Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Wentyli mam dostatek, wiec nawet taki sredni wyjec mi roznicy nie zrobi a priorytetem jest wydajnosc ;]

Gentle Typhoon 1450 :) albo ten najwyzszy 1850 ;] Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wydajnosci :) i sa cichsze troche. mam 5 Tricooli i nie sa za ciche, a wydajnoscia az tak nie zabijaja. Typhoon bedzie napewno wydajniejszy.

To chyba jeszcze zależy od tego, jaką wersję tych tricooli posiadasz.

Były przezroczyste, przezroczyste z ledami i najzwyklejsze czarne. Ja miałem takiego czarnego i wydajnościowo jednak zabijał ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jeszcze zależy od tego, jaką wersję tych tricooli posiadasz.

Były przezroczyste, przezroczyste z ledami i najzwyklejsze czarne. Ja miałem takiego czarnego i wydajnościowo jednak zabijał ;]

mam czarne :) jak na 2000rpm jest glosny a wydajnosc mogla by byc lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, który z tych jest najwydajniejszy i jedziemy dalej - dzis chciałbym już coś zamówić :>

 

Antec TriCool 120mm

http://www.cooling.pl/antec-tricool-120mm,produkt,1960.html

Scythe Gentle Typhoon 120mm 1850 obr./min.

http://www.cooling.pl/scythe-gentle-typhoo...ukt,551704.html

Scythe S-FLEX 1900 rpm

http://www.cooling.pl/scythe-sflex-1900-rp...ukt,551036.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3320312[/snapback]

Gentle Typhoon 1450 :) albo ten najwyzszy 1850 ;]

Wg powyższego testu wydajność Gentle Typhoona jest mizerna. Na 1440rpm wieje tak jak s-flex na 990rpm...

Gentle jest na pewno cichy, ale przy znacznie niższej wydajności.

Dobra, który z tych jest najwydajniejszy i jedziemy dalej - dzis chciałbym już coś zamówić :>

Antec TriCool 120mm

Scythe Gentle Typhoon 120mm 1850 obr./min.

Scythe S-FLEX 1900 rpm

Przeczytaj test i sobie coś wybierz. Od siebie polecam S-flexa...

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, wielkie dzięki za tego linka - wygląda na to że zakupię Scythe Slip Stream 120mm 1900 rpm :) W powyższym arcie wypada nieźle, cichy może nie jest ale wydajnośc zacna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam typhonek nie jest taki zły w tym teście, porównaj charakterystyke modelu 1850rpm z innym modelami, nie patrząc na obroty to wygrywa jako wydajność/cisza :D w sam raz dla mnie do podłączenia do panelu

 

O, wielkie dzięki za tego linka - wygląda na to że zakupię Scythe Slip Stream 120mm 1900 rpm :) W powyższym arcie wypada nieźle, cichy może nie jest ale wydajnośc zacna.

w tym teście nie testują tego modelu, no chyba że się myle

Edytowane przez pick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Be Quiet SilentWings

Specyfikacja:

# Wymiary: 120x120x25mm

# Drehzahl: 1500 U/Min Prędkość: 1500 obr / min

# Lautstärke: 17 dB(A) Tom: 17 dB (A)

# Airflow: 85,80 m³/h Powietrza: 85,80 m³ / h

# Anschluss: 3-Pin Molex Złącze: 3-pin Molex

 

89zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde faktycznie, przejrzalem cooling i wielkiego wyboru to ja niemam , a niewiem czy te wentylki beda ladnie sie wpasowywac w to co mam...

Dołączona grafika

niewiem czy nie lepiej po prostu jeszcze jednego typhoona dokupic i dac na noctue zamiast jej orginalnych, niepasujacych do calej reszty, wentylatorow. Chyba ze ktos ma jakis pomysl :)?

 

@down

no to fotka po 1 zlozeniu :) teraz mam niby 1 noctue, ale chyba tez tak mysle, ze lepiej ujednolicic wszystkie niz dawac kolorowy. Thx za potwierdzenie ;)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wogóle za dużo wentylatorów tam masz. Ten górny na procu wg mnie niewiele daje zwłaszcza że zaraz nad nim masz jeszcze jeden wentylator.

Ale jak masz tam Tajfunki to chyba najlepiej ujednolicić wszystkie wentyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Be Quiet SilentWings

Specyfikacja:

# Wymiary: 120x120x25mm

# Drehzahl: 1500 U/Min Prędkość: 1500 obr / min

# Lautstärke: 17 dB(A) Tom: 17 dB (A)

# Airflow: 85,80 m³/h Powietrza: 85,80 m³ / h

# Anschluss: 3-Pin Molex Złącze: 3-pin Molex

 

89zł

no to w poniedzialek nowe info :D Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się udzielę ;)

 

Z moich doświadczeń mogę polecić:

 

- Noctuę S-12 800rpm | ROZWIĄZANIE CICHE | na 500rpm niesłyszalna, na 800 trzeba się wsłuchiwać, by usłyszeć terkot łożyska, warto używać jej przy coolerach takich, jak Ninja, Thermolab B-cośtam - wszystkich tych, które mają rzadkie finy, a także do wietrzenia obudowy. Jak wsadziłem ją na true powietrze wręcz się cofało ;) i nie było różnicy czy na 500rpm czy na 800 - wydajność była ta sama. Jest świetna do fanswap'ów - ale pod jednym warunkiem - wiatrak musi być przykręcony od zewnątrz inaczej słychać szum rozbijającego się powietrza, a wydajność znacznie spada. Kupowanie wersji 1200rpm nie ma sensu. Niższe ciśnienie niż P-12 poza tym niższy przewiew przy danej głośności.

 

- Noctuę P-12 1300rpm | ROZWIĄZANIE PRZEJŚCIOWE | wiatrak wiejący solidnie, wyraźnie słyszalny, jednak szum jest naprawdę miły, dobrze współgra z firmowymi coolerami, z tymi które mają średnio, rzadko ułożone żeberka, z gęstymi też dobrze, jednak tutaj jest na poziomie s-flex'a który jest o połowę tańszy. do wentylacji obudów jest super.

 

- Scythe Ultra Kaze | ROZWIĄZANIE WYDAJNE | od jego pracy po 10 minutach boli głowa. Wydajnością ustępuje wszelkim deltom, jednak jest tani i łatwo dostępny. jego praca na 2000rpm jub 1000 nie ma sensu - nie jest w stanie rozwinąć skrzydeł ;) Do wyciskania 7. potów z podzespołów przy użyciu AC wręcz idealny.

 

rozwiązania cena/jakość: tutaj nie mogę zbyt dużo powiedzieć, ale wiem z własnych doświadczeń, że:

- Zephyr'e są naprawdę ciche biorąc pod uwagę ich cenę - szególnie model 80 - wieją też nie najgorzej, choć nie tak jak 9-łopatkowce ;)

- S-flex to kawał dobrego śmigiełka ;) - prosta konstrukcja, a jednak doskonale się sprawdza.

- Noiseblocker'y - dość głośne przy danym przepływie, słaby plastik - po lądowaniu na kafelkach kuchennych stracił łopatkę i ramka pękła ;)

Zephyr dla porównania (120) lądował 3 razy (teraz to już specjalnie) i nic mu nie było.

- Scythe Slip stream - w miarę ciche przy danym przepływie - optymalnie cisza/wydajność jak dla mnie chodzą na 900rpm, potem szumią takich niemiłym szumem jakby coś tarło

 

i to by było na tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z najnowszego info wynika, ze BQ SilentWings dostane we wtorek :) sprobuje jeszcze wytrzasnac skads np. GentleTyphoon 1850rpm zeby porownac przeplyw i glosnosc, z racji, ze maja bardzo zblizone parametry. Ale czy sie uda tego nie wiem. Moze jeszcze zalatwie S-Flexa 1600/1900rpm, ale tego to juz wcale nie moge potwierdzic.

 

Edytka:

Niestety paczka będzie dopiero jutro, więc zdam relacje jak sie sprawują jak tylko odbiorę :)

 

Edytka 2:

 

No i doczekałem się paczki :)

Zapraszam na krótką reckę z pierwszego odpalenia :)

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość VisionMaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy Noiseblocke XLP3 Rev.3.00 dobrym wyborem do chłodzenia Thermalright Ultra-120 extreme?zależy mi głownie na ciszy choć gdy będzie trzeba dobrze zawiał:)

Pozdrawiam

Edytowane przez d4r3kdmf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy Noiseblocke XLP3 Rev.3.00 dobrym wyborem do chłodzenia Thermalright Ultra-120 extreme?zależy mi głownie na ciszy choć gdy będzie trzeba dobrze zawiał:)

Pozdrawiam

tak, bedzie dobry. mozesz tez popatrzec na S-flexy, ktore powinny byc trochu cichsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...