Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

macin, w teście Techworks Noiseblocker był w pierwszej rewizji a u nas w drugiej. Jak widać poprawili dość mocno prędkość startową.

 

Co do głosności - porównywali wentylatory na różnych prędkościach - przecież to nie ma sensu. I druga sprawa - Fander występował w pierwszej(wg. wielu cichszej) wersji.

 

Greg_1, co do XTHERMAL to mogę prosić tylko o trochę cierpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dylemat, kupowac fandery czy jest cos lepszego w miare rozsadnej cenie. musi byc ciche no i zeby wydajnosc rowniez byla na poziomie. beda zainstalowane w strackerze 832.http://www.komputronik.pl/Obudowy/CoolerMaster/seria_Stacker/CoolerMaster_Stacker_832_Black/pelny,id,38382/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanuję wybór obudowy, pozwolisz jednak na sugestię...

 

... czy aby nie lepiej skusić się w tej cenie na coś porządnego od LianLi lub Silverstone'a? Jakościowo bardziej przystaje do w końcu niebagatelnej już ceny.

 

W kwestii zaś wentylatorów - przy takiej ich liczbie wystarczą wolnoobrotowe chyba, o szczególnej wydajności bym zatem nie myślał - po prostu nie jest potrzebna :)

Weź pod uwagę może poza Fanderem i Noiseblockerem - Scythe S-Flex 800rpm, Coolink AX12 ew. SWiF-1200.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labovsky o co sadzisz o wentylach formy Tacens??

Wpadlo mi kilka produktow tej firmy w lapy, glownie na testy. Zasilacz zostal i wentyle 120mm. Jak narazie musze powiedziec ze jestem zadowolony. Wiecej halasu robil wentyl na 8800GTX podczas normalnej pracy. Denerwujace moze byc biale podswietlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem jakimś znawcą :rolleyes: - mogę jedynie powiedzieć w miarę przyglądania się rynkowi, że są całkiem fajną konkurencją dla Fanderów, Coolinków i Noiseblockerów... i od niedawna XThermali.

 

Brakuje mi w nich tylko albo kontrolera obrotów albo dostępności różnych wersji w zależności od rpm - tak jak Scythe S-Flex. Tj. np. trzech wersji kręcących się z 800, 1200 i 1600rpm.

 

Niestety podobnie jak w przypadku XThermali, Fanderów oraz Noiseblockerów trochę niepokoi mnie w Tacensach łożysko.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 u mnie chodza juz od 3 miechow na chlodnicy. Jest spoko

Masz dwie wersje

TACENS AURA ICE 120 - 45 CFM, 14dBA, 1200 rpm

TACENS AURA 120 PRO - 36,42 CFM, 9dBA, 800 rpm

Dane podawane przez producenta sa obiecujace ;] Cena tez fajna bo obie wersje kosztuja ponizej 40zl. ICE jest podswietlany i ma mniej lopatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak denerwujace mozesz zerknac do galerii mojego wc.

Dwa dawaly rade by wychlodzic 8800GTS i E6600 oraz plyte zachowujac przy tym cisze.

Za kilka dni zobacze jak poradza sobie z GTX ale juz nie w duecie a tercecie [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 u mnie chodza juz od 3 miechow na chlodnicy. Jest spoko

Masz dwie wersje

TACENS AURA ICE 120 - 45 CFM, 14dBA, 1200 rpm

TACENS AURA 120 PRO - 36,42 CFM, 9dBA, 800 rpm

Dane podawane przez producenta sa obiecujace ;] Cena tez fajna bo obie wersje kosztuja ponizej 40zl. ICE jest podswietlany i ma mniej lopatek.

A faktycznie... :)

No to by się przydała jeszcze jakaś wersja "extreme" kręcąca 1600rpm, co by można było sobie ją na jakiś porządny cooler procesora sprawić lub tył obudowy :)

 

A co do danych producenta... to wiesz... to tylko poglądowe informacje na temat tego, co producent by chciał ;) W przypadku Thermaltake'a nie są to nawet marzenia, bo ich dane to jakiś wyższy stopień percepcji :lol2:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak denerwujace mozesz zerknac do galerii mojego wc.

Dwa dawaly rade by wychlodzic 8800GTS i E6600 oraz plyte zachowujac przy tym cisze.

Za kilka dni zobacze jak poradza sobie z GTX ale juz nie w duecie a tercecie [;

Ja będę miał... 4 ;) w nowej budzie. mam nadzieję, że dadzą radę z e4300 i 8800 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie... :)

No to by się przydała jeszcze jakaś wersja "extreme" kręcąca 1600rpm, co by można było sobie ją na jakiś porządny cooler procesora sprawić lub tył obudowy :)

 

A co do danych producenta... to wiesz... to tylko poglądowe informacje na temat tego, co producent by chciał ;) W przypadku Thermaltake'a nie są to nawet marzenia, bo ich dane to jakiś wyższy stopień percepcji :lol2:

 

Pozdrawiam

Labovsky No wieja calkiem niezle, halsu duzo nie wytwarzaja duzo, 1600 byloby juz je slychac. Ale jak to sie ma do danych producenta...

 

paweł.s Mi daly rade z 6600@3,75Ghz 1,55V nie przekraczajac 55 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paweł.s Mi daly rade z 6600@3,75Ghz 1,55V nie przekraczajac 55 stopni

To mnie cieszy. Teraz z jednym tylko akasa amber 92mm było słabo :( W sumie już czekam na kuriera tylko z przesyłką bo idą razem z nową budą. Potem się pochwalę wynikami i je ocenię po dłuższym czasie pod względem ciszy/wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Labovsky No wieja calkiem niezle, halsu duzo nie wytwarzaja duzo, 1600 byloby juz je slychac. Ale jak to sie ma do danych producenta...

Owszem, ale tu chodzi o możliwość np. podłączenia takiego wentylatora pod kontroler. W trakcie grania nie przeszkadzałoby to zanadto i tak, a mogłoby zafundować jakąś wydajność ekstra. To miałoby znaczenie przede wszystkim w coolerach wysokiej klasy, jak Infinity czy Ultra120.

 

Notabene to białe podświetlenie i sam design tych wentylatorów Tacensa mi się podoba :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanuję wybór obudowy, pozwolisz jednak na sugestię...

 

... czy aby nie lepiej skusić się w tej cenie na coś porządnego od LianLi lub Silverstone'a? Jakościowo bardziej przystaje do w końcu niebagatelnej już ceny.

 

W kwestii zaś wentylatorów - przy takiej ich liczbie wystarczą wolnoobrotowe chyba, o szczególnej wydajności bym zatem nie myślał - po prostu nie jest potrzebna :)

Weź pod uwagę może poza Fanderem i Noiseblockerem - Scythe S-Flex 800rpm, Coolink AX12 ew. SWiF-1200.

 

Pozdrawiam :)

 

 

zastanawiam sie jakie zastosowac wentyle 800obrotowe czy moze 1200 i ile ich kupic. Jak wyrazna moze byc roznica temperatur? Mozna również kupić wersje szybszą i za pomocą przejściówki puścić je na 7v ? Te tacensy wyglądają obiecująco, albo noiseblockery??? mam 2 juz, czy raczej wg. Was odpadają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wspominał jeszcze o TT Silent Wheel 130mm.

 

Przy 12V mają 22dBA i przepływ 36CFM, ale na 5V już 16dBA i 23CFM.

 

Za 17zł lepszego chyba znaleźć nie można.

 

A gdzie można te Tacens'y ICE kupić ? Bo ani w Angeli ani Coolingu nie ma.

Mowa o tych? Edytowane przez Vennor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Późno, bo późno, ale co tam. Skoro chcesz mieć wydajność to rozumiem RPM około 800. W takim razie S-Flex(wersja 1200 podobno lepiej wypada w takich RPM niż 800), TT Silent Cat, XThermal BTF120PRO. Tego ostatniego szczególnie polecam do zastosowań około 500 RPM - niesłyszalny z 20 cm :) i ja wiem co mówie.

 

Na Coolink nawet nie patrz, bo terkoczą strasznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...