Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie , czy macie jakies przetesowane , dobre wiatraczki 120mm
potrzebuje 2 na przod obudowy  Antec Three Hundred.i ew jedna na bok.
Tak jak pisalem wczesniej denerwuja mnie temperatury

 ► Mobo : ASRock Z87 Pro4
╠►Cpu : Intel Core i5 4440 4x 3.1GHz
╠►Ram : Crucial Ballistix Sport XT 8GB DDR3 1600(2x4GB)
╠►Gpu : Radeon R9 280X RoyalQueen 3GB DDR5
╠►Sound :Asus Xonar D1 7.1

╠►PSU : Corsair 620w HX
Wiatrak zamatowany od gory - Prolimatech Blue Vortex 14 LED
Srednie temperatury w spoczynku to procek okolo ~38 , karta grafiki ~50~54

Temperatury podczas gry ~procek 45~ nie wiecej   Karta grafiki ~74

 

Czekam na propozycje

Interesuja mnie wiatraczki z podswietleniem led, ale czekam na kazda propozycje :)

 

dziekuje za pomoc

 

pozdrawiam krecikkkk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, specjalnie dla Ciebie znalazłem wiatrak z ledami:
http://allegro.pl/wiatrak-ogrodowy-drewniany-z-podswietleniem-led-i4462715575.html

(Jeszcze przed chwilą w życiu bym nie pomyślał, że to możliwe)

 

Nie mogłeś już poza tym pisać w swoim poprzednim temacie o obudowie, musiałeś założyć kolejny? No i te tempy są jak najbardziej w porządku, więc nie wiem, co Ci tu nie pasuje...

Edytowane przez Dammeron
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Będę potrzebował niedługo minimum dwa wentylatory 140mm do obudowy (jak tylko dotrze Define R5 i zobaczę, jak sobie radzą oryginalne wentyle) możliwie najlepsze w kategorii Cisza/Wydajność, cena nie gra roli, mają starczyć na lata. W budzie będzie 4790K i 970GTX (docelowo w SLI za miesiąc/dwa).

Po przeczytaniu iluś testów, mam mętlik w głowie... Co byście poradzili? Noctuy NF-A14 np? 

 

PS. W ogóle sorry za post w wątku o wentylatorach 120mm, ale nie chciałem tworzyć specjalnie kolejnego tematu, w sumie nie wykluczam też montażu 120-tek.

Edytowane przez Cypher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w mojej budzie corsair 450D musiałem wyłączyć fabryczne wentylatory od kiedy stacjonarka znajduje się na wysokości monitora, czyli jest na biurku(jak leżała na ziemi to było ok). Fabryczne wentylatory dają nieźle po uszach, ale ku mojemu zdziwieniu wentylator Bequieta na Dark rock 3 jest praktycznie bezgłośny, wręcz przyjemny jest ten dźwięk co z siebie wydobywa, więc bez wątpliwości zakupię sobie wentylatory bequieta, tylko poczekam do końca marca z zakupem. Problem jest jedynie taki, że ponoć nie są tak wydajne jak wentylatory z obudowy, ale przy dzisiejszych kartach nvidii to przewiewu super nie trzeba mieć, a chłodzenie i5-4690k nawet podkręconego nie jest wyzwaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nie smiecic forum zapytam tutaj. Mam 2 sztuki BQ SilentWing USC 120mm. Pierwsza po wlaczeniu PC zakreci sie troche i staje. Dopiero po recznym pchnieciu pracuje normalnie, ale gdy zatrzymam lopatki nie startuje juz sama. Mozna go naprawic czy wentylator robi wysiadke? Druga sztuka turkocze/pyka, nie wiem jak to okreslic, czy zapuszczenie kilku kropel oleju cos moze dac czy tylko zaszkodzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nie smiecic forum zapytam tutaj. Mam 2 sztuki BQ SilentWing USC 120mm. Pierwsza po wlaczeniu PC zakreci sie troche i staje. Dopiero po recznym pchnieciu pracuje normalnie, ale gdy zatrzymam lopatki nie startuje juz sama. Mozna go naprawic czy wentylator robi wysiadke? Druga sztuka turkocze/pyka, nie wiem jak to okreslic, czy zapuszczenie kilku kropel oleju cos moze dac czy tylko zaszkodzic?

Moim zdaniem na za niskim napięciu startuje, nie napisałeś na jakim woltarzu jest podpięty.

Jeśli na 12V defaultowych to raczej jest już po nim.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do terkoczącej sztuki, to spróbuj ją rozmontować, wyczyścić i nasmarować ponownie jakąś oliwką - i tak kwalifikowałby się do wymiany, a tak możesz na jakiś czas zaoszczędzić tę kasę.

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wenty wpiete od razu w plyte glowna. Ten terkoczacy startuje bez problemu (jeszcze sprawdze czy po prostu cos z przodu obudowy o niego nie trze). Zmienialem gniazdo podlaczenia ale to na nic nie wplywa. 

 

Co do rozlozenia wentyla, te lopatki sie na sile sciaga? Bo odklejajac papier z drugiej strony to mam tylko malutkie dziurki, wiec jedynie troche oliwy moge tam wpuscic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalalem oba olejem i dzialaja juz dobrze (ten co nie startowal przelezal noc i przeszlo). Co do ich rozkladania na czesci pierwsze, probowalem na sile sciagnac, ale ciezko zlapac aby nie ulamac lopatek. Miedzy wirnikiem a ramka nie ma zadnej gumki, jakies zwoje w srodku sa widoczne przez ta mala szczeline.

 

Bede nadzorowal na razie jak to dziala.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam budżetowych wentylatorów 120 PWM (drugi komputer sporadycznie używany) i tak z ciekawości, czy są jeszcze na rynku wentylatory, które da się rozmontować i nasmarować? Jakie to modele/marki/łożyska najlepiej PWN?

 

Które wentylatory warto brać pod uwagę jeśli chodzi o cenę i współczynnikch cichość/wydajność i nie najgroszą żywotność albo możliwość samodzielnego ich przedłużenie jak wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się spisuje fander roxo, ja niestety trafiłem na trefny egzemplarz i piszczał przy PWM (przy 3pin działał idealnie). Łożysko ślizgowe, pewnie da się rozmontować i nasmarować, ale na pewno wieczne nie jest.

Obecnie używam od ponad 2 lat 2 x enermax T.B. silence i sprawują się świetnie, jest też wersja PWM. Na plus - można łatwo wyciągnąć rotor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wentylatory 120 mm polecacie do pracy w poziomie na chłodnicy?  Głównie zależy mi na ciszy i trwałości. Cenowo raczej bez szaleństw, do 50 zł powiedzmy, ale im taniej tym lepiej.

I potrzebuje jeszcze jakiś wentylator 140 mm do zasilacza. Z tego co widziałem to w zasilaczu jest złącze 2 pin więc bez przejściówki się chyba nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wcześniej u siebie miałem Akasa Apache Black 120mm PWM. Niestety z powodu zmiany chłodnicy musiałem je odłożyć na półkę, mimo że działały bezawaryjnie od ok.5 lat i dalej śmigały tak samo, a większa wersja (140mm) w specyfikacji już nie wyglądała tak dobrze :( W necie czytałem różne opinie, ale u mnie się sprawdzały. Miałem je skręcone na jakieś 1000-1100 rpm i tylko jak temp przekraczała próg to latały na full (nie były głośne, słychać jedynie trochę szum powietrza)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez michalmx0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio "słuchałem" testów wentyli na youtube i przy akceptowalnym przepływie powietrza, tylko noctua miała wyraźnie większą wydajność na tej samej ciszy

tak więc nie widzę różnicy pomiędzy budżetowym silentium, a droższym scythe, oba skręcone na 800obr. są ciche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio "słuchałem" testów wentyli na youtube i przy akceptowalnym przepływie powietrza, tylko noctua miała wyraźnie większą wydajność na tej samej ciszy

tak więc nie widzę różnicy pomiędzy budżetowym silentium, a droższym scythe, oba skręcone na 800obr. są ciche

Jasne, tyle, że po kilku miesiącach używania silentiuma różnica już będzie i to wyraźna - robiłem na zefirze fanswapa w zasilaczu i wytrzymał pół roku, potem zaczął terkotać jak stary traktor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...