Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

ilear ma owe wentyle. spisują się całkiem dobrze ale z jakim rpm pracują to nie wiem.

http://www.cooling.pl/scythe-gentle-typhoo...ukt,551167.html

 

1450 obrociki :) od ok 900 nieslyszalne wrecz, poki co jestem zadowolony, szkoda tylko ze wirniki sa szarawe nie biale :(

 

W razie czego mam do sprzedania nowki 2 sztuki Noctua NF-P12 - z zestawu chlodzacego, tez sa ciche, rpm 1200 - tylko mi kolorystycznie do modu nie pasuja :/ Jak cos pw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Cena tego kontrolera jest chora. Obecnie prawie każda płyta główna pozwala na regulację wentylatorów, można to robić choćby SpeedFanem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ile gniazd z obsługą regulacji masz na płycie? Jedno? Dwa?

Cena rzeczywiście jest wysoka i wolałbym kupić coś standardowego, ale płyt głównych w to nie mieszajmy.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić rozgałęziacz i pod jedno gniazdo na mobasie podpiąć 2 wentyle ;)

z mocniejszym wentylem lepiej tego nie stosowac :P

zamiast biNG (jesli nie podlaczasz pompki), to kupic np Scythe Kaze Server 5.25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Na przykładzie mojej płyty każde gniazdko można obciążyć 2 A, czyli 24 W - czy jest jakikolwiek wentylator potrzebujący więcej niż 12 W? Śmiem wątpić, jako że większość wentylatorów potrzebuje mniej niz 0.5 A, a przeważnie mniej niż 0.3 A.

 

Owszem można mówić jeszcze że chce się sterować każdym wentylatorem osobno. Ale czy to jest warte wydania ponad 300 zł? No może gdybym tyle zarabiał każdego dnia to tak.

 

A na droższych płytach głównych mamy więcej gniazdek i często sporo osobnych regulacji. U mnie akurat regulowane są tylko trzy, z czego jedno PWM a dwa napieciem (na oba podawane jest to samo napięcie). Może i to ograniczone, ale nie muszę wydawać kilkuset zł, ani nie muszę ruszać się do kompa (mam go 2 m od siebie) żeby zmienić prędkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

Cena tego kontrolera jest chora. Obecnie prawie każda płyta główna pozwala na regulację wentylatorów, można to robić choćby SpeedFanem.

 

Cena jest adekwatna do możliwości. Poczytaj troszkę to się dowiesz, że bigng to obecnie chyba najlepszy kontroler jaki można znaleźć na rynku, w dodatku w pełni zautomatyzowany i konfigurowalny dokładnie tak jak chce użytkownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja i tak chcialem cos kupic do chlodzenia bo temperatura podzespolow zaczynala niebezpiecznie rosnac.

70 stopni na nb i zapach spalenizny po 2h grania nie wrozylo dobrze.

 

jeszcze nigdy nie mialem zadnego 120mm wentyla w zadnej ze swoich maszyn wiec ciezko mi ocenic obiektywnie te wentylatory, ale wydaja sie bardzo ciche.

charakterystyka pracy silnika rzeczywiscie przyjemna.

 

a kontroler - myslalem wczesniej nad kaze server ale jego cena (jak za 4 pokretla + wyswietlacz) to dopiero jest zdzierstwo w porownaniu z mozliwosciami balancera.

poza tym mam 1 gniazdo pwm, reszta (3) nieregulowalna w ogole i drzwiczki w obudowie za ktore malo co wejdzie :/

ogolnie to szkoda ze ten kontroler nie ma konkurencji jesli chodzi o jego mozliwosci, moze byloby taniej.

 

poza tym "fun" z samego grzebania w takim sprzecie jest spory ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SilenX Ixtrema - dawno nikt nie pisał nic tutaj o wentylach tej firmy. produkt naprawdę ciekawy, wg producenta ma wyśmienite parametry pracy, co w pewnym sensie da się uzasadnić (np minimalna odległość łopat od ramy = mniej turbulencji) ale czy naprawdę jest aż tak różowo? no i cena trochę odstrasza bo aż 80 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić rozgałęziacz i pod jedno gniazdo na mobasie podpiąć 2 wentyle ;)

Tylko nie każde mobo zniesie takie kombinacje.

Np. poczytaj wątki o DFI ile gniazdek od tego poumierało (a to przeca płyta do oc :lol: ). Wolę już kupić jakiś najtańszy regulator z allegro, niż bawić się z płytą główną.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie każde mobo zniesie takie kombinacje.

Np. poczytaj wątki o DFI ile gniazdek od tego poumierało

Widać strasznie zarombiste płyty ;) 120mm tajfuny przy starcie biorą 0,08A potem 0,023A nie jest to jakieś drastyczne obciążenie nawet X2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać strasznie zarombiste płyty ;) 120mm tajfuny przy starcie biorą 0,08A potem 0,023A nie jest to jakieś drastyczne obciążenie nawet X2.

niby nie, ale takich kombinacji sie nie zaleca. i tu mowa nie tylko o DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja potzrebuje dwóch wentylatorów na przód jednego na karakorum i jednego na ram (mam gdzie zamontować) wszystkie 120mm i najlepiej żeby cena za sztukę nie wynosiła wiecej niż 30zł. co proponujecie. jak na razie to nie wiem który z tych dwóch:

1.http://infostrefa.info/produkty.php?id=2060&kategoria_id=257

2.http://infostrefa.info/produkty.php?id=2061&kategoria_id=257

różnią się tylko prędkością obrotową. ma ktoś taki wentylator? regulatora obrotów nie mam i nie zamierzam kupować

 

Noiseblocker XL1?

ten jest cichszy, wydajniejszy i tańszy :rolleyes: Scythe Slip Stream 800 rpm 120mm post-171107-1246729832.jpg

http://infostrefa.info/produkty.php?id=206...ategoria_id=406

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak kolega dziobek1166

 

poszukuje

2 wentle na przód - zephyr ?

1 na tył + jeden na karakorum - noiseblocker xl2 ?

2 na accelero s1 - typhoonki 1450 ? bo w poziomie ;p

 

oll ma być obsługiwane kaze masterkiem

głównie cisza, a na full wydajność :) i żeby nie szaleć z kasą za bardzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SilenX Ixtrema - dawno nikt nie pisał nic tutaj o wentylach tej firmy. produkt naprawdę ciekawy, wg producenta ma wyśmienite parametry pracy, co w pewnym sensie da się uzasadnić (np minimalna odległość łopat od ramy = mniej turbulencji) ale czy naprawdę jest aż tak różowo? no i cena trochę odstrasza bo aż 80 zł.

Coś mi się nie chce wierzyć w 90cfm przy 18 dba.

 

Wszystkie modele na tej stronie mają świetne parametry, ma ktoś jakiś test tych wentyli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak kolega dziobek1166

 

poszukuje

2 wentle na przód - zephyr ?

1 na tył + jeden na karakorum - noiseblocker xl2 ?

2 na accelero s1 - typhoonki 1450 ? bo w poziomie ;p

 

oll ma być obsługiwane kaze masterkiem

głównie cisza, a na full wydajność :) i żeby nie szaleć z kasą za bardzo ;)

dobre zestawienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zależy Ci na ciszy, ewentualnie jesteś przygłuchy to warto. Wieje bardzo dobrze, niestety kulturą pracy przypomina słynne delty ;>

 

A tak na poważnie to nie warto. Jest wydajny, ale pioruńsko głośny. Cena też nie jest jakaś niesamowita, bo w tym przedziale masz mnóstwo lepszych konstrukcji. Ja taki wentylator sprzedałem niedawno za całe 10zł, a i tak się zdziwiłem że ktoś go chciał ;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zależy Ci na ciszy, ewentualnie jesteś przygłuchy to warto. Wieje bardzo dobrze, niestety kulturą pracy przypomina słynne delty ;>

Wentyli mam dostatek, wiec nawet taki sredni wyjec mi roznicy nie zrobi a priorytetem jest wydajnosc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...