Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

ciach ciach ciach. nowy król nadchodzi. filmik wygląda niesamowicie.

SilverStone Technology Co., Ltd - Designing Inspiration

 

Wygląda ciekawie, ale ile z tego będzie dobre do użytku?

 

Hmm, nie sprecyzowałem ale zgodnie z tematem potrzebuję 120mm, jedną sztukę jakąś cichą pod regulator oczywiście.

 

Zależy od kwoty :)

Slip Stream Slim opisałem w moim temacie, gdzie staram się skończyć testowanie wentylków, właśnie 120mm i nie jest jakoś specjalnie wydajny... Cichy i dobry, to na pewno Silent Wings, ale jak pisałem, zależy od kwoty. Kama Flow jest też ok, Typhoony, Ostatnio mam w rękach Tacens Ventus Ice i też się dobrze sprawował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał już ktoś realnie do czynienia z Scythe Slip Stream Slim ? Jak z kulturą pracy i wydajnością u nich ? A może coś innego grubości 10-12mm ?

 

Miałem tego wentyla założonego na Mugena gdy miałem jeszcze AC, temperatura z 2-3c wyższa niż gdyby siedział na jego miejscu wentyl 25mm, co do głośności to już nie pamiętam zabardzo ale chyba przy 1000rpm mało słyszalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje cichego wentyla o dośc mało popularnym rozmiarze 70mm.

W coolingu namierzyłem dwa Fander Roxo i Zephyr. Yogi miałeś kontakt z dużymi wersjami, ciekawe czy da się przenieść opinie na mniejszych braci.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaryzykuje, dzięki :)

Szkoda że nikt z "wielkich" nie produkuje takich modeli.

 

A przy okazji ostatnio kupiłem Noiseblockery Multiframe w wersji z PWM (o które kiedyś pytałem), rewelacja zero piszczenia przy mniejszych obrotach jak starsze modele. Ciśnienie statyczne super szczególnie na chłodnice WC, temp wody spadła mi o kilka stopni.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wymienić w moim zasilaczu OCZ SXS 500W wentylator bo fabryczny na łożyskach zaczął strasznie stukać i ogólnie bardzo hałasuje (zasiłka na gwarancji ale reklamacja trwa około 21 dni roboczych, a to zbyt długo żeby czekać a nie będę kupował nowej w tym czasie)

 

Chciałbym jednak zmienić na coś o zbliżonych parametrach fabrycznych jeśli chodzi o przepływ powietrza żeby zasilacz długo mi posłużył (zasilacz na górze obudowy). I oczywiście cena także dla mnie się liczy, myślę że max. około 30zł.

Went. fabryczny:

YATE LOON 120mm D12SH-12

RPM: 2200

dB: 40

CFM: 88

 

Najbardziej odpowiada mi:

Scythe Slip Stream 120mm

RPM: 1200 / 1600

dB: 24 / 33

CFM: 68 / 88

 

Tylko nie wiem jaką brać szybkość 1200 czy 1600? Zasilacz ma swój system regulacji obrotów więc i tak na maxa nie będzie chodził. Może coś polecacie innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które wentyle z tych dwóch do poziomu brać,

be quiet - Silent Wings Pure

Cooling.pl : be quiet - Silent Wings Pure 120mm [bQT073] - czy,

Enermax UCTB12 TB Silence

Cooling.pl : Enermax UCTB12 TB Silence -120mm .

Osobiście skłaniam się ku enermaxom, ale jeżeli be quiety będą lepsze to je kupię.

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak enermax, bo nie miałem go w ręku. SW Pure to taka zwyklejsza wersja SW USC, jest cicha, ale jednak nie tak cicha jeśli chodzi o łożysko jak wersja USC. Z tym, że masz różnice w RPM - 1350:900 z Enermaxem, no chyba że podpinasz pod kontroler albo 5v/7v. Myślę, że oba będą ok, choć podkreślam, Enermaxa nie miałem. Może który ładniejszy? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki YoGi, wentyle będą podpięte pod kontroler.

Najlepsze jest to że mam enermaxa ale UCEV12 Everest -120mm Blue, mam też be quiet SW USC tyle że z PWM i nie mogę się zdecydować które kupić z tych co podałem w poprzednim poście. Dodam jeszcze że do 120-tek dojdą 92mm na tył do tj07, chce aby te 4 wentyle były takie same (poza rozmiarem ma sie rozumieć).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując tego sampla wersji PURE, którego dostałem, to łożysko jest trochę głośniejsze od USC, ale słychać to praktycznie jak się ucho bliżej podstawi, z odległości nie, no ale jednak USC jest lepsze, nie wiem jak bardzo ma się moja próbka do seryjnej produkcji, ale jak nawet będzie tak samo, to nie jest źle, jak na takie pieniądze. Niestety wybór musisz podjąć sam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche czasu mam, w drugiej połowie lipca będzie urlop to będe miał czas na grzebanie w kompie. Może przez ten okres coś nowego wypłynie, jakiś test albo coś.

Ale na dzień dzisiejszy jestem za enermaxem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka piłka, obudowa to NZXT Apollo, potrzebna cisza (!) za niewielkie pieniądze:

- jeden na Karakorum i to pracujący w poziomie,

- dwa na przód i tył obudowy (są niewidoczne więc wygląd nie ma znaczenia)

- jeden na bok obudowy, najlepiej z LED, chłodzi pasywne Accelero S1 rev 2

 

Liczę na Was.

PS: Najlepiej z jednego sklepu.

Edytowane przez blackedeyed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę o napisaniu i zapomniałem całkiem ;). Wentylator montowany będzie na Zalmana CNPS10X Flex. Co oczekuję... Cóż. Wydajności głównie. Cisza nie jest wielkim priorytetem aczkolwiek miło mieć ciszę w budzie ;). A co powiecie o Enermax UCTB12 TB Silence 120mm ? Ew. Fander Selekta ?

Edytowane przez politan3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Enermaxa, to nie mam zdania, nie miałem w ręku. Selekta jest ok, choć wydajność będzie mniejsza niż w Silent Wings i będzie głośniejszy na podobnych obrotach. Ogólnie dobra wydajność za małą kasę to Gentle Typhoon, choć jego tam nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym co pokazałeś, to jakoś nie widzę tego Noiseblockera. 2000 rpm, to już słychać, a jak dobrze pamiętam, to XLP ma "standardową" budowę śmigła, więc będzie dość słyszalny. Jak masz budżet, to bym wziął Wingsy - wydajne i ciche. Jeśli szukasz konkretnej wydajności, to patrz na Scythe Ultra Kaze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość słyszalny to lekko powiedziane! Będzie po prostu głośno. Yogi dobrze mówi Wingsy będą super.

 

Ja ostatnio jestem pod wrażeniem Enermaxa. Do przezroczystych dokupiłem białe z PWM i znów strzał w 10. Są ciche a jak potrzeba podkręcić wicher nieźle wieje przy rozsądnym poziomie hałasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...