Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nieprzyjemność, cichy owszem na 6V a wydajność cienka, zapodałem fandery i jest git ;]

thx za info

czyli kolejny raz potwierdza sie, ze nie ma co szukac jakichs wynalazkow:)

 

 

i jak zawsze kolejne pytanie hyhy

 

do pracy poziomej (fanswap w zasilce konkretnie) lepiej brac :

 

Noctua 120x120x25 NF-P12 (SSO)

czy

Scythe S-FLEX 1200 (S-FDB)

 

?

 

przez wiekszosc czasu wentyl bedzie leniwie sie krecil na ~800rpm, czasem tylko na troche go przyspiesze w dogodnych/wymagajacych sytuacjach;)

 

pytam wylacznie pod katem lozyska a pracy w poziomie

bo w innym watku byly wzmianki, ze poprzednie noctuy (ale to samo lozyska co ten ostatni model) do poziomu to zly pomysl:/

ktos ma ktorys z w/w modeli w poziomie od dluzszego czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt jest taki:

Wymienic wszystkie wentyle montowane stand. w obudowe Antec P182, wymienic wentyl w Chieftec'u (Fan Swap), zmienic wentyl na TR 120 Extreme (z 1200 obr na 1600 obr.), uporzadkowac kable w obudowie, podlaczyc je pod panel Kaze Master.

Wydaje mi się, że najkorzystniej jest rozlokować wentylatory następująco:
  • S-Flex SFF21F (1600) - tył i wierzch obudowy, TR Ultra120 eXtreme, AC Accelero, Chieftec;
  • S-Flex SFF21E (1200) - jeden na przód obudowy oraz drugi pomocniczy albo w dolnej sekcji obudowy albo zaraz za koszykiem na dyski w sekcji górnej (w zależności na ochłodzeniu czego Ci bardziej zależy - dysków czy układów płyty głównej);
Wydaje mi się, że z FanMate'ów możesz spokojnie zrezygnować. Podepnij wszystkie wentylatory pod Kaze Master spinając je ewentualnie rozdzielaczami:
  • Kanał 1 - 2x SFF21F - TR Ultra120 eXtreme, AC Accelero;
  • Kanał 2 - 2x SFF21F - tył i wierzch obudowy;
  • Kanał 3 - 2x SFF21E - przód + pomocniczy;
  • Kanał 4 - 1x SFF21F - Chieftec.
Ewentualnie możesz SFF21F z Chiefteca podpiąć pod jego własny kontroler i sprawdzić jak będzie pracował. Jeśli nadal za głośno i nawet pod obciążeniem będzie dmuchał zupełnie chłodnym powietrzem to możesz spróbować zamienić na SFF21E, ale uważnie sprawdzaj czy się zasilaczyk nie grzeje za bardzo. W takiej sytuacji mógłbyś np. rozbić na dwa kanały chłodzenie CPU i GPU.

 

To chyba tyle ode mnie :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wentylator Noiseblocker BlackSilent XL2 nadaje się do wstawienia zamiast standardowego w zasilaczu Chieftec 400W? W wielu wątkach jest polecany ale znalazłem tez takie wypowiedzi, że nie powinien pracować w poziomie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wentylator Noiseblocker BlackSilent XL2 nadaje się do wstawienia zamiast standardowego w zasilaczu Chieftec 400W? W wielu wątkach jest polecany ale znalazłem tez takie wypowiedzi, że nie powinien pracować w poziomie...

To jest pewne uzasadnione podejrzenie, aczkolwiek są osoby, które posiadają wentylatory o łożysku ślizgowym pracujące w poziomie przez kilka miesięcy i nie narzekają. Ja bym mimo wszystko dmuchał na zimne.

 

Nie wiem też czy XL2 nie jest zbyt słaby do Twojego zasilacza. Może lepiej Cooltek Silent Breeze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest pewne uzasadnione podejrzenie, aczkolwiek są osoby, które posiadają wentylatory o łożysku ślizgowym pracujące w poziomie przez kilka miesięcy i nie narzekają. Ja bym mimo wszystko dmuchał na zimne.

 

Nie wiem też czy XL2 nie jest zbyt słaby do Twojego zasilacza. Może lepiej Cooltek Silent Breeze.

 

Pozdrawiam

Problem w tym, że już kupiłem go... i się zastanawiałem czy wrzucić w zasilacz czy też kupić coś innego a tego dać do obudowy. Czy jest za słaby to nie wiem bo przeszukując forum znalazłem iż większość fan swap na tym Chieftecu chodzi na 1200, czasem 800 i jest też osoba co ma na 500 obrotów. Mój ma 1400 - zamierzam go podłączyć pod płytę, a nie pod zasilacz.

Edytowane przez k_luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labo, wiesz może jak z realną głośnością tego Coolteka? A może mógłbyś mi polecić jakiś wentylator za ok.40zł właśnie na fanswap do zasilacza? Ma być cichy i fajnie by było żeby był na kulkach (albo trwałym ślizgu) :)

 

EDIT:

 

Oprócz tego Coolteka, może Akasa Amber na kulkach, Scythe S-Flex 1600, albo zwykły Fanderek ? Za fanderem przemawia głównie cena, no i bardzo praktyczny potencjometr (szeroka rozpiętość obrotów).

Edytowane przez QRVICH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu zrobiłem ten fan swap na XL2 i wreszcie cisza - wedle ostrzeżeń zobaczymy jak długo... podczas testów 3DMark przyjemne chłodne powietrze wydobywało się z zasilki przy 1400 rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że najkorzystniej jest rozlokować wentylatory następująco:

  • S-Flex SFF21F (1600) - tył i wierzch obudowy, TR Ultra120 eXtreme, AC Accelero, Chieftec;
  • S-Flex SFF21E (1200) - jeden na przód obudowy oraz drugi pomocniczy albo w dolnej sekcji obudowy albo zaraz za koszykiem na dyski w sekcji górnej (w zależności na ochłodzeniu czego Ci bardziej zależy - dysków czy układów płyty głównej);
Wydaje mi się, że z FanMate'ów możesz spokojnie zrezygnować. Podepnij wszystkie wentylatory pod Kaze Master spinając je ewentualnie rozdzielaczami:
  • Kanał 1 - 2x SFF21F - TR Ultra120 eXtreme, AC Accelero;
  • Kanał 2 - 2x SFF21F - tył i wierzch obudowy;
  • Kanał 3 - 2x SFF21E - przód + pomocniczy;
  • Kanał 4 - 1x SFF21F - Chieftec.
Ewentualnie możesz SFF21F z Chiefteca podpiąć pod jego własny kontroler i sprawdzić jak będzie pracował. Jeśli nadal za głośno i nawet pod obciążeniem będzie dmuchał zupełnie chłodnym powietrzem to możesz spróbować zamienić na SFF21E, ale uważnie sprawdzaj czy się zasilaczyk nie grzeje za bardzo. W takiej sytuacji mógłbyś np. rozbić na dwa kanały chłodzenie CPU i GPU.

 

To chyba tyle ode mnie :)

 

Pozdrawiam

No to w koncu po malych przejsciach sprawa skonczona, dzieki kolego Labovski za instrukcje. zalaczam foty jak to wyglada. Generalnie kable mnie jeszcze troche wkurzaja ale nie dam ray juz ich nigdzie upchnac. Generalnie jest teraz super.

post-108832-1204416786_thumb.jpg post-108832-1204416820_thumb.jpg post-108832-1204416850_thumb.jpgpost-108832-1204416871_thumb.jpg

Edytowane przez disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest cos lepszego w tej chwili od s-flexa tak powiedzmy do tych 60zl jedyny warunek to dobre lozyska pracujace w kazdej pozycji i nie gorsza wydajnosc od wymienionych

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest dość ciekawy Enermax Warp. Ma w komplecie potencjometr, ale rozpiętość obrotów jest dla zupełnego cichofila zestrojona zbyt wysoko.

 

Pozdrawiam

Ale gdyby go dać przez jaki kontroler ... ciekawa zdaje się alternatywa dla Scythe S-flex'a

http://www.extremeoverclocking.com/reviews...max_Warp_1.html dość "chuda" recka ale pozytywna (głośność)

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem Pentagram Freezone fn120 i jestem mile zaskoczony :D na 5 i 7V nieslyszalne (a nawet dobrze dmuchaja) a na pelnej mocy wiadomo nie sa nieslyszalne ale ciche 2 takie wentle sa duzo duzo cichsze od intelowskiego boxa:D mysle za 15 zl nie ma nic lepszego jesli chodzi o wentle z diodami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie wentylator 120mm w miare wydajny i cichy . Potrzebuję jeden do zasiłki Chiefteca 410-212DF 410W PPFC na łożysku kulkowym aby nie miał problemu z praca w poziomie. W cenie Acutake 120mm może mieć około 1200-1400 rpm. Na początku mysłałem żeby wsadzic tam Acutake, ale czytałem opinie że w poziomie łożyska ślizgowe o wiele szybciej się zużywają.

 

najważniejsze żeby był cichy.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku chyba zbyt entuzjastycznie podszedłem do poziomu ciszy po zamontowaniu w moim GPS-400AA-101A - Noiseblockera XL2 (1400 rpm)... W związku z tym mam pytanie ile można by zjechać z obrotami - aby było bezpiecznie dla zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie przy 800rpm mógłby dawać radę, ale jednak lepiej nie przesadzać i dać min. 1000rpm, i sprawdzić łapką temp. powietrza wydostającego się z zasiłki.

Przy 1400rpm wydostaje się chłodne przy 3DMarku... A jaka powinna być w miarę temperatura w zasilaczu - zmierzyłbym termometrem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie tez robilem fan swapa i przy normalnym korzystaniu z kompa (znaczy sie www, filmy itd) mam ustawionego na 600 obr/min

Ale u mnie jest troche inny montaz zasilacza, na dole odciety od grzalki w postaci radiatora na procku i innych podespolow i dodatkowo w tunelu w ktorym sie znaduje wieje na niego 600 obr./min druga 12 cm. Generalnie z zasilka wychodzi chlodne powietrze a do boku obudowy od zasilacz przykleilem czujke temp. z panel'a sterujacego wentylami w budzie i nigdy na niej nie widzialem wiecej jak 27*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...