Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również polecam Noiseblockery XL2 - mam takie 4 i sobie chwalę. Potrafią pracować na naprawdę niskim napięciu a na 12v naprawdę ładnie wieją ;-)

 

Z tego co widzę to czarne Fandery są niedostępne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja zapytam bu już mam taką kołomyję, że szok.

Potrzebuję 3 wentyle 120mm.

Jeden na tył budy jako wywiewający.

Dwa na nagrzewnice od rekorda (z tym, że nagrzewka jest poza obudową na spodzie).

Priorytet to kompletna cisza na 5v + oczywiście jakiś przepływ.

Na 12v musi już trochę wiać, ale nie musi być już taki cichy.

Chodzi o to, że komp normalnie używany jest do netu itp. mało wymagających aplikacji. Po przełączeniu proca i karty w 3d (do gierek) musi już być dobrze schłodzony a cisza na drugi plan (słuchawki:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić to co wiem, ale niech sie inni wypowiedzą.

 

XThermal, cisza na 5V i dobre osiągi (na niski obrotach nie wibruje).

Noiseblocker XL2 całkiem cichy na najwyższych obrotach, dzięki czemu ma dobry przepływ powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja zapytam bu już mam taką kołomyję, że szok.

Potrzebuję 3 wentyle 120mm.

Gdybyś przeczytał cały temat to byś wyciągnał jakieś wnioski i nie zadawał kolejnego pytania co kupić ;)

Jeśli chodzi o wydajność to Labovsky podumował fajnie problem w tym poście:

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2673074

 

A jeśli chodzi o kulturę pracy czyt. głośność to cichofil Puma porobił dobre testy:

http://www.mod-planet.com/index.php?module...&pageid=758

 

Niestety zawsze trzeba iść na jakiś kompromis - cisza/wydajność/trwałość/cena/wygląd/rozpiętość obrotów.

 

Osobiście polecić moge S-Flexy, bo mam i jestem bardzo zadowolony bo jest b. cichy i dobrze wieje, niestety przy 5v na pewno nie wystartuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o kulturę pracy czyt. głośność to cichofil Puma porobił dobre testy:

http://www.mod-planet.com/index.php?module...&pageid=758

Warto jeszcze oddać Pumie, że potem przetestował jeszcze XThermala i Nanoxię, które są w chwili obecnej jego faworytami... co wobec wrażliwości jego słuchu można wziąć za dobrą monetę. Wobec zaś kosmicznie długiej gwarancji i zastosowanego łożyska te drugie i mi zaczynają się bardzo podobać :rolleyes: Niestety, póki co, Nanoxia w Polsce jeszcze nie jest dostępna.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup wersję zwykłą i 4 niebieskie diody :wink: Otwory są, więc tylko wkleisz diody i masz podświetlony na niebiesko super cichy wentylator.

Ja mam takie 2 Śmigłowce i czy da się to przerobić na świecące ? Wystarczy na każdej ściance diodę przykleić ? Obojętne w którym miejscu ?

I czy można pomalować coś takiego np farbą w sprayu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Czy to prawda że sporo modeli noctua tykają na 12v? Mam do nabycia 3x120 Noctua 800rpm za baaardzo mała kase. Używane tydzień. Porównam je z fanderkami na 7v a Noctua na 12v. Ciekawe czy są warte swojej ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w koncu wykrystalizowala sie konfiguracja:

- Xthermal na przod

- S-Flex 1200rpm na tyl

- Nexus 92mm na bok (wiekszego sie nie da, a blach cial nie bede)

Wszystko na kolkach gumowych.

 

Mam juz Xthermala i S-Flexa. Rany, jaki ten S-Flex brzydki ;) Xthermal jest rzeczywiscie nieslyszalny, ale wyczuwalnie slabiej dmucha.

S-Flex jest w zasadzie nieslyszalny, dochodzi z niego takie leciutkie brzeczenie - licze, ze po montazu na gumowych kolkach problem zniknie (ew. jak lozysko sie troche rozrusza).

XThermal ma jeden minus - na stale przymocowana przejsciowka do molexa. Jest tez od S-Flexa zauwazalnie lzejszy, ale nie traktuje tego w kategoriach "zaleta-wada".

 

Update: i po montazu :) Montaz koleczkow silikonowych w pelnej obudowie to niezle wyzwanie... Brzeczenie S-Flexa zniklo, komp zasadniczo nie jest glosniejszy - a jesli jest, to roznica jest minimalna.

 

BTW. do Xthermala jest dolaczona sympatyczna przejsciowka redukujaca napiecie. Ktos mierzyl, ile V jest na jej wyjsciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie odnośnie wentyli z "trochę" innej półki cenowej. Możliwe, że "wymiatacze" tegoż tematu nie mieli i pewnie nie chcą mieć do czynienia z tego typu produktami, ale może ktoś się znajdzie kto mi odpowie ;)

 

Do rzeczy. Miał ktoś jakieś doświadczenie z TAKIM wentylem Xilence?

Lepsze będzie to od wentyli AC? (oczywiście przy ustawieniu podobnych obrotów).

 

Wg danych producentów xilence wydaje się być lepszy, ale kto wie ile w tym prawdy...

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg danych producentów xilence wydaje się być lepszy, ale kto wie ile w tym prawdy...

Niewiele. Ja osobiście jestem dość sceptycznie nastawiony do wentylatorów Xilence właśnie ze względu na te astronomiczne wartości, które można zweryfikować choćby na dłoni. Arctic Cooling to dla mnie zdecydowanie bardziej godna zaufania marka.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie odnośnie wentyli z "trochę" innej półki cenowej. Możliwe, że "wymiatacze" tegoż tematu nie mieli i pewnie nie chcą mieć do czynienia z tego typu produktami, ale może ktoś się znajdzie kto mi odpowie ;)

 

Do rzeczy. Miał ktoś jakieś doświadczenie z TAKIM wentylem Xilence?

Lepsze będzie to od wentyli AC? (oczywiście przy ustawieniu podobnych obrotów).

 

Wg danych producentów xilence wydaje się być lepszy, ale kto wie ile w tym prawdy...

Z tanich wentylatorków 120mm, godny polecenia jest Evercool Green

http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...cat=5&cat2=

Widziałem go w jakichś testach, gdzie wydajność przy podobnych obrotach porównywalna jest z Fander, a przy tym jest ponoć niesłychanie cichy i to nie były odosobnione opinie. Niestety bardziej dla maniaków ciszy niż maniaków silnych wiatrów, bo jego max obroty to ~800rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 tysięcy godzin to ponad 3 lata ciągłej pracy.

Przeliczasz to bezpośrednio na miesiące i lata? :unsure:

Przecież to ma tyle wspólnego z ilością przepracowanych godzin ile 15M na zegarku z metrami pod wodą.

 

To klasa żywotności, a nie żywotność jako taka.

 

Identycznie jak w dyskach MTBF.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 000h żywotności łożyska... :blink:

Ciekaw jestem zatem czy trwałość można liczyć w miesiącach :huh:

Labovsky, zwróć uwagę na to co pisze w specyfikacji, w przypadku tego evercoola: żywotność: 30 000 h godzin pracy.

Wiem, dziwnie brzmi, bo raczej nie stosuje się takich metodologii podając konkretnie ile coś będzie pracować. Trzeba tutaj dodać że producenci podając żywotność odwołują się do tej znanego z dysków twardych MTBF.

Jak już zaczeliśmy przeliczać na miesiące czy godziny to:

Jeśli odwołamy się do standardu MTBF oznaczałoby to że (24x365)/30 000 = ~0.3 czyli w ciągu roku pracy pewnej ilości wentylatorów 30% z nich pada trupem, raczej ciężko w to uwierzyć, tym bardziej że w specyfikacji wspominają o przedłużonej żywotności łożysk :).

Jak uwzględnimy L10 oznaczałoby to że potrzeba 30 000h pracy aby 10% wszystkich pracujących umarło, co jest IMO bardziej realne.

Swoją drogą specyfikacjom nie należy zbytnio wierzyć, a moim zdaniem należy się plus dla Evercoola za większą wiarygodność, w końcu w takie liczby łatwiej uwierzyć niż w piętnaście milionów godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...