Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Szukam dobrego i cichego wentylatora 140 mm. do mojego Anteca 300.

Będzie pracował w poziomie (komin).

Mam Zephyrka ale nie jestem z niego zadowolony - słychać łożysko :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Szukam dobrego i cichego wentylatora 140 mm. do mojego Anteca 300.

Będzie pracował w poziomie (komin).

Mam Zephyrka ale nie jestem z niego zadowolony - słychać łożysko :sad:

8,9 dB - non comment :D

Może jakiś uszkodzony jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Szukam dobrego i cichego wentylatora 140 mm. do mojego Anteca 300.

Będzie pracował w poziomie (komin).

Mam Zephyrka ale nie jestem z niego zadowolony - słychać łożysko :sad:

jesli bardzo slychac od poczatku, to trzeba by go reklamowac...

jesli po czasie, no to bym sie nie dziwil, bo praca w poziomie nie sluzy... mozesz go przeczyscic i spryskac lozysko np. WD-40 i wtedy bedzie cicho, ale po dluzszym czasie znowu bedzie slychac. niestety - lozysko slizgowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD40 to może sobie wyczyścić z oblepionego syfem łożyska, do smarowania delikatny smar np. do maszyn do szycia.

 

W 140mm wentylatorach nie masz wielkiego wyboru, Acutake robi jeszcze znośne, ale też bez rewelacji.

Nie wiem czy mi się tylko zdawało czy Zenfist zapowiadał Fandery 140 :]

Ewentualnie zamontuj tam jakąś przyzwoitą 120-kę, albo wynalazek z rozstawem otworów 120 i większym wirnikiem Scythe i Thermaltake takie robi.

Edytowane przez Qrchak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie chcialem zamienic noctue nf-p12 na wentyl nanoxie fx12-2000 lub NoiseBlocker Multiframe MF12-S3 chodzi mi o wiekasza wydajnosc halas mi nie przeszkadza bedzie on chlodzic mugena 2 co jest lepsze albo moze macie jakies inne propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmieniam bo chce jeszcze chlodniej :) a s-flexy czy typhoon wydaje mi sie ze nie sa tak wydajne jak nanoxia czy NB nizszy przeplyw powietrza maja. nanoxia ma ok. 135 m^3/h a NB 125 m^3/h , noctua ok 95m^3/h moze jeszcze jakies propozycje albo co sadzicie o tych wentylach nanoxie fx12-2000 i NoiseBlocker Multiframe MF12-S3.

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kameleon

Witam!

Czytałem na kilku forach o tym Xigmatek i są podzielne zdania 50/50? Czy on pała czy nie? Zenfist a ty masz ten Xigmatek? Bo podajesz ten link. To polecasz go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam super cichego wentyla ale 80X80 ma być zamontowany w zmodyfikowanym zasilaczu (nie jest to zasilacz atx, i nie piszczcie żebym ta wsadził jakaś 120 bo sie po prostu nie da). Obecnie używam wentyli Fander 120 (kilka sztuk w tym modele czarne i białe) na 1000rpm są dla mnie zbyt głośne. Także prosze o opinie wszystkich maniaków ciszy co wybrać z wentyli 80X80??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ale łożysko w 120 i 80 zastosowano takie samo wiec?

Większa prędkość - większy hałas?

Szczerze wątpię, żebyś znalazł cichą 80 która nada się jeszcze do zasilacza :D Przy skręconych obrotach, przepływ będzie znikomy. A przy wyższych, hałas większy niż wspomniane fanderki.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem jakiś czas 80 Noiseblockera X1 na grafice, całkiem qlturalnie pracuje. O ile zasilacz nie grzeje się zanadto możesz spróbować z X2, ale za efekt nie jestem w stanie gwarantować ;)

80-ki w zasilaczach kręcą się dość szybko żeby wypchnąć trochę powietrza więc hałasują.

To nie łożysko hałasuje tylko powietrze opływające łopatki wirnika, tego niestety nie obejdziesz.

Wg. mnie najlepiej było by przerobić zasilacz tak żeby zamontować w nim 120-kę.

 

Poza tym nie ten temat :P

Edytowane przez Qrchak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80-ki w zasilaczach kręcą się dość szybko żeby wypchnąć trochę powietrza więc hałasują.

To nie łożysko hałasuje tylko powietrze opływające łopatki wirnika, tego niestety nie obejdziesz.

Wg. mnie najlepiej było by przerobić zasilacz tak żeby zamontować w nim 120-kę.

 

Poza tym nie ten temat :P

Myślisz o 80 w jakimś tam starym zasilaczu (np: 1 X80 w modecom feel I) ile tam rpm na pewno ponad 2000.

(a ja widzę i słyszę w swojej wyobraźni Tagan TG380-U01 (2X80) czyli bardzo cicho) około 600-800rpm.

To jest duża różnica.

Piszesz że łożysko nie hałasuje, hmmm to odpal swój najlepszy wentyl (pewnie najdroższy) i porównaj go np z ACUTAKE (mam takie coś 92X92 i szału nie ma z łożyskiem)

I jeśli słoń ci nie nadepnął na ucho to usłyszysz różnice miedzy jednym a drugim łożyskiem, oczywiście z bliska i z małym rpm.

Także zgadzam sie z tobą że to przepływające powietrze generuje spory hałas przy dużym rpm nawet w super cichych i super drogich konstrukcjach.

 

Jak już pisałem nie da sie przerobić aby w zasilaczu była 120 ponieważ zasilacz to: Seasonic SS250-SU

a wentyl w nim zamontowany to aż: 40X40X20 i jakieś 3500rpm :?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dlatego zasilacz wymaga przerobie aby 80X80 sie wo gule tam zmieścił (oczywiście na zewnątrz), wymiary zasilacza 150*81.5*40.5 mm

Edytowane przez sts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz o 80 w jakimś tam starym zasilaczu (np: 1 X80 w modecom feel I) ile tam rpm na pewno ponad 2000.

(a ja widzę i słyszę w swojej wyobraźni Tagan TG380-U01 (2X80) czyli bardzo cicho) około 600-800rpm.

To jest duża różnica.

Gdybyś napisał co to za zasilacz i o co konkretnie Ci chodzi, zamiast robić z tego jakąś tajemnicę, dostał byś konkretną odpowiedź. A tak to trzeba było gdybać.

 

Piszesz że łożysko nie hałasuje, hmmm to odpal swój najlepszy wentyl (pewnie najdroższy) i porównaj go np z ACUTAKE (mam takie coś 92X92 i szału nie ma z łożyskiem)

I jeśli słoń ci nie nadepnął na ucho to usłyszysz różnice miedzy jednym a drugim łożyskiem, oczywiście z bliska i z małym rpm.

Także zgadzam sie z tobą że to przepływające powietrze generuje spory hałas przy dużym rpm nawet w super cichych i super drogich konstrukcjach.

Słoń mi na nic nie nadepnął, pytałeś o dobre 80-ki i o takich pisałem... troszkę bez sensu jest porównywać wentylatory Acutake czy Arctic Cooling do Scythe, Noiseblocker czy Noctua.

Mówisz że się nie da przerobić zasilacza tak żeby chłodziła go 120-ka, da się... ale do tego musiał bym wiedzieć konkretnie co chcesz zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam te oryginalne wentyalatory z anteca 300 i mnie do szału doprowadzają... Ogólnie chciałem wyciszyć trochę kompa.

Coś takiego (daje to coś?):

http://zenfist.pl/tacens-vibro-zestaw-podl...ych-p-2355.html

Te wentylatory:

http://www.proline.pl/sklep.php?p=XIG+XLF-F1453+140MM

+

2x http://www.proline.pl/sklep.php?p=XIG+XLF-F1253+120MM (przód i tył)

Edytowane przez Megol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajemnica żadna.

Zasilacz da sie zmodować tak że i 140 na niego założysz ale to sie gryzie z moim pomysłem na mini pc.

To także żadna tajemnica, staram sie by komputer był w miarę mały i funkcjonalny.

 

czyli co radzisz brać twoim zdaniem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sts najlepiej załóż wątek w "Modyfikacjach", pokaż projekt i napewno kilka osób Ci pomoże w rozwiązaniu problemów, ja też buduję mini pc na itx-ie, kostka o boku ~20cm chłodzona dwoma 12cm niskoprofilowymi Yate Loonami. W swoim maluchu wywaliłem prawie całą obudowę standardowego zasilacza i chłodzi go z boku połowa jednej z 12-ek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sts najlepiej załóż wątek w "Modyfikacjach", pokaż projekt i napewno kilka osób Ci pomoże w rozwiązaniu problemów, ja też buduję mini pc na itx-ie, kostka o boku ~20cm chłodzona dwoma 12cm niskoprofilowymi Yate Loonami. W swoim maluchu wywaliłem prawie całą obudowę standardowego zasilacza i chłodzi go z boku połowa jednej z 12-ek ;)

Ja tylko pytam o cichy wenty.

Odpowiedni wątek na forum powstanie jak zacznę budować swoją budkę i będę miał na to czas.

Jakieś fotki masz?? Chętnie zobaczę :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tak wychwalałem S-Fleksy jak ich używałem na procu czy grafie (były niesłyszalne), a po zamontowaniu 800-tki w zasilaczu w nocy słychać lekkie buczenie. Oczywiście nie wina wentylatora tylko raczej konstrukcji zasiłki, bo na grafie wentyl też był poziomo i tego nie było. Łożysko za to jest genialne.

Muszę skombinować jakiegoś fan mate czy coś i zwolnić go do 500-600 RPM. Zasilacz jest wręcz zimny, więc problemu być nie powinno.

Obecnie to jedyny wentylator w moim kompie, jak go zwolnię to najbardziej słyszalne będą dyski, zwłaszcza F1, bo F2EG jest ładnie wytłumiany przez SQD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...