Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję kupić 2x 120mm do wyciągania gorącego powietrza na górze obudowy, będą pracowały w poziomie.

Miał ktoś może doczynienia z NOX Acid Blaster 120mm ?

Ustawie je na około 1000obr, tak aby były niesłyszalne. Warto je kupić czy może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kupić 2x 120mm do wyciągania gorącego powietrza na górze obudowy, będą pracowały w poziomie.

Miał ktoś może doczynienia z NOX Acid Blaster 120mm ?

Ustawie je na około 1000obr, tak aby były niesłyszalne. Warto je kupić czy może coś innego?

1000obr i niesłyszalne,takich nigdy nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko na razie teoretyczne, ale w przyszłości będzie mi to przydatne.

 

Mamy jeden wentyl 12 cm i przy 800 obr/min generuje np. 20 dB.

Teraz dokładając jeszcze ze 3/4 sztuki ( te same parametry ) czy ogólny poziom hałasu będzie 20 dB czy będzie jednak większy?

 

Pytam się, bo w przyszłym roku składam jakiegoś ultra cichego kompa do wszystkiego oprócz gier i nie wiem czy mogę spokojnie montować z 6 wentyli, czy jednak trzeba ograniczyć ich ilość do min.

 

:razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy jeden wentyl 12 cm i przy 800 obr/min generuje np. 20 dB.

Teraz dokładając jeszcze ze 3/4 sztuki ( te same parametry ) czy ogólny poziom hałasu będzie 20 dB czy będzie jednak większy?

większy ,ale nie wiele ;) wytłumaczenie mamy w temacie:

http://forum.purepc.pl/Chlodzenie-Konwencj...eli-t41678.html

 

a najdokładniej opisał to zagadnienie @edek

w TEORII gdy mamy 2 źródła generujące ten sam poziom natężenia dźwięku stosujemy taki wzór (np. dla naszych 2 wentyli generujących po 20dB):

Poziom natężenia dźwięku=20(nasze źródła)+10log2=22dB

powtarzam w teorii !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos jest wrozka?

cichszy? moze. Wydajniejszy? niewiadomo. zobacz sobie na podane przez producenta wartosci i porownaj.

Ja jednak wole zapytać doświadczonych. Czy warto dokładać do Noiseblockerów, i kupować je zamiast Acutake? Chodzi konkretnie o 2 sztuki 120mm więc różnica w cenie będzie dosyć znaczna. Będą one zamontowane jak nawiew i wywiew z obudowy Cooler Master Elite 330.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wole zapytać doświadczonych. Czy warto dokładać do Noiseblockerów, i kupować je zamiast Acutake? Chodzi konkretnie o 2 sztuki 120mm więc różnica w cenie będzie dosyć znaczna. Będą one zamontowane jak nawiew i wywiew z obudowy Cooler Master Elite 330.

 

Pozdrawiam.

Jeżeli nie chcesz co jakiś czas wymieniać wentyli bo wysiądzie łożysko to weź coś trwałego (nie na łożysku Rifle bearing). Jeżeli jednak masz w nosie poziom hałasu bierz akutaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poziom hałasu chcę ograniczyć jak najbardziej :) Obecnie mam wyjące no-name i terkoczącego CoolerMastera (takiego dostałem z obudową od nowości uszkodzonego :(). Dlatego też chcę zakupić Acutake bo charakteryzują się dość niskim poziomem głośności. Jednak gdyby te NoiseBlockery były zauważalnie lepsze to mógłbym w sumie dołożyć, ponieważ te wentylatory będą w budzie, a buda zostanie na najbliższe lata na pewno :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet sie nie zastanawiaj i zapomnij o Acutake (oczywiscie jesli stawiasz na jakosc i trwalosc ) , z wlasnego doswiadczenia wiem ze jest "swieta trójca " jesli chodzi o wentyle 1. noctua 2. Noiseblocker 3 . scythe ewentualnie ale sa trudno dostepne polecam nanoxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wole zapytać doświadczonych. Czy warto dokładać do Noiseblockerów, i kupować je zamiast Acutake? Chodzi konkretnie o 2 sztuki 120mm więc różnica w cenie będzie dosyć znaczna. Będą one zamontowane jak nawiew i wywiew z obudowy Cooler Master Elite 330.

 

Pozdrawiam.

Mysle ze sie oplaca. Jakos smigielka jest wyzsza niz acutake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyl w moim Huntkeyu brzmi tragicznie, więc czas na wymiane. Ze 140-stek mam na allegro Zephyra albo Acutake. Wiem, że oba nie cieszą się renomą ale nie będę dokładał drugie tyle, żeby mieć coś lepszego.Zephyr ma max 600rpm i nie wiem czy to wystarczy do mojego zasilacza, bo królem zimności to on nie jest. Więc z dwojga złego co wybrać? Chyba, że z jakiegoś sklepu możecie polecić coś do 3dyszek max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie dwie 120 na przod obudowy byscie polecili na ten moment? Zalezy mi glownie na ciszy, jak beda dwa to raczej wydajnosc moze byc odrobione mniejsza :) Podepne je i tak rownolegle pod kontrolerek, i tu jeszcze pytanie - czy podpiecie rownolegle dwoch wentyli nie zmniejszy ich mocy, bonusowo bedac opartymi jeszcze na LM137? Bo najwyzej dorobie drugi kontroler :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz łączyć równolegle.

 

Ja polece Akase White Quiet. Po dobrej opinii na in4 założyłem u siebie dwa, pracują do góry nogami kilka miesięcy (od lata) i jak na razie wciąż jest cicho a jak trzeba dość wydajnie.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tej akasy to nigdzie w polskich sklepach znalezc nie moge :) zreszta swieci sie, a ja mam aktualnie swiecace sie wentyle i i tak mnie to drazni, wiec raczej odpada :)

nie ma nic lepszego od tych zephyrkow? Tzn. pewnie sa dobre bo duzo o nich pochlebnych opinii, ale mimo wszystko moge wydac z 80zl na te dwa wentyle, moze sie znajdzie cos lepszego, czy niet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...