Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukałem na forum informacji o Noise Blocker BlackSilent Pro PL2 120mm ale nigdzie nic ciekawego nie piszę mam zamiar kupić 3szt. i podłączyć pod kontroler. Priorytetem jest cisza, czy ktoś może o nich dobre słowo powiedzieć?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukałem na forum informacji o Noise Blocker BlackSilent Pro PL2 120mm ale nigdzie nic ciekawego nie piszę mam zamiar kupić 3szt. i podłączyć pod kontroler. Priorytetem jest cisza, czy ktoś może o nich dobre słowo powiedzieć?

Pozdrawiam

 

Też się dziwię, że jest tak mało info na temat tych wentylatorów.

Osobiście posiadam wersję PK3 (sztuk osiem). Jest to w sumie bliski krewniak, więc może moje wypociny Ci na coś się przydadzą.

Jestem z nich bardzo zadowolony - dobre łożysko, niskie napięcie startowe, ładny stonowany wygląd, super wykonanie, świetne zdecydowanie ponadprzeciętne dodatki i 6 lat gwarancji. To naprawdę za nimi przemawia.

Co do ciszy to się nie będę wypowiadał, bo porównywanie 140mm 1700rpm vs 120mm 1400rpm uważam za leksza nie na miejscu :-P

Minusów za bardzo nie widzę. Choć zawsze napięcie startowe mogłoby być jeszcze niższe :lol2:

Reasumując - polecam. W szczególności jak bierzesz ich więcej, bo ze względu na kabel odpinany zaraz przy ramce świetnie się je łączy.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem w koncu w zasilaczu wentylek na silent wings , jest cisza , ale kurna chyba za slabo wieje ;/

 

Wpiąłeś do zasilacza, pod panel czy pod 12v ? Sprawdzałeś rpm?

 

Ja w taganie początkowo włożyłem 500rpm, ale jak zamontowałem LC, to zmieniłem na 800rpm.

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączony pod 12v w zasilaczu, może nie tyle słabo kręci, tylko zasilacz jest ciepły w stresie, na fabrycznym tak nie bylo :P

 

Rpm wcześniej nie sprawdziłem, a w zasilaczu mam tylko masę i plus wiec wylutowałem kabel od obrotów :lol:

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku, witam wszystkich ponieważ jestem nowym użytkownikiem purepc.pl :)

Planuje zakup chłodzenia na procesor Zalman Flex chcę do niego dokupić wentylator (120mm)do 25-30zł. Chce żeby ten wentylator był cichy i najwydajniejszy w swojej cenie. Na oku mam pare tzn.:

-Fander Roxo (mało informacji jest na jego temat)

-SilentiumPC Zephyr

- i jakiś tam noiseblocker :P już nie pamiętam modelu :).

Przypominam że ten wentylator będzie używany tylko do chłodzenia żeberek na Zalman'ie Flex. Możecie jakiś polecić ? Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam s0ku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UCTB12 jest cichy i wydajny. Napewno przypadnie Ci do gustu.

 

Tak widze dobre opinie użytkowników i przypadł mi do gustu więc wielkie dzięki :) Ale jednak wolałbym ze sklepu ram.net.pl bo tam kupuje cały sprzęt i nie widze sensu samego wiatraka odzielnie kupować... ;/ Więc sorry za motanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale np. na ESC.pl też go niema :) Po prostu mało dostępny jest :(

Chyba poszerzę moją cenę ponieważ bądź co bądź ale chłodzenie jest ważne :) to kwota może teraz sięgać koło 50zł :)

Żebym zaraz nie był zbesztany przez inny użytkowników też spróbowałem coś poszukać do 50zł:

-Fander Selekta

-Enermax Magma

Wzorowałem się tym testem. Możecie coś o nich powiedzieć? Bądź zaproponować inne ciche i wydajne chłodzenie do Zalman'a Flex'a trzymając się kwoty 50 zł? Z góry dzięki :)

Edytowane przez s0ku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. To co miałem w ręku i jestem pewny co do tego, to polecam bez żadnych wątpliwości. Enermaxy również wiem, że są godne polecenia, jednak nie miałem ich w ręku i nie mogę powiedzieć, czy np. różnica w cenie pomiędzy nim a wentylatorem który miałem w ręku jest opłacalna czy nie. Tak samo Noctua, tania nie jest, a w niższej cenie znajdziemy coś równie dobrego, albo i może lepszego... To co podaje, to są oczywiście tylko propozycje. Tak na prawdę producenci niczym nas już nie zaskakują, no może nie licząc Penetratora, bo to może być jakiś krok do przodu. Przymierzałem się już kilka razy do dokończenia mojego mini poradnika co do wentylatorów, ale zazwyczaj nie ma czasu... Nie mówiąc już o tych testach, które się ciągną jak... :damage_wall:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Frazie Ap121 jakos nie zachwycil.

 

Test 10 wentylatorów 120mm – Enermax, Fander, SilentiumPC, Silverstone | FrazPC

 

Mam wrazenie , ze ta konstrukcja sprawdza sie dobrze tylko w ich obudowach gdzie trzeba przepchac strumien powietrza na duza wysokosc, a przy 3x180mm na dnie obudowy waskosc wiazki nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja podpytam..

 

planuje OC i5 760. W tej chwili jest juz delikatnie podkręcony do 3.3GHz, ale niestety temperatury pozostawiają trochę do życzenia. Cooler to Zalman FLEX i pierwszym zabiegiem jaki chcę wykonać, to zmiana pasty a przede wszystkim nałożenie jej w inny sposób niż za pierwszym razem (czuję, że tu może być przyczyna podwyższonych temp.) PS. Co do pasty to wybrałem Gelid GC Extreme. Ale do rzeczy..

Obecnie na tym Zalmanie mam Tacens Ventus. Jako, że inny wentylator w obudowie (odprowadzający) się "kończy", to zamierzam Tacensa przerzucić na tył obudowy, a na Zalmana wrzucić jakieś dwa nowe wentyle (jeden wdmuciach!ący a drugi odprowadzający). Cena 30-40 zł/szt.. Moje typy to SilentiumPC Sigme EVO lub Enermax UCTB12 tb Silence.

Przyznam, że mam niezły mętlik w głowie, bo szukam wentylatora od 3 dni, wertując w sieci dziesiątki stron :) ..tak więc tutaj szukam ostatniej szansy ;)

 

Który z w/w Waszym zdaniem będzie lepszy (wiem, że istotne w tym przypadku jest ciśnienie statyczne)? Chyba, że macie inne typy. Aha, dobrze byłoby gdyby nie był za głośny..

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem.. na tapecie widzę przeważnie Gentle Typhoon, beQuiet, generalnie pow. 50 zł, więc nie mieszczą się w moim przedziale cenowym. Czytałem również różne testy.. m.in. ten na Fraz.pc (z resztą na jego podstawie wytypowałem sobie tego Enermaxa i EVO)..

 

Poza tym opisałem szczegółowo jak wygląda sprawa u mnie (jaki mam cooler, pastę, procesor) .. myślałem, że może pod tą konkretną sytuację, coś doradzicie.. na ostatnich kilku stronach nie znalazłem opinii o wytypowanym przeze mnie Enermaxie.. ale może ktoś z Was, fachowców już się z nim spotkał i może coś o nim napisać na podstawie własnych doświadczeń..

Edytowane przez luko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem w ręku żadnego niestety. Czytam i słyszę pozytywne opinie o EVO, jeśli chodzi o jego możliwości w stosunku do ceny. Enermax to dobra firma, choć zdarzają się jej jak każdej inne wpadki z jakością produktów, choć cena czasami przeraża w stosunku do możliwości. Myślę, że z EVO byłbyś zadowolony. Jeśli tak bardzo interesuje Cię ciśnienie statyczne, to kup sobie Scythe Ultra Kaze :) tylko wersję 2000rpm, bo 3k "cyka" i pod kontroler ją. Cisza w stosunku do możliwości jest znaczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do EVO.. właśnie też wiem, że w testach wypadły nieźle, ale jeśli w testach trafiły się trefne sztuki, to może odsetek takich felernych jest dość spory. Z resztą ktoś tutaj wcześniej napisał, że przy 1300 rpm są już głośne.

 

Wiesz, nie to że się upieram przy wysokim ciśnieniu.. ktoś mi powiedział, że ten parametr jest istotny jeśli wentyl ma być na coolerze, ale może np. Ty masz inne zdanie.. poza tym weźmy pod uwagę, że ja planuję wrzucić na cooler dwa wentylatory, więc może ciśnienie w tym wypadku nie jest aż tak ważne.. co myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie statyczne to ważny parametr np. przy chłodnicach. Przy coolerach, owszem również, ale jeśli zamierzasz zrobić kanapkę z tego coolera, to ten parametr już nie jest najważniejszy. Flex nie jest ogromny, więc nie będzie problemu. Zauważ, że im wyższe rpm, tym wentylator musi być głośniejszy. O ile nie jest trefny i łożysko nie jest kiepskie, to sam przewiew będzie słyszalny. Dużo zależy też od budowy łopatek. Możesz luknąć do mojego niedokończonego jeszcze (sic!) testu 120mm wentylków. Zresztą pojęcie ciszy, jest inne w zależności od wrażliwości na hałas danej osoby.

 

Jeśli chodzi o mnie i miałbym wybierać coś spoza tego co testowałem, to wybrałbym pewnie EVO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja podpytam..

 

planuje OC i5 760. W tej chwili jest juz delikatnie podkręcony do 3.3GHz, ale niestety temperatury pozostawiają trochę do życzenia. Cooler to Zalman FLEX i pierwszym zabiegiem jaki chcę wykonać, to zmiana pasty a przede wszystkim nałożenie jej w inny sposób niż za pierwszym razem (czuję, że tu może być przyczyna podwyższonych temp.) PS. Co do pasty to wybrałem Gelid GC Extreme. Ale do rzeczy..

Obecnie na tym Zalmanie mam Tacens Ventus. Jako, że inny wentylator w obudowie (odprowadzający) się "kończy", to zamierzam Tacensa przerzucić na tył obudowy, a na Zalmana wrzucić jakieś dwa nowe wentyle (jeden wdmuciach!ący a drugi odprowadzający). Cena 30-40 zł/szt.. Moje typy to SilentiumPC Sigme EVO lub Enermax UCTB12 tb Silence.

Przyznam, że mam niezły mętlik w głowie, bo szukam wentylatora od 3 dni, wertując w sieci dziesiątki stron :) ..tak więc tutaj szukam ostatniej szansy ;)

 

Który z w/w Waszym zdaniem będzie lepszy (wiem, że istotne w tym przypadku jest ciśnienie statyczne)? Chyba, że macie inne typy. Aha, dobrze byłoby gdyby nie był za głośny..

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Łukasz

 

Z Flexem dostajesz STG-2 czyli jedna z lepszych past jakie mozna teraz kupic i jej zmiana raczej duzo nie pomoze.

 

Ja bym zostawil paste Zalmana bo szkoda kasy (co najwyzej zdjac cooler i nalozyc ja jeszcze raz) a z wentyli bralbym albo Gentle Typhoony albo Enermax Magma (te po 42 z frazowego testu).

 

Ale enermaxa nie mam bo od kiedy lata temu kupilem fandera i kilka slip streamow mam spokoj z wentylami :)

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, pastę już kupiłem..także pozamiatane.. typhoon nieco za drogi.. co do Magmy, to podpytałem niedawno inną osobę o te wentyle, to i owszem, chwali, ale mówi, że przy dwóch to już jest huragan w obudowie (chyba, że jedna wystarczy).

Zaczekam jeszcze chwilę, może ktoś miał do czynienia z tymi UCTB12, o których wspomniałem wcześniej...

PS. Yogi, gdzie szukać Twojego testu?

Edytowane przez luko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogi, dzięki za link.

Koniec końców kupiłem 2 szt. Enermaxa T.B.Silence 120mm - nie wiem czy będę żałował czy nie.. mam nadzieję, że nie.. 2 czy 3 osoby mówiły mi, że jeśli są dwa takie na coolerze, to do OC rzędu 3.8-4 GHz wystarczą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...