn. cichsze niż Fander 120mm na minimum i lepiej wiejące) cena obojętna, sam by takie znalazł ALE

 

Wentylator MUSI być czerwony :)

mogą być same łopatki czerwone, może być też ramka czerwona... może być też podświetlany na czerwony ale warunek jest taki że łopatki muszą być czerwone :P

 

oto co znalazłem:

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...79&katid=29

http://www.nokaut.pl/akcesoria/wentylator-...d-czerwone.html

http://www.propc.pl/index.php?p395,wentylator-titan-czerwony

http://multisort.pl/product/3718.Cichy;wen...D;czerwone.html

 

jest ktoś w stanie mi pomóc w wyborze tego naj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czerwień Noctuy jest zbyt mało czerwona to w gruncie rzeczy nie ma większego wyboru. Xilence, Titan, Revoltec, CoolerMaster to niestety słabe jakościowo wentylatory. Jedyny, jaki mi przychodzi do głowy to Enermax Magma UCMA12. Jest na pewno wydajniejszy od Fandera, ale o ciszy nie mogę wiele powiedzieć. Typ łożyska wskazuje, że może być nieco głośniejszy. Ewentualnie jeszcze może nabyć zwykłego XThermala BTF120 Pro i dokupić do niego czerwone diody. W ramce są otwory pod nie, tylko trzeba je jeszcze zamocować. Ten z kolei będzie cichszy od Fandera... ale za to będzie słabiej od niego wiał.

 

Ale niestety... jeśli chce się mieć coś mocniej wiejącego i cichszego zarazem od Fandera to poza Noctuą nie ma nic w nawet dowolnej kolorystyce.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem sobie w zasilaczu scythe slip stream 1200 i niestety na razie jestem zawiedziony. Wentyl brzydko burczy pracując w poziomie.- tzn wpada w wibracje które przenoszą się na obudowę zasilacza powodując taki cichy irytujący dźwięk. Zostawię dzisiaj kompa na noc i mam nadzieję że się wentyl dotrze ...

 

Aha te burczenie mam przy około 950 rpm bo na takiej prędkości się obecnie kręci ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie nie pocieszyłeś, bo właśnie miałem zamawiać slip streama do zasiłki....:|

Nic sensowniejszego w tej cenie nie widzę, jeżeli chodzi o ciche wolnoobrotowce.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem sobie w zasilaczu scythe slip stream 1200 i niestety na razie jestem zawiedziony. Wentyl brzydko burczy pracując w poziomie.- tzn wpada w wibracje które przenoszą się na obudowę zasilacza powodując taki cichy irytujący dźwięk. Zostawię dzisiaj kompa na noc i mam nadzieję że się wentyl dotrze ...

 

Aha te burczenie mam przy około 950 rpm bo na takiej prędkości się obecnie kręci ...

czym kontrolujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zenfist.pl/fander-fx120b-120mm-p-334.html

czy rzeczywiscie fander 120 jest juz wycofany z produkcji? gdzie mozna go jeszcze dostac?

 

a tak btw moze mi ktos poradzi jak zrobic skuteczna cyrkulacje w mojej budzie Chieftec BH-02B-B-B? troche lipsztik jest z zasysaniem powietrza od frontu, bo generalnie nie ma tam miejsca na zamontowanie coolerka. Sprzet jak z sygnaturki(ten pierwszy zestaw) musze sie tym zajac bo przy OC procka temp zaczynaja byc troszke za wysokie. tymczasowo wrzucilem stara 80 AC na tyl i juz temp spadla o ponad 10C ale to w dalszym ciagu za malo, na pewno wrzuce tam jakas 120. Myslalem o fanderze ale nigdzie go juz nei mozna dostac:/

 

edit:

to chyba skonczy sie na Scythe Slip Stream 120mm 1900rpm(skrece sobie softem) na tyl + fanderki 92mm moze ze 3 sztuki i sie bede bawil z tym frontem budy^^

 

pozdr

Edytowane przez magus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc.

Jezeli nic cichszego i mocniejszego od Fandera rzeczywiście się nie znajdzie to na gorsze nie zmienie chyba że nabędę Xthermal i zmiana diod na czerwone ale skoro ma być słabie to reczej nie....

Którym konkretnie modelem Noctua się mocniej zainteresować (pracował będzie w poziomie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...