Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Musze koniecznie zweryfikowac "wasza" metode ...

Z kolei ja mam wielka prosbe jesli przy jakiejs sposobnosci PRZETESTUJCIE

metode ktoa ja zaproponowalem t/j DUZA Kropka na Srodku i idealne nalozenie coolera bez ruchow na boki.

Powaznie wedle moich testow sprawdza sie najlepiej a testowalem juz chyba na wszystkie mozliwe sposoby

Jeśli tylko będzie czas i możliwość to ok, sprawdzimy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam wentylatorów 120 i 140mm z PWM.

Myślałem nad silent wings, ale nie moge znaleźć 140mm z PWM. Do tego Zastanawiam sie czy jest sens iść w takie drogie wentylatory...

W momencie zatrzymania turbinki na karcie graficznej komp dla mnie jest niesłyszalny - dysk w boxsie, wentylator na procesorze stary biały fander na minimum + zasilacz bequiet'a z serii P9 (czyli jakiś tam SW ledwo co krecący sie). Grafika prędzej czy później sie zmieni i to z pewnością na taką z nie referencyjnym chłodzeniem, ale zastanawiam sie zwyczajnie czy jej chłodznie nadal nie będzie najgłośniejszym elementem ?... Dajmy na to taki GTX 460 z takim chłodzeniem http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z89/892906/big/5.jpg jak jes z glosnoscia tego?

 

Odnośnie 14 to myślałem nad THERMALRIGHT TY140, ale nie wiem jak jest z jego głośnością.Co do 12 to sam już nie wiem co wybrać.

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szukam wentylatora 120mm do układu push-pull do Noctua NH-U12P. Obecnie jest standardowy wiatrak i chcę dołożyć drugi do poprawy chłodzenia Q6600. Zastanawiałem się nad czymś co by wyciągało powietrze mocniej niż obecny wiatrak.

Czy taki NoiseBlocker PL2 nada się do tego celu? Dodam, że cooler jest ustawiony poziomo, czyli wieje do góry (a tam wolnoobrotowa 140-ka Zephyr).

 

Do tego na tył obudowy potrzebuję czegoś mocniejszego niż ultra-cichy Slip-Stream 800.

 

Poratuje ktoś z propozycjami jak to ogarnąć najlepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję 120 PWM. Nie musi być ekstra wydajny, ma mieć PWM i być cichy w pełnym zakresie obrotów. Wygląda na to, że zapewne skończy się na NOISEBLOCKER BlackSilent PRO PLPS-120 PWM lub be quiet! Silent Wings. Chcę się tylko upewnić, że nie ma nic tańszego przy tym cichego na tył obudowy z PWM. Kiedyś miałem Revolteca i był ok, może np Revoltec RL063 PWM 120

 

PWM, bo nie chcę się bawić w ręczne ustawianie - mam stare dobre fandery więc w razie czego wentylatozy z wtyczkami 3 pin są.

Panela sterującego nie mam, od tego jest płyta główna ze sterowaniem 3-ma wentylatorami.

 

Acha, firmie silentium podziękuję. Mam 3 wentylatory - Zephyr 120, Zephyr 140 i ostatnio z Fortisem Zephyr PWM. Wszystkie od nowości są do d. Jeden terkocze, drugi buczy, trzeci piszczy i ćwierka w zależności co mu tam płyta zada poprzez PWM.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, firmie silentium podziękuję. Mam 3 wentylatory - Zephyr 120, Zephyr 140 i ostatnio z Fortisem Zephyr PWM. Wszystkie od nowości są do d. Jeden terkocze, drugi buczy, trzeci piszczy i ćwierka w zależności co mu tam płyta zada poprzez PWM.

 

U mnie jest 3x120, 1x140 i 1x120 na fortisie, wszystkim steruje Zalman ZM-MFC3 i jest ok.

edit: I jeszcze 120 w zasilaczu.

Edytowane przez Leon166
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz szczęście, ja miałem kilkukrotnie pecha do tej firmy. Dodam, że wentyle kupowane oddzielnie, w różnych miejscach i czasie. Tego PWM to wczoraj zakładałem na tył, zamiast Fandera - chciałem się pozbyć ręcznej regulacji obrotów.

Dobrze, że na Fortisa założyłem Acutake (1 gniazdo na płycie sterowane jest na 2 sposoby - Voltage i PWM), bo bym się wściekł - zaciskanie wentyla na gumkach Fortisa to ciekawe przeżycie, nie chcę nawet myśleć jak się z nich ściąga .... A ten Zephyr PWM to tylko do kosza się nadaje, może uszkodzony - kręci się, wieje ale ćwierka jak wściekły wróbelek i to jeszcze różną tonacją w zależności od obrotów ...

Drugi pracował może z godzinę, zamiast Zephyraj wsadziłem acutake 120 i nastała cisza. Oba były na 7V.

Teraz chcę przejść na automatykę, bo pod obciążeniem trzeba jednak pchnąć trochę obrotów -> uzysk nawet 7* na procku.

 

P.S.

I jeszcze 1 rzecz, czy jest jakiś przyzwoity wentylator 120mm PWM z podświetleniem - przydałby mi się na przód, trzeba widzieć czy komp jest włączony skoro nie słychać Dołączona grafika .........

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak ustawisz chłodzenie oraz w których slotach dasz pamięci RAM.

 

Zerknij na ostatnią fotkę http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/be-quiet-dark-rock-pro-2-dark-rock-2-test.html

 

Z tej fotki widać że w pobliżu wentylatora nie umieścisz pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tutaj, bo do działu co kupic to chyba nikt nie zagląda Dołączona grafika

 

Witajcie.

 

Posiadam i7 2700k. Na bank będę chciał go podkręcić (jeszcze nie wiem do ilu, nie musi być extreme).

 

No i teraz zasadnicze pytanie. Posiadam Mugen 2 rev.B ze stockowym wentylem (Scythe Slipstream 120mm 1250rpm bodajże).

Czy wyrzucić ten wentyl na obudowe a zastosować inny wentyl, czy może sprzedać Mugena i kupić Macho HR-02?

 

Jeśli chciałbym zmieniać wiatrak, to na jaki? Ma być baaardzo wydajnie, ale też nie odrzutowiec (liczę się z tym, że każdy 120mm bedzie w stresie troszkę szumiał). Oczywiście z PWM bo chciałbym, że by mi to komp regulował.

 

Moje typy to:

Silverstone SST-AP121

beQuiet Shadow Wings 120mm

Enermax UCTB12P

Noiseblocker XLP 120mm PWM rev.3

Może Thermalright TY-141 jak od Macho?

 

Nie patrzę aż tak na cenę (0-70 PLN gdzieś), no ale czy wtedy nie lepiej zpechnąć Mugena i kupić Macho?

Po prostu chciałbym mieć spokojne 70-75 w stresie ( z pastą MX-2).

 

Już głupieję od wentyli.....ma być wydajnie Dołączona grafika ale też nie jak na lotnisku Dołączona grafika

Edytowane przez v0yt33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miałem podobne dylematy wybrałem Noctua NF-A15 PWM i nie żałuję, może nie jest tani ale ma wszystko to co powinien mieć dobry wentylator, plus bardzo dobry support (kto kiedykolwiek korzystał z supportu strony producenta dobrze wie o czym piszę).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Miałem podobne dylematy wybrałem Noctua NF-A15 PWM i nie żałuję, może nie jest tani ale ma wszystko to co powinien mieć dobry wentylator, plus bardzo dobry support (kto kiedykolwiek korzystał z supportu strony producenta dobrze wie o czym piszę).

 

Pozdrawiam

 

Dzięki ci za podpowiedź, ale z tego wszystkiego wybrałem jednak Enermaxa UCTB12P :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ci za podpowiedź, ale z tego wszystkiego wybrałem jednak Enermaxa UCTB12P Dołączona grafika

 

Witam

 

Wybrałeś mniej wydajny wentylator, gorzej wyposażony, o podobnym poziomie głośności, z 3 razy krótszą gwarancją, 30 zł tańszy:-). Widocznie Bóg tak chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...