Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Miał już ktoś do czynienia z nowymi wentylami Fractal Design? Bo szukam białego wentyla w cenie SSS/Noiseblocker XL1, który nie będzie od nich za bardzo odbiegał jakością, na razie jeden do pionu, a potem 2x do poziomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał już ktoś do czynienia z nowymi wentylami Fractal Design? Bo szukam białego wentyla w cenie SSS/Noiseblocker XL1, który nie będzie od nich za bardzo odbiegał jakością, na razie jeden do pionu, a potem 2x do poziomu.

zawsze możesz być pierwszy i napisać nam jak się sprawdzą :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z sugestią grzeg'a

Potrzebuje wentylator 120mm o naprawdę porządnym łożysku. Nie musi być wydajny, nie musi być cichy, ale ma być trwały. Ma pracować w lekko zapylonym środowisku i do tego dostęp do tego komputera będzie utrudniony.No i najlepiej jakby ten wentyl nie był za drogi.

Pozdrawiam,

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z sugestią grzeg'a

Potrzebuje wentylator 120mm o naprawdę porządnym łożysku. Nie musi być wydajny, nie musi być cichy, ale ma być trwały. Ma pracować w lekko zapylonym środowisku i do tego dostęp do tego komputera będzie utrudniony.No i najlepiej jakby ten wentyl nie był za drogi.

Pozdrawiam,

typhoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wg Ciebie wszystkie łożyska kulkowe to to samo to dlaczego polecasz nie najtańszego typhoona skoro można kupić o wiele tańszy wentylator też na łożysku kulkowym? Deklarowanej żywotności dla łożyska(s-FDB) S-flexa to 150000 godzin, a dla typhoona to 100000.

...

Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w ktorym miejscu napisalem, ze wszystkie lozyska kulkowe to to samo? trzeba by poczytac ze zrozumieniem chyba...

 

polecam typhoona, bo wiem ze akurat to lozysko kulkowe jest bardzo wysokiej jakosci. skoro dla ciebei jest bez roznicy ze porownujesz FDB i kulke, to czemu nie od razu FDB i ślizga? przeciez to to samo. i to lozysko i to lozysko prawda?

 

FDB ma ta zalete, ze jest ciche i bardzo trwale. w domowych warunkach praktycznie idealne. Natomiast lozyska kulkowe w typhoonach, produkowane sa przez firme Servo - specjalizujaca sie w wentylatorach montowanych w specjalistycznych sprzetach, jak i serwerach. Do warunkow przedstawionych przez uzytkownika qhash, kulkowe bedzie najodpowiedniejszym lozyskiem. Jezeli uwazasz, ze kazde inne lozysko kulkowe bedzie tak samo dobre jak to, to twoja opinia i uzywaj najtanszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec dwa głosy na Gentle Typhoon (GT :) ) swoja drogą Yogi ma rację. ciężko jest zabrudzić łożysko kulkowe, a te wszystkie z płynami i innymi bajerami, w zapylonym miejscu, zwyczajnie się zatrą szybciej niż tego można się spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Chcę sobie kupić dwa wentylatory, ale prawie się na tym nie znam, więc proszę was o pomoc.

 

1) 92x92, do pracy w poziomie, będzie podpięty do linii 5 V,

2) 120x120, do pracy w pionie, również 5 V.

 

W obu przypadkach zależy mi na niskiej cenie, trwałości oraz na tym, żeby nie wentylator drgał. Wydajność czy poziom hałasu mogą być przeciętne albo nawet słabe (hałas przy takim napięciu będzie i tak niewielki).

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja zabieram się za mała modernizacje sprzętu w najbliższym miesiącu jak dobrze pójdzie,

Obudowe Antec Gamer Three Hundred mam zamiar zamienić na Antec 1200 i co z tym idzie chciałbym od razu zamówić sobie wentylatory 2,3 max, tylko jakie wybrac??

Chce zeby byly i ciche i wydajne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens brania czegoś takiego: http://hesjan.pl/chlodzenie-wentylatory-we..._155_34528.html w celu uzyskania jakiegokolwiek przepływu powietrza? Buda, do której ma być zakładane to CM Elite 331, w którym niestety nie ma wentylatora w zestawie (przynajmniej z tego co widzę w sklepie). I opcja jest taka, że albo wezmę sobie dwa te najtańsze wentylatorki, albo jeden w cenie tych 2 = do 20 zł, albo wcale. Propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kupiłem wczoraj 2x Scythe GT 1450rpm. Jeden trafi na tył obudowy, drugi na kartę graficzną(standardowy radiator GTX275, zdjęty plastik i "blower" i założony jeden wentylator 120mm na rdzeń, drugi 92mm na sekcję zasilania) , wymiana z Zephyrów.

Podmianka robiona m.in. ze względu na to, że GT podobno ;) dobrze działa w poziomie... Wyjdzie w praniu.

 

 

EDIT - no i Scythe GT nałożony na GTXa zamiast Zephyra 120mm. Trafił on teraz na sekcję zasilania zamiast wersji 92mm. Temperatury w stressie spadły o 10stopni :) Przy O/C do 700MHz karty temperatura w porównaniu do domyślnych zegarów wzrasta o 3 stopni (Furmark na max-> 1920x1200xFSAAx4- stability test, xtreme burning mode -> 83stopnie, radiator fabryczny). Jestem zadowolony, przy 1450rpm poziom hałasu zbliżony do Zephyra na maks.

 

Odnośnie SGT założonego z tyłu zamiast fabrycznego Coolermastera od HAF922 - póki co mogę powiedzieć tylko tyle, że nie jest głośniejszy przy 7V (CM też 7V). A czy coś daje przy odprowadzaniu ciepłego powietrza z NH-D14 - póki co nie sprawdzałem Linxem i zaraz po nim.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Colin_MC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poszukuję wentylatorka do podstawki chłodzącej pod laptopa, wentylator będzie pracował poziomo, cena nie jest najważniejsza, zależy mi na tym żeby był wydajny i cichy,

 

często pojawia się na forum propozycja:

Scythe GT 1450rpm

zauważyłem też:

Be quiet! SilentWings

 

który z nich Waszym zdaniem będzie lepszy? a może jeszcze jakiś inny?

nie chce niepotrzebnie przepłacać, a nie miałem zbyt dużej styczności z wentylatorami spoza półki "made in China"...zastanawiam się też czy wystarczy jeden,

jeśli przy okazji miał ktoś styczność z takim tematem, prosiłbym o wskazówkę,

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, spotkała mnie przykra sprawa po 6 miesiącach moje dwie nanoxie ( gwarancja 10 lat niby nie zniszczalne ) zaczeły tarkotac jak diabli . i zastanawiam sie na co można je zamienić za zadanie maja chlodzic mojego procka na mugenie 2 , nanoxie spisywaly sie swietnie ale jak widac to tandeta a nie wentylatory , chodzi mi o dwa wentyle max. wydajne i bardzo dobrej jakosci zastanawiam sie czy nie kupić jeszcze dwóch noctua nf-p12 bo sa świetne ale moze jest cos lepszego znalazlem takie cos NoiseBlocker Multiframe MF12-S3 . jakies propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max wydajne? :) to może jakieś wentyle o grubości 38mm :D czy maksimum wydajności bez ogłuszającego dźwięku? jak tak to tak jak napisał Yogi :) ns to jednak nie ta bajka i nie mają tak wydajnych modeli. choć złych wentyli nie produkują i trzeba im to przyznać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie ogladam tego typhoona i troche on do mnie nie przemawia prawie taka sama wydajnosc jak noctua (93m^3/h) ale przy tym kreci sie o 550 obr wiecej i o 10 dBA jest głośniejszy a szukam czegoś optymalnego jak narazie noctua jest faworytem mam takie 4 w budzie i sa swietne a NoiseBlocker Multiframe MF12-S3 przy tych samych obrotach co typhoon generuje przeplyw powietrza na poziomie 124m^3/h (typhoon 98m^3/h) , nanoxie ktore mi umarly przy 33 dBA dawaly przeplyw na poziomie 135m^3/h , moze cos zle kombinuje i wiem ze przy tych wartosciach zysk na temperaturze procka bedzie w okolicach max 2-3 stopni ale dla mnie to juz sie liczy, wiec moze macie jeszcze jakies propozycje ?

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...