Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś się bawiłem Fander'em Roxo 120mm. Potrzebowałem jednej 120 i zdecydowałem się na ten model.

W bezpośrednim porównaniu, RPM@12V, RPM@xV, RPM@5V, kultura łożyska, wygląd, jakość wykonania, mówię krótko, jest to Acutake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam w niedługim czasie [no może dłuższym, po maturce] zrobić fan swapa w swoim amacroxie, który za cichy nie jest. Wentylatorek zamierzam podłączyć pod wejście 3pin dla procka, gdyż płyta może regulować wentylator w tym gnieździe. Zastanawiałem się nad Scythe Gentle Typhoon lub Be quiet silent wings. Oba są praktycznie w tej samej cenie, quiet ma troszke lepsze wyposażenie. Który lepiej wybrać, a jeśli scythe to jaką prędkość? ;D

A tak czy w ogóle jest sens podpinać wentylator z zasilacza pod płytę, czy trzeba koniecznie zainwestować w jakiś tani kontrolerek [typu kaze q], choć kupowanie go na razie mi się nie widzi..? :>

Ewentualnie jak selekta pracuje w poziomie? ;D

 

Pozdrawiam ;))

Edytowane przez kfascik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze na chłodnice są oczywiście scythe gentle typhoony.

Nie pamietam ile kosztuja, ale chyba wlasnie w granicach 50zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam w niedługim czasie [no może dłuższym, po maturce] zrobić fan swapa w swoim amacroxie, który za cichy nie jest. Wentylatorek zamierzam podłączyć pod wejście 3pin dla procka, gdyż płyta może regulować wentylator w tym gnieździe. Zastanawiałem się nad Scythe Gentle Typhoon lub Be quiet silent wings. Oba są praktycznie w tej samej cenie, quiet ma troszke lepsze wyposażenie. Który lepiej wybrać, a jeśli scythe to jaką prędkość? ;D

A tak czy w ogóle jest sens podpinać wentylator z zasilacza pod płytę, czy trzeba koniecznie zainwestować w jakiś tani kontrolerek [typu kaze q], choć kupowanie go na razie mi się nie widzi..? :>

Ewentualnie jak selekta pracuje w poziomie? ;D

 

Pozdrawiam ;))

 

Selekty w poziomie nie miałem, więc ciężko powiedzieć. Co do Typhoon vs. Wings, to oba są bardzo dobre, jednak dla mnie ze wskazaniem na Wingsy. Oba mają bardzo dobre łożyska. Jeśli chodzi konkretnie o zastosowanie go w zasilaczu, to bym stawiał na Typhoona 800rpm, ewentualnie 1150rpm podpiętym po prostu na 12v. Bez zabawy w kontrolowanie, te 800rpm powinno wystarczyć (taki miałem w Taganie U15 530W i sprawdzał się bardzo dobrze, wcześniej tam miałem SlipStream 500rpm, to było troszkę za mało przy obciążeniu jak dla mnie).

 

Witam, a ja mam pytanie dotyczące wentyli do chłodnicy 3x120 w granicach 50zł/szt. Jakie były by najlepsze tz. w miarę ciche i wydajne?

 

Typhoon :) a prędkość dobierz wg. własnych preferencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Selekty w poziomie nie miałem, więc ciężko powiedzieć. Co do Typhoon vs. Wings, to oba są bardzo dobre, jednak dla mnie ze wskazaniem na Wingsy. Oba mają bardzo dobre łożyska. Jeśli chodzi konkretnie o zastosowanie go w zasilaczu, to bym stawiał na Typhoona 800rpm, ewentualnie 1150rpm podpiętym po prostu na 12v. Bez zabawy w kontrolowanie, te 800rpm powinno wystarczyć (taki miałem w Taganie U15 530W i sprawdzał się bardzo dobrze, wcześniej tam miałem SlipStream 500rpm, to było troszkę za mało przy obciążeniu jak dla mnie).

 

 

Typhoon :) a prędkość dobierz wg. własnych preferencji.

 

Dobrze, to w takim razie już wiem że to będą te wentyle siedziały w przyszłości na chłodnicy z tym że właśnie pytanie co do prędkości tych wentyli jak będę już kupował to 800rpm czy 1150rpm? Duża jest różnica w głośności pomiędzy nimi? czy ewentualnie szybsze kupić i jakby były za głośne to dokupić jakiś panel kontrolny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zasilacz 800 starczy. Na chłodnicę bym brał 1450 i pod kontroler, albo na 5V/7V. Wtedy zawsze, gdy potrzebujesz mocy, np. do testowania, możesz je puścić na maxa.

 

Różnica pomiędzy 800 a 1150 nie jest raczej tak drastyczna. Dzisiaj poskładałem w końcu stacjonarkę, więc mam nadzieję w niedługim już czasie, zrobię testy wentyli, które zgromadziłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zmiany wentyli w budzie. W sumie nie tak dawno zakupiłem Noiseblockery ale nie pasują mi i chciałbym zmienić na coś wydajniejszego. Z testów jakie czytałem najlepszy dla mnie wychodzi Scythe Gentle Typhoon 1450 RPM (będzie podłączony pod panel regulujący obroty) - jakieś alternatywy dla tego wentyla w podobnej cenie? Potrzebuję konkretenie 3x120mm (na grafę na accelero + proc + wylot z budy) i 1x92mm.

Wymagany jest przyzwoity przepływ przy 12V i cisza przy 6V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę do kumpla po ostatni wentylator do testów i biorę się za opisy :)

Co do samego testu, to się zastanawiam, czy wystarczy sam proc, czy podłączyć pod tą chłodnicę jeszcze grafikę...

 

kfazzi bo poziomy to w sumie tylko te bym polecał, ogólnie to bardzo dobre i konkurencja w tej cenie słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zrobić fanswap w moim zasilaczu - Chieftec CFT 560W, ponieważ ten stary zaczął terkotać i hałas jest przy obciążeniu nie do wytrzymania. Mam na stanie nowy wentylator Cooler Master Sl1 120 Silent Fan 120 SI1 - Cooler Master . Czy będzie ok? Nie jestem jakimś maniakiem ciszy i nie będę bawić się w obniżanie obrotów. Chcę mieć spokój na jakiś czas. Myślałem o Akasa Amber 120 na kulkowych łożyskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

szukam wentyla 120mm na tyl obudowy (wyciag) - co byscie polecili do 40-50 pln (moze byc taniej). Ma robic jakis przeplyw powietrza, nie musi byc calkiem bezglosny.

 

Polecam Gentle Typhoon, lub Noiseblocker XL1. mam u siebie oba (GT w wersji 1150rpm) i nawet na 12V słychać tylko bardzo cichy szum powietrza. O hałasach z łożyska można zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też będę potrzebował na tył do wyciągania ciepła z obudowy dwóch wentyli 120mm. Czyli takie mogą być, czy brać do kompletu Typhoony?

 

Noiseblocker

 

Aha, i jakiś dobry panel sterujący do wentyli do powiedzmy 200zł? Ktoś może coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanderek, Typhoony, ten noiseblocker jest z PWM. Wersja bez PWM, też będzie ok. Ogólnie nie potrzebujesz super mocy do wypompowania powietrza.

Co do panelu mam Scythe Kaze Serwer i sobie go chwale. Dodatkowo w zależności od temperatur, możesz ustawić obroty wentylatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zamontowac chlodnice na dnie obudowy i zastanawiam sie nad wyborem wentylatorow.

Co sadzicie o Scythe Ultra Kaze 2000 rpm lub 3000 rpm oplaca sie je kupowac w porownaniu z tradycyjnym wentylatorem ?

Oczywiscie beda chodzic pod kontrola regulatora w idle z 800 rpm w stresie troche ponad 1000 a przy zabawach w Oc na max.

Czy wystarczy ze kupie zwyczajne np. Scythe Slip Stream 120mm 1900 rpm badz Fractal Design Silent Series Fan 120mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy będą jakieś wyniki Twoich testów, bo niewiem w które GT zainwestowac czy 1450 czy 1850? NIepamiętam jaka jest miedzynimi różnica. Kiedyś znalazłem w necie obszerny test wszystkich wersji GT z masą wykresów od minimalnego napięca startowego przez wydajności na poszczególnych napięciach no i oczywiście chałas, a teraz niemogę tego za chiny ludowe znaleść :oops:

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 3844A704

Zamierzam zamontowac chlodnice na dnie obudowy i zastanawiam sie nad wyborem wentylatorow.

Co sadzicie o Scythe Ultra Kaze 2000 rpm lub 3000 rpm oplaca sie je kupowac w porownaniu z tradycyjnym wentylatorem ?

Oczywiscie beda chodzic pod kontrola regulatora w idle z 800 rpm w stresie troche ponad 1000 a przy zabawach w Oc na max.

Czy wystarczy ze kupie zwyczajne np. Scythe Slip Stream 120mm 1900 rpm badz Fractal Design Silent Series Fan 120mm ?

 

Ultra kaze 3000 po undervoltingu będzie miało taki dźwięk 'cykania'. Wielokrotnie było to opisywane przy testach i sam słyszałem.

Po prostu takie łożysko - przystosowane do pracy minimum 2000rpm - wtedy nie 'cyka'.

 

Jesli juz chcesz undervoltowac to raczej UK 2k rpm - nie ma przypadlosci z 'cykaniem' przy undervoltingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomi nie mają, w przyjaznym sklepie dostałem kilka z powyższych, ale niestety więcej nie chcą dać :( pisałem jeszcze do innych, m.in. cooling, ale bez odzewu, więc zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz , jak sie dogadasz z kolego to moze urzyczy Ci go do testow ;)

Mam nadzieje ze jakis sklep sie odezwie do Ciebie .

Chetnie bym ujzal w tescie Fractal Design Silent Series , Scythe Ultra Kaze ale wersje 2000 rpm chodz moze nie bedzie slychac zadnych dzwiekow przy mniejszych obrotach oraz Tacens VENTUS powinien byc dosc wydajny ;) A i moze jeszcze jakis zephyr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Ultra Kaze 3000 jest to cykanie przy niższym napięciu. Znika gdzieś w okolicach 2000rpm. Zrobiłem luźny test Ultra Kaze i Typhoona 1850. Jak będę miał chwilę to wstawię wykresy i krótki opis. Może się ktoś odezwie...

 

Ja gdzieś mam nieużywanego Acutake'a 120mm ;)

 

To się musimy zgadać :) Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 3844A704

Dlatego właśnie pisałem, że ultra kaze 3k do undervoltingu tak, zeby mial 1000-1200rpm się słabo nadaje, głośniejsze będzie to 'cykanie' niż szum powietrza. Wersja 2000rpm chyba idealna. Cicho kiedy potrzebe, a potrafi też mocno zawiać :

Edytowane przez 3844A704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...