Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję Waszych rad. :)

Potrzeba mi paru wentylatorków:

 

- do zasilacza, cichy i wydajny (do pracy w poziomie)

- 2x na przód obudowy (będą skręcone do 7v, więc potrzeba mi czegoś w miarę cichego i wydajnego lub jakiś wentylatory z mniejszą liczba obrotów)

- do mugena 2, o ile jest taka potrzeba (dopiero jutro go kupuję, więc potrzeba mi Waszej opinii)

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jakie mają być te wentyle 92, 120, bo 80 raczej nie ;)

Do zasilacza S-flex, do obudowy Gentle Typhoony (800 albo 1450 rpm) bez skręcania na 7v. W Mugenie masz całkiem przyzwoity wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem wielkości, bo w temacie jest o 120 (bez obrazy). Więc wszystkie mają mieć 120:)

 

Edit:

A np taki Scythe Slip 120 800rpm nie wystarczy na przód obudowy?

Edytowane przez pewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem wielkości, bo w temacie jest o 120 (bez obrazy). Więc wszystkie mają mieć 120:)

 

Edit:

A np taki Scythe Slip 120 800rpm nie wystarczy na przód obudowy?

Slip nie jest zly (mam 500rpm). Ale zacznijmy od tego ile masz na wentyle w calosci i postaramy sie czegos doszukac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Teraz widze, że Slip Stream 800 RPM ma wg specyfikacji większy przepływ powietrza (o ponad 20%) od S-Fleksa i jest jednocześnie troszkę głośniejszy. Z czego to wynika - z ilości łopatek?

 

Porównywał może ktoś do S-Fleksa 800 RPM? Do obudowy (przód i tył) wystarczy 500 RPM?

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widze, że Slip Stream 800 RPM ma wg specyfikacji większy przepływ powietrza (o ponad 20%) od S-Fleksa i jest jednocześnie troszkę głośniejszy. Z czego to wynika - z ilości łopatek?

 

Porównywał może ktoś do S-Fleksa 800 RPM? Do obudowy (przód i tył) wystarczy 500 RPM?

Ja mam u siebie 4 s-flexy puszczone w okolicach 650 i jesli chodzi o cisze jak i o przeciag w obudowie to uwazam ze jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to Slip Stream ma mniejszy silnik, niż S-flex, a jego większa głośność wynika pewnie z większego przepływu powietrza. Za to Gentle Typhoon ma większy przepływ niż S-flex przy tej samej głośności, ale łożyskowanie ma duuuuuuuuuuużo lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to Slip Stream ma mniejszy silnik, niż S-flex, a jego większa głośność wynika pewnie z większego przepływu powietrza. Za to Gentle Typhoon ma większy przepływ niż S-flex przy tej samej głośności, ale łożyskowanie ma duuuuuuuuuuużo lepsze.

Dla mnie s-flex oprocz teoretycznie cichszego lozyska i jakosci wykonania ma jedna niezaprzeczalna zalete, jest czarny a nie kolorowy.

 

Co do przeplywu powietrze to akurat porownujac sflexa 800 do typhoona 800 to sflex ma wiekszy przeplyw a przynajmniej na papierze.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz widze, że Slip Stream 800 RPM ma wg specyfikacji większy przepływ powietrza (o ponad 20%) od S-Fleksa i jest jednocześnie troszkę głośniejszy. Z czego to wynika - z ilości łopatek?

Ilość łopatek swoją drogą - tu chodzi o układ całego wirnika. S-Flex korzysta z wzoru, który wykorzystuje wiele wentylatorów na rynku. Ktoś kiedyś doszedł do niego różnymi metodami - jest to kompromis między wydajnością a generowanymi szumami. Scythe słusznie zauważyło, że nie wszystkim ten kompromis pasuje, więc wydało wentylator, który ma wydajniejszy wirnik. Nie polega to jednak tylko na zwiększonej ilości łopatek, bo są na rynku wzory wirników również z 9 łopatkami o nieco tylko większym przepływie niż wzór 7 łopatkowy wykorzystany w S-Flex (i wielu innych). SlipStream ma o tyle wyjątkowy wirnik, że nikt inny jeszcze chyba nie użył wirnika o tak agresywnym, że tak to ujmę, profilu łopatek. I tu najprawdopodobniej leży pies pogrzebany, bo łopatki są dość wąskie, ale "silne".

 

Niestety w przypadku SlipStreamów pozostaje problem dość prostego łożyska.

Gdyby tylko pojawiły się SlipStreamy S-Flex to zmieniłbym z miejsca wszystkie swoje wentylatory :rolleye:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie. Składam LC i potrzebuję coś dobrego (czytaj cichego :) ), cena do 50zł za sztukę (będą 3). Zastanawiam się na S-FLEX'ami 800rpm lub Typhoon 800prm. Które lepsze na chłodnicę (Black Ice GT 360)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Typhoon ze specyfikacji wydaje się bardzo marnym wentylatorem, a kosztuje multum. Każdy parametr ma gorszy od S-Fleksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typhoon ze specyfikacji wydaje się bardzo marnym wentylatorem, a kosztuje multum. Każdy parametr ma gorszy od S-Fleksa.

opis na papierze to nie wszystko.

 

emilek

Jam masz czym sterowac wez mocniejsze typhoonki 1450. jak nie, to 800 tez bedzie ok :) a cisza jest napewno - sam uzywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Owszem opis to nie wszystko, ale chyba w przypadku produktów tej samej firmy pokazuje realną różnicę. Dziwne by było gdyby nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem opis to nie wszystko, ale chyba w przypadku produktów tej samej firmy pokazuje realną różnicę. Dziwne by było gdyby nie.

niby tak, chociaż do końca nigdy nic nie wiadomo. to są 2 rożne konstrukcje i 2 różne łożyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie przytoczyć cytat z jednego ze skeczy kabaretu Ani Mru-Mru: "Nic cieeekawego".

 

Srakorude barwy i Made in Austria = za to się płaci. S-Flex skręcony do 700 rpm także będzie bezgłośny, a z racji nietypowego (czyt. niepraktycznego) ułożenia łopatek, Noctua będzie miała mniejszy przepływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie przytoczyć cytat z jednego ze skeczy kabaretu Ani Mru-Mru: "Nic cieeekawego".

 

Srakorude barwy i Made in Austria = za to się płaci. S-Flex skręcony do 700 rpm także będzie bezgłośny, a z racji nietypowego (czyt. niepraktycznego) ułożenia łopatek, Noctua będzie miała mniejszy przepływ.

700obr 6,8db 57cfm pokasz mi lepszy wentylator, nie widziałem wentylatora który przy 7db miałby tak duży przepływ powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...