Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość shoxeh

A co Ty się czlowieczku sugerujesz danymi podanymi przez producenta?

 

Bierz Scythe GT, jest dużo wydajniejszy od noctuy, odznacza się dużo wyższy ciśnieniem statycznym i to najcichszy wentyl 1600-2000rpm z jakim miałeś na pewno do czynienia.

Nie wierzysz, Twoj pech.

 

Milo, że znajduja sie jeszcze tacy na ktorych producenci moga robic pieniadze podajac dane wyssane z palca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,a pojawiło się ostatnimi czasy coś z led?? Chciałem wymienić swoje 3 s-flexy,na coś świecącego,przy czym nie tracić na wydajności,zważywszy,że moje wentyle śmigają na 600rpm.Z tego co patrzę po naszych sklepach,to same badziewiaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak bylo to juz bym kupił te nosieblockery S-3 albo noctuy, dlatego wlasnie sie pytam tutaj dlaczego ten typhoon jest lepszy ,skoro macie porównanie do noctuy nf-p12 to mnie przekonało ( .....i tak w pewnym sensie sugeruje sie tym co producent napisal bo noctuy ktore mam spisuja sie świetnie ) ale interesuje mnie cos wydajniejszego wiec skoro scythe GT jest wydajniejszy i równie wytrzymały to zaraz zamawiam dwa :)

 

Dziekuje za pomoc

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shoxeh

Noctuy są dobre, ale głównie jako wentyle w obudowie. Ty chcesz wstawić wentyle jako chłodzenie dla mugena, i tutaj potrzebne jest wyższe ciśnienie statyczne, a noctua niezbyt dobrze sobie radzi z przepychaniem powietrza przez finy. Traci wtedy bardzo dużo ze swojego przepływu powietrza :) Ogólnie są to jednak przereklamowane wenty, na pewno nie warty kupować za 90zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,a pojawiło się ostatnimi czasy coś z led?? Chciałem wymienić swoje 3 s-flexy,na coś świecącego,przy czym nie tracić na wydajności,zważywszy,że moje wentyle śmigają na 600rpm.Z tego co patrzę po naszych sklepach,to same badziewiaki.

Właśnie założyłem Enermaxy Twister na chłodnice. Ciche i wydajne. Do tego piękne :) Diody wyłączane gdy nie potrzebne. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie założyłem Enermaxy Twister na chłodnice. Ciche i wydajne. Do tego piękne :) Diody wyłączane gdy nie potrzebne.

Dzięki rafa.Zaraz sobie obadam :wink: Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy poleciają scythe Gentle Typhoon, a one z tego co wyczytałem mają bardzo słaby przepływ powietrza...

http://www.cooling.pl/scythe-gentle-typhoo...ukt,551166.html

http://www.cooling.pl/noise-blocker-blacks...ukt,552028.html

Noiseblocker ma duzo lepsze wyposażenie jest tylko o 2dB glosniejszy oraz posiada 40CFM a nie 28CMF jak u typhoona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy poleciają scythe Gentle Typhoon, a one z tego co wyczytałem mają bardzo słaby przepływ powietrza...

http://www.cooling.pl/scythe-gentle-typhoo...ukt,551166.html

http://www.cooling.pl/noise-blocker-blacks...ukt,552028.html

Noiseblocker ma duzo lepsze wyposażenie jest tylko o 2dB glosniejszy oraz posiada 40CFM a nie 28CMF jak u typhoona.

Nie zawsze bym się sugerował danymi producenta. NB ma o 1/8 większe obroty, poza tym to ślizg... W poziomie mimo wszystko tego bym nie stosował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy poleciają scythe Gentle Typhoon, a one z tego co wyczytałem mają bardzo słaby przepływ powietrza...

http://www.cooling.pl/scythe-gentle-typhoo...ukt,551166.html

http://www.cooling.pl/noise-blocker-blacks...ukt,552028.html

Noiseblocker ma duzo lepsze wyposażenie jest tylko o 2dB glosniejszy oraz posiada 40CFM a nie 28CMF jak u typhoona.

nie sugeruj sie danymi producenta. one bardzo czesto sa naciagane. a czasami nawet sporo. GT maja bardzo dobry przeplyw. a do tego porownujesz rozne predkosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem na etapie wymiany wentyli NOCTUA NF-P12, ponieważ skręcone na 750 obr. średnio sobie radzą ...

Przy okazji myślę nad wymiana wentyla w zasilaczu enermaxa, bo do ideału to lata świetlne mu brakuje :wink:

 

W sumie 4 sztuki :angry:

Osobiście myślałem nad Scythe S-FLEX 800 i dać je bez regulatora

Edytowane przez beriam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje wentyl na Front obudowy 120 mm . Przymierzałem się na Scythe Gentle Typhoon 120mm 1450 obr lub 1850 obr z tym, że zależy mi na białym kolorze wiatraka. Zna ktoś jakiś z parametrami podobnymi do tych wiatraków wymienionych przeze mnie ? Chyba, że ktoś wie jak go rozebrać pomalować i złożyć bez żadnych komplikacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może miał do czynienia z dobrym, cichym (także brak pisków od modułu) i dobrze wyglądającym wentylatorem z PWM?

Moja próba podejścia do NB z niebieskiej serii była dużym rozczarowaniem kiedy zawsze przy pracy mniejszej od 100% towarzyszyły piski i świerszczenie z wentyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Potrzebuję wymienić wentylatory w moim CM 690.

Jeden frontowy, 120mm. Jeden na tył 120mm. Dwa na górę do pracy w poziomie 120mm. Jeden na dół 120mm do pracy w poziomie. Jeden na bok 120mm.

Rozważam pomiędzy zwykłymi wentylatorami (najlepiej czarnymi), a takimi z podświetleniem. Jeżeli będę wymieniał, będę potrzebował kontrolera obrotów. Jaki wybrać do takiego zastosowania? Wentylatory muszą być wydajne gdy jest taka potrzeba (wtedy na hałasie mi nie zależy), ale w nocy muszą być wręcz niesłyszalne. Szkoda tylko że na grafice mam bardzo głośne chłodzenie :(

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Fistach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co waszym zdaniem miałoby większy sens? [obudowa Aerocool PGS Rs-9]

 

1. kupić wentylatory Scythe 120mm S-Flex SFF21D 800rpm które są bardzo ciche

lub

2. kupić wentylatory Scythe 120mm Ultra Kaze 3000rpm i ustawić aby pracowały na wolnych obrotach dla ciszy + mieć jakby co możliwość zwiększenia obrotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultra Kaze, to male przegiecie do obudowy :P

 

Jesli czarne, to S-Flexy 1600 - czarne i do pracy w kazdej pozycji. Pod kontroler obrotow i wszystko gra tak jak chciales :) Sobie kupilem ostatnio Scythe Kaze Server 5.25 i musze powiedzieć, że bardzo fajnie pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy tu jakiegoś użytkownika BeQuietów 120mm z PWM? Szukam o nich opinii.

 

-=YoGi=- bawił się 120tką, ale bez PWM.. W sumie mnie też interesuje ten wentylek.. a jakby kto miał jeszcze porównanie do Akasa Apache, Enermax Magma czy Scythe Gentle Typhoon było by super :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...