Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

:F nie wiem nawet.

Jeden ma kolory od góry brąz zielony czarny, złoty. Ten ma 15[Ω]

Drugi ma kolor pomarańcz, czarny, czarny, złoty 30[Ω]

trzeci czerwony żółty, czarny, złoty i ma 24[Ω].

Są małe ok 6mm długości + druciki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Okazało się, że jeden 30 [Ω] obniża napięcie ok 2[V] :huh: No więc połączyłem trzy w rządek i jako tako. Obroty spadły ale speedfan zgłupiał i nie wiem do ilu.

 

Jeżeli dobrze myślę.. Nie wiele tym zrobisz.

Z równania że RPM2=RPM1*P2/P1 wyszło mi, że mam teraz 852 obroty :) ale nadal jednak wentylator jest słyszalny :/ do tego nie bardzo nadaje się do sprzedania bo uszkodziłem kabelek ;)

Może się wyrobi? Mało pracował do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi te wentylatory to one w tej chwili nie są jeszcze do kupienia. Wszędzie są poprzednie wersje (przynajmniej na zdjęcia), za granicą tak samo.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję 120mm wentylatora do zasilacza Pentagram Silent Force 460W ,który to "sajlentem" z Chińskim wentylem w środku nigdy nie był.

Obecnie zastąpiłem go Arctic Cooling 120mm (nie pamiętam dokładnego oznaczenia),który jest podłączony do regulatora obrotów i skręcony maksymalnie jest już słyszalny (wiek).

Warunek cisza i wydajność :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wentylatorki polecilibyście do podpięcia pod regulator obrotów Zalmana? Idea jest taka żeby w dzień było wydajnie (ale też nie głośno), a w nocy cicho ;).

Myślałem nad S-Flex 1200, ale może jest coś lepszego? Co do ceny, to wolałbym nie przekraczać i tak już wysokiej ceny S-flexa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje, że ten test powinien spełniać potrzebę informacji niemal u każdego - LINK bardzo fajne wykresy, można sobie sprawdzić jak głośny będzie wybrany wentylator przy określonej liczbie obrotów, no i świetne porównanie przepływu powietrza testowanych urządzeń przy tym samym poziomie głośności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kameleon

Visionmaster a te co podałeś Enermax Apollish to są może gdzieś taniej do kupienia?

Edytowane przez Kameleon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego topicu, wiec na szybko się zapytam, bo w rozmiarze 80 mm się w ogóle nie orientuje ...

Potrzebuje wentyl na top obudowy do wyciągu ciepłego powietrza (lian-li Pc-7), ktory będzie sensowny, chodzi mi najbardziej o kulturę pracy, tak będzie podpięty do regulatora.

 

pz. Ania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...