Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nikt nie opisywał jeszcze Scythe Ultra Kaze, (szukałem w temacie ale tylko był wspominany) więc jak to jest z tym wentylem ? chciałem dać dwa takie na TR Ultima-90 :twisted: oczywiście pod regulator, ale żeby był zapas brałbym chyba 2000RPM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro przyjadą do mnie 2 wentyle. Xthermal i Fander oba 120mm. Zdam relacje co i jak :) Jeszcze musze skoczyc po opaski zaciskowe. Tylko jak myslicie ktorego dac na S1 a ktorego na srodek obudowy (mam Szefa Bravo, tam na przod nie ma montowania, dlatego dam przed dyskami twardymi) ?

 

EDIT.

S1+Xthermal zainstalowane. Fanderek jutro bo musze kupic srubki... Wiec Xthermal z reduktorem jest nieslyszalny nawet po przystawieniu ucha do obudowy, obroty zmierzone to ok 750br/min. Po usunieciu reduktora szok. Myslalem ze nie dziala, otwieram obudowe ale kreci sie jednak :) Rowniez nieslyszalny jak dla mnie. Obroty zmierzone to 1070obr/min. Jestem bardzo zadowolony.

 

EDIT2.

No wiec Fander nie sprawil niespodzianki. Na min obr. jest nieslyszalny, lekkie podkrecenie powoduje lekkie buczenie. No a max obr. sa juz wyraznie slyszalne. Takze zostawilem go na min. i niech sie kreci :)

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców, skończyłem z fanderem...;]

Kupiłem jedną sztukę, by w razie czego wrócić do noiseblockerów - ale na to się raczej nie zanosi. Przy 12v wydajnościowo niszczy (wszystkie inne wentylatory z mojej obudowy) :P

Przy 5v jest względnie cicho (dopiero w nocy będę mógł dokładnie ocenić i porównać z resztą). Jednak jestem już w 99% przekonany do kupna drugiej sztuki.

Po za tym kombo potencjometr+regulator obrotów jest zabójcze i daje wiele możliwośći :>

 

Aktualizacja:

No więc tak... Z odległości 50cm słychać lekki terkot łożyska, więc jednak noiseblocker jest konstrukcją cichszą. Przy 4v coś takiego już na szczęście nie występuje - więc ogólnie da się przeżyć.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i najcichsze (chociaż przy 4-5v nie słyszę różnicy między acutake za 10zł a noiseblockerem za 40) ale wydajnością to one nie grzeszą. A ja szukałem czegoś do skutecznego przewiewu.

Kupiłem drugiego fandera, ten już nie ma stukającego łożyska, ale strasznie wibruje. Cóż, kołeczki w drodze...-_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moich Acutakach nie słychać łożyska przy niższych obrotach przy wyższych to już zagłusza szum przepływającwgo powietrza. Jak centralnie ucho przyłożę na odległość 5 cm to cos tam słychać wtedy. Dla mnie bomba za tą cenę. Szkoda że przepływ powietrza nie jest większy.

 

Myslę nad fanderkiem jakimś dla zwiekwszenia przepływu mas powietrza :razz: , ale widzę że rozrzut jakościowy jest duży (boje się własnie terkoczących łożysk bo mam mocno cichego kompa i takie coś nieźle słychać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę nad fanderkiem jakimś dla zwiekwszenia przepływu mas powietrza :razz: , ale widzę że rozrzut jakościowy jest duży (boje się własnie terkoczących łożysk bo mam mocno cichego kompa i takie coś nieźle słychać).

Zawsze nocą można skręcić go na minimum regulatorem a potem potencjometrem. Wtedy nic nie stuka, a wydajność taka sama jak u acutake na 5v :lol2:

W dzień można podkręcić obroty, bo i tak inne źródła dźwięku skutecznie zagłuszą komputer ;]

A łożysko słychać z odległości kilkunastu centymetrów...jeżeli komp nie stoi na biurku zaraz obok Ciebie, to nie przejmowałbym się tym stukaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem Was. Płacicie prawie 40zł za fandera i martwicie się, że dostaniecie stukający wentylator... Przecież za tą kasę to niedopuszczalne.

 

Nie lepiej wziąć S-flexa za 43zł i mieć absolutny spokój o jakość fana?

 

Moje flexy od 6 miesięcy chodzą identycznie jak w dniu w którym je zakupiłem. Wersja 1200rpm chodzi poziomo w zasiłce na max i nic jej nie jest.

Żadnego luzu, żadnego terkotu, żadnego rzężenia.

 

A fandera po 12 miechach poziomej pracy widziałem - śmigło rytmicznie skakało w górę/dół, terkotał, szurał. Czy rzeczywiście warto zaoszczędzić te 3zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem Was. Płacicie prawie 40zł za fandera i martwicie się, że dostaniecie stukający wentylator... Przecież za tą kasę to niedopuszczalne.

 

Nie lepiej wziąć S-flexa za 43zł i mieć absolutny spokój o jakość fana?

 

Moje flexy od 6 miesięcy chodzą identycznie jak w dniu w którym je zakupiłem. Wersja 1200rpm chodzi poziomo w zasiłce na max i nic jej nie jest.

Żadnego luzu, żadnego terkotu, żadnego rzężenia.

 

A fandera po 12 miechach poziomej pracy widziałem - śmigło rytmicznie skakało w górę/dół, terkotał, szurał. Czy rzeczywiście warto zaoszczędzić te 3zł ?

Maks. głośność [dB] 23.700 28.000

Maks. przepływ powietrza CFM 67.000 63.700

Lewy to fander, prawy to s-flex w wersji najmocniejszej. Ciekawe porównanie, rajt?

Bo słabszych modeli s-flexa nie komentuje, wole już acutake za 10zł ;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 6 S-flex'ow (5x1600 obr i 1x1200obr w zasilce) w budzie i jedna Noctue P12 (na procu) i jestem bardzo zadowolony. Wiem kasy troche poszlo ale faktycznie jakosc lozysk na najwyzszym poziomie, nic nie terkocze nic nie stuka, wszystko podpiete pod Scythe Kaze Master w dzien mam ustawione wszystko w ok. 900-1000 (jak zmienie profil do grania) a normalnie to wszystko chodzi na 600 obr.. i jest błoga cisza. W nocy jak mam wlaczonego kompa to potrafie wychwycic tylko dyski twarde mimo ze sa w SQD. S-Flexy kupilem przy pomocy kolegi Labovskiego, ktory sporo mi pomogl na poczatku z odpowiednim rozmieszczeniem ich w budzie i nie załuje zadnej wydanej na nie zlotowki. 3 z 6 chodza w poziomie wiec s-flexy byly wrecz wskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maks. głośność [dB] 23.700 28.000

Maks. przepływ powietrza CFM 67.000 63.700

Lewy to fander, prawy to s-flex w wersji najmocniejszej. Ciekawe porównanie, rajt?

Bo słabszych modeli s-flexa nie komentuje, wole już acutake za 10zł ;]

Chyba sobie żartujesz?

Bierzesz na serio podane przez producenta wartości natężenia hałasu? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez chcialem powiedziec ze Fanderki wibruja przy wiekszych predkosciach. Moze nie tyle wibruja co slychac takie specyficzne buczenie silniczka. W kazdym razie to nie jest kwestia sztuki tylko kazdy model tak ma. Mam 92mm i teraz niedawno 120mm i w obu wystepuje to samo. A byc moze S-flexy sa lepsiejsze (tzn tak ich nie slychac) tylko wybralem Fanderki z tego wzgledu ze maja regulacje obrotow przy sobie i nie trzeba nic kombinowac. Nie wiem tylko jak by wypadło porównanie Fander vs S-flex przy jednakowych obr. i wtedy oceniac ich glosnosc :?:

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie żartujesz?

Bierzesz na serio podane przez producenta wartości natężenia hałasu? :lol2:

Raczej przepływ, ale interpretuj sobie jak chcesz -_-

Natężenie wkleiłem niechcący, nie trzeba od razu rzucać lolami <_<

Fander w przeciwieństwie do s-flexa może pracować przy bardzo niskim napięciu. A ja szukałem właśnie czegoś, co w dzień robi za tornado, a w nocy nie istnieje.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s-flex moze tak pracowac. nie pamietam ile minimum daje scythe kaze master ale na swoim s-flex 1600 obr jak skrecam do minium (do momentu zanim sie jeszcze nie wylaczy) potencjomter na panelu to na pewno widzialem 4XX obr a juz od 600 ich nie slychac, wiec one rowniez sa niskonapieciowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiejś recenzji czytałem, że przy niższych napięciach te wentylatory po prostu nie pracują.

Więc jeżeli to prawda - chyba trochę wtopiłem -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, Ja flexa 800RPM chciałem sprawdzić bez kompa, więc zasilałem go z baterii od nokii (3,6V) i bez problemu startował. :)

 

Flexy są OK, ale teraz zamówiłem Xthermala na procka. Trzeba się przekonać, ile jest wart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem S-Flex 1200 miernikiem i wyszło że przy 700 obr ma 7.30V. Startuje na pewno poniżej 5V ale nie wiem ile ma wtedy obrotów bo płyta przestaje czytać poniżej 650 ;d Chyba na pewno ma wtedy poniżej 500.

 

Xthermal jest ogólnie chyba lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o stukanie łożyska, to ten "dodatek" już nie występuje - wentylator musiał się rozgrzać? -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i najcichsze (chociaż przy 4-5v nie słyszę różnicy między acutake za 10zł a noiseblockerem za 40) ale wydajnością to one nie grzeszą. A ja szukałem czegoś do skutecznego przewiewu.

Kupiłem drugiego fandera, ten już nie ma stukającego łożyska, ale strasznie wibruje. Cóż, kołeczki w drodze...-_-

S-Flexy nie są potęgą wydajności, ale są wydajniejsze od Noiseblockerów i XThermali, więc warto to mieć na uwadze. Nie są wcale najsłabsze.

S-Flexy kupilem przy pomocy kolegi Labovskiego, ktory sporo mi pomogl na poczatku z odpowiednim rozmieszczeniem ich w budzie i nie załuje zadnej wydanej na nie zlotowki. 3 z 6 chodza w poziomie wiec s-flexy byly wrecz wskazane.

Najbardziej się cieszę, że jesteś zadowolony. Bardzo to budujące :)

 

Znajomy z Cooling.pl mówił, że nowe Kama Flexy nie mają już tak dobrych łożysk, co S-Flexy. Warto byłoby to sprawdzić, bo moje S-Flexy pracują już bez mała rok i są dosłownie jak nowe. Większość czasu na 750rpm.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Labovsky, zasmuciłeś mnie informacją na temat pogorszenia jakości Kama Flexów. Planowałem w czwartek zakup Kamy 1900RPM, ponieważ czasem przydaje się mocny powiew na Ultrze-120A.

 

W związku z tym chciałbym prosić Cię o doradzenie odpowiedniego dla mnie wentyla. Wymagania są spore :

- wysokie obroty - około 2000

- wysoka jakość

- cisza po skręceniu na 500RPM

 

Wentyl będę sterować poprzez self-made regulator 0-11V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze sa chyba 2 przynajmniej mi znane:

Enermax Warp - http://sklep.madtech.pl/go/_info/?id=19973

Nanoxia - http://www.mod-planet.com/index.php?module...&pageid=801 (ale widzze ze nie ma gou juz w Madtechu) bo tylko tam byl sprzedawany w Polsce. Najlatwiej go dostac w Niemczech (co raczej dziwne nie jest :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co z SilentiumPC? Ma ktoś te wentylatory bo zamierzam kupić jeden na Ultre 120A ( Arcic Cooling przełożony na przód obudowy) bo pasywnie ma 72stopnie.

W Komputroniku mają Acutake za 10zł a SilentiumPC za 14zł i nie wiem co wybrać. SilentiumPC ma łożyska FDB no i 1100rpm powinien być cichutki co o nim myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te SilentiumPC to nowa konstrukcja i nie wiele wiadomo o niej odnośnie ciszy i wydajności. Szukałem sporo w internecie opinii i nic nie znalazłem. Godne uwagi są jeszce Xilence Red, dużo lepiej wieją od Acutake (mam u siebie i z wydajnością na 7V są do niczego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co byście polecili do mnie do obudowy na wyciąg. W tej chwili jedynymi fabrykami dźwięku (nie licząc fandera który pójdzie do wymiany) są spinpoint F1 640GB w Scythe Quiet Drive na gąbkach na dnie i noctua s12-1200 podłączona przez reduktor (ten dodany do noctuy). Jeśli idzie o bude to jest to chieftec matrix wyłożony matami BQ. Poszukuje czegoś co będzie i ciche i jednocześnie nie zacznie coraz głośniej chodzić albo terkotać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...