Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniłem TriCool'e ktore chodzily na 1200rpm 25dBA na Zefirki 120 13.6dBA , tragedia!!! Te zefirki są głośne nawet na 1000rpm , te 13,6dBA to sciema. TriCool'e o wiele cichsze i lepiej dmuchają.

Edytowane przez \\ MarcO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to zmieniłeś wentylatory na takie o klasę niżej. Jeżeli kiedykolwiek wierzyłeś, że producent pisze prawdę na temat głośności, przepływu czy czegoś podobnego, to czasami można się nieźle pomylić. TriCool dmucha bardzo dobrze, ale niestety cichy nie jest. Zephiry powinny być trochę cichsze, przynajmniej ze względu na to, że kręcą się wolniej i mają niższy przepływ powietrza, ale wynik widzisz sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju wentyli typu slim jest jak na lekarstwo, więc dużego wyboru nie masz. Jedyne co oprócz SlipStream przychodzi mi do głowy, to Yate Loon D12SL-12C 120x120x20 Slim Version. Ale nic Ci o nim nie powiem. Ogólnie Yate Loon robi dobre wentylki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju wentyli typu slim jest jak na lekarstwo, więc dużego wyboru nie masz. Jedyne co oprócz SlipStream przychodzi mi do głowy, to Yate Loon D12SL-12C 120x120x20 Slim Version. Ale nic Ci o nim nie powiem. Ogólnie Yate Loon robi dobre wentylki.

 

Dzięki. Wiem, że to temat o 120mm ale może pośród innych rozmiarów jest coś cienkiego wartego uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A jaki polecilibyscie wentylator cichy, oklo 1200 obr/min bez wzgledu na koszt? Czy jest sens pchac sie np w NoiseBlockery czy Noctua kosztujace ~90 zl czy wystarczy polecany wszedzie Gentle Typhoon? 

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Be quiet silent wings - ma najmniej agresywne ułożenie łopatek przez co wytwarza cichszy i przyjemniejszy szum powietrza od innych wentylatorów przy tych samych obrotach oraz w porównaniu do multiframe'a i gentle typhoona ma perfekcyjne łożysko które nie wydaje żadnych dźwięków. Noctua które ja mam, także ma niesłyszalne łożysko i także wytwarza bardzo przyjemny szum, jednak słyszałem że miałem ogromnego farta gdyż sprzedawca w coolingu mówił że słuchał ze 20 noctua i w każdym łożysko hałasowało, więc nie polecam, ponadto jest paskudny. Enermaxy odpuść - łożyska padają momentalnie i słychać je z 2 metrów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silent Wingsy mają 1500rpm, ale w środku masz przejściówkę, która te obroty zbije, więc pasuje do wymagań. Najcichszy wentylator, który miałem do tej pory w ręku i o dobrej wydajności. Planuje swoje wszystkie wymienić na ten model. Enermaxa nie miałem w rękach, więc nie powiem. Noctue raz słyszałem, ale bezpośredniego porównania nie mam. Moim zdaniem opłaci się kupić SW zamiast GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...20 noctua i w każdym łożysko hałasowało, więc nie polecam, ponadto jest paskudny. Enermaxy odpuść - łożyska padają momentalnie i słychać je z 2 metrów.

 

Nie potwierdzam żadnego z powyższych. U mnie cisza cały czas i wysoka kultura pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również nie potwierdzam ze łożysko hałasuje w noctua mam 4 - nf p12 i we wszystkich wentylatorach działa wzorowo w poniedziałek do kompletu dojdzie mi NF-P14 FLX z która tez miałem wcześniej do czynienia i tak samo jak wcześniej łożysko jest wzorowe + wykonanie na najwyższym poziomie jednyny minus ( dla nie ktorych to wyglad - mi nie przeszkadza bardziej liczy sie jakosc wykonania oraz wydajnosc )

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią przygarnąłbym takiego SS na testy hehe to co pokazali na tych testach, to fajnie wyglądało i pewnie zastosowanie ich, pozwoli ominąć shroudy na chłodnicę, tylko teraz pytanie, czy wydajność identyczna jak w przypadku tych "zwykłych"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

135mm nie jest popularny. W sumie znalazłem tylko Cooling.pl : Scythe Kama Blue LED 135mm 800obr [sC157] - 26.90PLN i wersję 1500rpm. Ale niestety świeci, bądź stety świeci. Zależy czy to ci przeszkadza czy nie. Co do głośności nie jestem w stanie potwierdzić żadnych informacji, ale obiło mi się o uszy co nieco i ten wentylator powinien spełnić swoje zadanie pod względem głośności. No chyba, że jesteś maniakiem wyciszania :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy miałem gwarancje na sprzęt to byłem maniakiem wyciszania ale właśnie przez zasilacz odpuściłem sobie całość :(

Ta 800 wcale nie jest taka droga :], zastanawiałem się nad dwoma 14 na front, widzę że warto się zainteresować fanderami które de facto też nie są drogie, martwi mnie tylko czy nie będą za głośne, wystartuje Roxo 14 na 5v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę o doradzenie mi tanich wentylatorów na Zalman Flex'a...

wyczytałem że dobre są gentle typhoon, lecz 50zł za jeden to trochę

za dużo jak dla mnie. Nie musi być cichy, wole wyższą wydajność.

Które będą lepsze Zephyr 120mm czy Fander Roxo 120mm czy może SCYTHE SLIP STREAM 120mm 1900rpm ?

Oczywiście jestem otwarty na inne propozycję.

Edytowane przez KnoogeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Potrzebuje cichego wiatraka pod HP-120 AlCu. w tej chwili posiadam Zephyr'a 120, który jak się okazał nie zbyt cichą konstrukcja przy maksymalnych obrotach. Siedząc przed kompem - czuję się jak nad Bałtykiem :)

Cena max 49.99

I czy ten zephirek który ówczas będzie znajdował się na ściance uciągnie powietrze z coolera + GTX275?

Najwyżej max 7 dyszek

 

W tej chwili posiadam standardowy wiatrak z Sagitty lux, który był zamontowany z tylu - o właśnie, ma to jakiś sens montować go z powrotem na tył? Zważywszy że alcu jest dany na dół(ep43-ds3l)?

Muszę mieć zamknięta obudowę, bo posiadam 3 koty, psa i dość długie wpadające włosy :]

 

Sent from my HTC Magic using Tapatalk

Edytowane przez marcimix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Potrzebuje cichego wiatraka pod HP-120 AlCu. w tej chwili posiadam Zephyr'a 120, który jak się okazał nie zbyt cichą konstrukcja przy maksymalnych obrotach. Siedząc przed kompem - czuję się jak nad Bałtykiem :)

Cena max 49.99

I czy ten zephirek który ówczas będzie znajdował się na ściance uciągnie powietrze z coolera + GTX275?

Najwyżej max 7 dyszek

 

W tej chwili posiadam standardowy wiatrak z Sagitty lux, który był zamontowany z tylu - o właśnie, ma to jakiś sens montować go z powrotem na tył? Zważywszy że alcu jest dany na dół(ep43-ds3l)?

Muszę mieć zamknięta obudowę, bo posiadam 3 koty, psa i dość długie wpadające włosy :]

 

Sent from my HTC Magic using Tapatalk

 

Silent Wigns.

 

jaki wentylator PWM polecacie do karakorum? myślałem nad noiseblockerem pwm 1000-2000obr 120mm

 

Zależy co chcesz osiągnąć - cisza/wydajność. Obecnie mam SlipStream PWM i sprawuje się delikatnie lepiej niż zwykłe SlipStream.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...