Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Są to stosunkowo nowe wentyle, więc skąd wiesz, że po dłuższym czasie nie będą terkotać?

mam tego wentyla jak tylko sie pojawil w sprzedazy w polsce. Nawet cooling go jeszcze wtedy na stanie nie mial. caly czas pracuje w poziomie i jego kultura pracy jest bardziej niz swietna. podwojna kolka w tym wentylu to nie tylko wytrzymalosc na bardzo dlugi czas, ale tez super cisza.

 

No przewiew chce miec dobry :D jaki moge chciec ;) Jak te Typhoony stoja w porownaniu do S-flexow? Z tego co do tej pory doczytalem one tez byly polecane do poziomych ustawien.

Co w takim razie z pionowymi ? Zakladam ze beda co najmniej 2 - na tyle i na mugenie

 

Te Gentle to rozumiem takie ?

link

tak, dokladnie takie. S-Flex jak najbardziej ok, tyle ze juz kilka osob potwierdzilo, ze ich jakosc spadla. do pionu rowniez spokojnie mozesz wrzucic Typhoonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, dokladnie takie. S-Flex jak najbardziej ok, tyle ze juz kilka osob potwierdzilo, ze ich jakosc spadla. do pionu rowniez spokojnie mozesz wrzucic Typhoonki.

Od kiedy jakos s-flexow spadla? W takim razie co sie teraz oplaca wziąć zeby bylo bardzo cicho? Fanderki czy co? Mysle ze tak kolo 50 moglbym na fana wydac. ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie przemawiaja do mnie te wentylatory, a jak tam Fandery sie teraz trzymaja, dalej daja rade?

A widzisz gdzieś dostępne Fandery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz gdzieś dostępne Fandery?

Ah moj blad, myslalem ze Zenfist nie trzyma nie sprzedawanych produktow katalogu. :(

 

W takim razie jaka alternatywa teraz dla S-flexa i Typhoona?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noiseblockery?

Ewentualnie czekać na nową edycję fanderów - ale nie wiadomo kiedy będą i jak z ich kulturą pracy.

A konkretniej ktora serie?

 

A co do zepsucia S-flexow to co konkretnie jest teraz z nimi nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, dokladnie takie. S-Flex jak najbardziej ok, tyle ze juz kilka osob potwierdzilo, ze ich jakosc spadla. do pionu rowniez spokojnie mozesz wrzucic Typhoonki.

Rozwiń o co konkretnie chodzi i skąd masz te info.

Bo skoro spadła jakość to jak sądzę łożyska, a że łożysko produkuje Sony Corp. to znaczy, że u nich coś szwankuje?

Przypuszczam, że jakieś pojedyncze egzemplarze, bo cena trzyma się mocno.

Jestem na kupnie jakieś dobrej 120-stki, więc przyda mi się(nie tylko zresztą mi) wyczerpujące info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A konkretniej ktora serie?

Nie mam pojęcia, bo nie napisałeś do czego Ci to potrzebne. Tak samo jak nie napisałeś, czy ma być maksymalnie cicho, czy też cicho i w miarę wydajnie.

Xl1 są cichsze od Xl2. Xl2 są wydajniejsze, bo szybciej się obracają. Przy 5v jest to 500rpm vs 700rpm.

Od siebie naprawdę polecam te wentylatory - miałem już kilka sztuk i z żadną nie było problemów. Kultura pracy b. wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, bo nie napisałeś do czego Ci to potrzebne. Tak samo jak nie napisałeś, czy ma być maksymalnie cicho, czy też cicho i w miarę wydajnie.

Xl1 są cichsze od Xl2. Xl2 są wydajniejsze, bo szybciej się obracają. Przy 5v jest to 500rpm vs 700rpm.

Od siebie naprawdę polecam te wentylatory - miałem już kilka sztuk i z żadną nie było problemów. Kultura pracy b. wysoka.

Mi zalezy na maksymalnej ciszy, tak wzorem ciszy niech bedzie S-flex 1200 latajacy na jakies 700rpm, to wg mnie jest znosny poziom halasu. Pozatym wrzucam to w P182/183. A co do fanow to preferuje jednokolorowe, chyba ze nie ma nic ciekawego to obojetne.

 

Dokladnie rzecz ujmujac to potrzebuje 4 fany do budy, 3 pionowo + 1 poziomo i cos na na Mugena rowniez pionowo.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już porzednicy napisali, to albo 4xGentle Typhoon lub 3xNoiseblocker XL1 rev.3 i 1xGentle Typhoon (do poziomu). Mam u siebie obydwa i spisują się bardzo dobrze, ale jak masz na wydanie 50zł na jeden wentylator to zdecydowanie bierz Gentle Typhoon - kultura pracy świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już porzednicy napisali, to albo 4xGentle Typhoon lub 3xNoiseblocker XL1 rev.3 i 1xGentle Typhoon (do poziomu). Mam u siebie obydwa i spisują się bardzo dobrze, ale jak masz na wydanie 50zł na jeden wentylator to zdecydowanie bierz Gentle Typhoon - kultura pracy świetna.

Tzn cichsze sa typhoony niz noiseblockery?

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trymek

tak, chodzi o lozysko. mialem okazje porownywac starszego s-flexa, nowego i mojego typhoona. typhoon zero szumu czegokolwiek, s-flex swietna cisza, ale... starszy (okolo roczny), pracowal troche lepiej niz nowy. i slyszalem juz kilka opinii ze te nowsze daja po jakims czasie troche o sobie znac - cos z lozyskiem pewnie. byc moze ja trafilem na gorsza sztuke, ale kilka osob potwierdzilo to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie pomysł jakie wentylatory kupić do komputera znajomego? Cena za sztukę w granicach 20-25zł, priorytet zdecydowanie cisza chociaż w tej cenie będzie trudno. Jeżeli chodzi o miejsca tych wentylatorów to zasilacz, tył, przód i Ultra-120A (zresztą odemnie, nareszcie przesiadka na LC :banana: ). Wszystkie będą pewnie skręcone na ~7V. Myślałem nad:

Silentium PC 120 (koszt 16zł za sztukę)

Acutake/Airen Fan 120 (koszt 16zł za sztukę - ten raczej odpada bo słabo dmucha)

CHIEFTEC AF-1225S (podobno to samo co Nexus)

 

Jakieś rady co wybrać?

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AAB od niedawna robi 120 całkiem przyzwoite za niewielki pieniądze. Acutake też niezłe i wcale słabo nie dmuchają.

Jakoś do tych AAB nie mam przekonania, odnośnie tych Acutake to na 12V dmuchają bardzo dobrze, natomiast są głośne. Przy 7V już jest w miarę OK.

Chyba kupię 4x SilentiumPC Zephyr.

Edytowane przez emilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym (zresztą dalej myślę :) ), ale podobno SlipStream nie są wcale takie dobre. Kupię chyba jednego dla siebie na próbę i sprawdzę, jeżeli będą godne uwagi to kupię dla znajomego. Samemu muszę się przekonać jakie one są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na małych-średnich obrotach są dość ciche, na 12V dość głośne ale zdecydowanie wydajniejsze niż reszta podobnych wentylatorów (mówimy o podobnych rpmach ofcuz, u mnie pracuje taka 1000)

Edytowane przez Kvadzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie pomysł jakie wentylatory kupić do komputera znajomego? Cena za sztukę w granicach 20-25zł, priorytet zdecydowanie cisza chociaż w tej cenie będzie trudno. Jeżeli chodzi o miejsca tych wentylatorów to zasilacz, tył, przód i Ultra-120A (zresztą odemnie, nareszcie przesiadka na LC :banana: ). Wszystkie będą pewnie skręcone na ~7V. Myślałem nad:

Silentium PC 120 (koszt 16zł za sztukę)

Acutake/Airen Fan 120 (koszt 16zł za sztukę - ten raczej odpada bo słabo dmucha)

CHIEFTEC AF-1225S (podobno to samo co Nexus)

 

Jakieś rady co wybrać?

http://www.allegro.pl/item607308822_aimaxx...od_bestfan.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamowilem i niestety bede musial odeslac... jeden po kilku dniach zaczal glosno terkotac :o to sie normalnie zdarza wentylatorkom tej klasy? :/

uzywam 8 Vetusow i zaden nie terkocze, moze kurier sie milo z przesylka obszedl?

 

a co do tego czy wsrod rzeczy 'tej klasy' cos sie psuje... Maybach tez ma ponoc niezla awaryjnosc, tylko tam serwis naprawia u klienta ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opakowanie wydawalo sie dobre... zreszta przez tydzien w zamknietym kompie elegancko chodzil i nagle zaczal terkotac ;)

 

Oczywiscie wiem, ze wszystko ma sie prawo popsuc, ale wczesniej mialem jakies stare thermaltake i trzymaly sie ladnie 6 lat ;) tamte kosztowaly po 10 zl za sztuke, za te 3 dalem 140 ;)

 

update: eskpertem od wentylatorkow nie jestem, ale jak na moje to lozysko jest walniete - terkocze w zaleznosci od pozycji w jakiej sie znajdzie.

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...