Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopuje - pojawiły się jakieś ciekawe konstrukcje których żywotność pracy w poziomie będzie liczona w latach a nie miesiącach? Interesuje mnie duet pod TRUE na 4670k ( bo jedna magma zaczyna szumieć )

 

edit:

No i twister bearing zadziałało ostatni raz odpadając razem ze wszystkimi bebechami

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie nowe konstrukcje, ale ja chwalę sobie swoje Noiseblockery Blacksilent XL1 i Scythe'y GT 1150rpm. Wszystkie 6 (po 3 z każdego) działają już ponad 3 lata i nie wydaje się, żeby coś im przeszkadzało w pracy przez drugie tyle.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić jakiś sensowny wentylator do pracy w poziomie w cenie do ~40-50 zł? Niestety mój wysłużony już gentle typhoon zaczął dziwnie piszczeć i uznałem, że czas go wymienić. Priorytetem jest cisza i możliwie jak najlepsze łożysko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić jakiś sensowny wentylator do pracy w poziomie w cenie do ~40-50 zł? Niestety mój wysłużony już gentle typhoon zaczął dziwnie piszczeć i uznałem, że czas go wymienić. Priorytetem jest cisza i możliwie jak najlepsze łożysko.

 

Poczytaj kilka postów wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś polecić jakiś sensowny wentylator do pracy w poziomie w cenie do ~40-50 zł? Niestety mój wysłużony już gentle typhoon zaczął dziwnie piszczeć i uznałem, że czas go wymienić. Priorytetem jest cisza i możliwie jak najlepsze łożysko.

 

Mój GT też zaczął lekko popiskiwać (raz na kilka sekund), ale wystarczyło go wyczyścić i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Powoli rozgladam sie za nowymi wentylatorami na chlodnice. Potrzebuje 3 cichych wentyli 120 mm, ~1200 obr/min. Przez prawie 4 lata pracowaly u mnie 3 S-Flexy 1200 i jestem z nich bardzo zadowolony. Zastanawiam sie nad Scythe Gentle Typhoon, ktore kiedys byly bardzo polecane wlasnie na chlodnice, a ktore obecnie nie sa juz produkowane, ale mozna je gdzies tam jeszcze znalezc. Duzo dobrego chytalem o wentylach Corsair'a, ale ich budowa (okragla zamiast standardowego kwadratu) nie nadaje sie chyba na chlodnice...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również rozglądam się za 120mm na Mugena czyli coś kręcącego się na ~1200rpm najlepiej z PWM. Jest coś ciekawego w cenie około 50zł? Wentylator ma być czarny, nie świecący więc noiseblockery odpadają. Obecnie mam standardowy od scythe i przy zmianie obudowy chciałbym również zmienić wentyl CPU. Jakieś sugestie? Czy Corsair SP120 Quiet Edition się nada ew Scythe GlideStream?

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleci coś ktoś, do fanswapa w zasilaczu?

 

Zasilacz to OCZ SXS2 600W.

 

Mam zamiar zapiąć go pod zasilacz (lutować), a więc zmienne rpm będą działać, zatem czy mogę sobie pozwolić na jakąś wersję wentylatora 1000rpm? Taki wentylator przy obciążeniu może mieć zbyt niskie obroty?

 

Obecny wentylator się rozklekotał, a że jest jedyną słyszalną rzeczą w budzie, muszę go wymienić na coś jak NAJCICHSZEGO, bez rzęrzenia łożyska.

 

Budzet, do 40zl.

 

Przy okazji, jaki prąd startowy ma Noiseblocker PL1 900rpm? Bo wydaję mi się że XL1 1000rpm nie nada się, z powodu startu ponad 7V (Chyba że zasilacz podaje więcej niż 7V przy minimum obrotach?

 

Proszę Was o rady ;)

 

PS.

PSU dostaje świeże powietrze ciągle (jest u dołu budy), i zasila obecnie i5-2500k@4,2Ghz +GTX460.

Edytowane przez locke90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam cichego wentylatora 120 ale nie grubszego niż 15 mm. Jakie modele wziąć pod uwagę? Wentylator będzie pracował w pionie.

Edytowane przez S4racen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam cichych wentylatorów na chłodnicę o grubości 60 mm. Konfiguracja push & pull. Jednak jeśli jakieś by dały radę z samym pullem to też może być. Aktualnie mam 6 fanderów 2 generacji (zielona naklejka, potencjometr do regulacji rpm), ale z racji ich wieku (mają z 7 lat) łożyska mi w nich zaczynają terkotać. A uderzenie w obudowę co pół godziny (jedyne co pomaga na terkot) zaczyna mnie irytować ;P

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ludziki.

 

Chciałbym kupić 2 wentyle 120-tki. Na przód i tył. Dodam, że obecnie na froncie mam revolteca i kultura jego pracy nie jest zadowalająca. Natomiast na tyle fabrycznego Silentium Zephyr. Chwalę sobie wentyl na coolerze proca tj Silentium Sigma Evo i jak dla mnie to on jest najcichszy w porównaniu do tych dwóch co opisałem. Dobrze by też było aby miały pwm. Chciałbym właśnie coś zbliżonego lub cichszego. Jakie propozycje ? :)

Edytowane przez Mario_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,  obecnie mam obudowę Antec Two Hundred v2, wentylatory fabryczne. Chciałbym je wymienić na coś lepszego. Czy lepiej zmienić obudowę na inną? Jak uważacie?

Jaki możecie polecić wentylator z regulacją 140mm i 120mm w rozsądnej cenie, ma być cichy i wydajny. Rozsądna cena za 1 wentylator to nie 100zł.... coś koło 50 do max 70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem właśnie obudowę Fractal Design Node 605 i jak wiadomo jej fabryczne dwa wentylatory (choć dobre) nie wyrabiają normy. Poszukuję zatem dodatkowych wentyli i tu proszę o poradę. Mam dokupić Fractale 1x120mm i 2x80mm, czy jakieś inne, bardziej polecacie.

 

Wysłane z mojego Transformer Prime TF201 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...