Skocz do zawartości
flasht

Jakie Obecnie Wentylatory 120mm Sa Najlepsze?

Rekomendowane odpowiedzi

Taka tylko przestroga - nie polecam Enermaxa TB Silence 120mm do ULTRA CICHYCH komputerów...

To coś wcale nie jest ciche :| Ma wysokiej częstotliwości dźwięk (świst? coś takiego), który obecnie jest najbardziej słyszalnym dźwiękiem dochodzącym z mojego kompa w czasie pracy w IDLE.

Edytowane przez aImLeSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że niema GT w wersji 140, bo tak to by zakupił i by były wentyle na lata :)

Bo nie wiem czy jest sens wymieniać Antec TryCool na GT 120, koszt wymiany 5 wentyli duży, zysk raczej malutki :/

 

Mam TriCool i nie są za fajne, a sens wymiany jest wtedy, gdy chcesz wydajnie ale cicho :)

 

Jak dobrze pójdzie, to w tym lub następnym tygodniu zamieszczę testy nowych wentylatorów be quiet! :) znajomemu udało się załatwić próbki produktów do testów. Mam nadzieję, że następcy Silent Wings będą tak samo udaną konstrukcją :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zobaczymy. Bo z testow , ktore widzialem GT zazwyczaj byl jednym z lepszych gdy badano przeplyw powietrza przy jednakowym poziomie dB.

GT? :) Jakby co kolejna część testu wydajności wentylatorów pojawi się jutro lub pojutrze ;)

 

 

Jak dobrze pójdzie, to w tym lub następnym tygodniu zamieszczę testy nowych wentylatorów be quiet! :) znajomemu udało się załatwić próbki produktów do testów. Mam nadzieję, że następcy Silent Wings będą tak samo udaną konstrukcją :D

Sam też jestem ich bardzo ciekaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Niedługo kupuję Zalmana Performę i zastanawiam się nad zamianą wentylatora na inny, lepszy. Mam kilka typów;

 

- SilentiumPC Sigma EVO

- Coolermaster Sickleflow

- Enermax TB Silence

- Arctic Cooling Arctic F12

 

Który z nich polecacie do tego chłodzenia?

Edytowane przez Nevardias

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do kupna wentylatora (120) , w tym topicu widziałem że chwalony jest silent wings, ale jego cena to 64,90 zł. Znalazłem za 25 zł wentylator który jest cichszy i ma o 18,5 m3/h przepływu powietrzwa więcej, łozysko jest takie samo, lecz według opisu silent wings pracują o 200 000h dłużej, czy taki wentylator to dobry zakup?

 

linki: (nie wiem czy można wstawiać linki na allegro, więc za utrudnienie przepraszam)

http://a**egro.pl/aab-silent-jet-12-15-lopatek-65-mocniejszy-12db-i1942584557.html

http://a**egro.pl/be-quiet-silentwings-pwm-120mm-bardzo-cichy-i1929048535.html

^ podmień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dresiarz_biczysz

Co myślicie o takim 15 łopatkowym ABB SILENT JET 12 ?

 

Dołączona grafika

 

Specyfikacja techniczna:

Obroty: 1100 obr./min. ±10%

Zasilanie: 12V, 0,13A

Przepływ: 104 m3/h

Masa: 108g

Hałas: 12,9 dB

Rezystancja cieplna: 0,29 C/W

 

Będzie cichy ? Chciałym zamontować takie 4 sztuki do silentium pc brutus 310.

Edytowane przez Dresiarz_biczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do kupna wentylatora (120) , w tym topicu widziałem że chwalony jest silent wings, ale jego cena to 64,90 zł. Znalazłem za 25 zł wentylator który jest cichszy i ma o 18,5 m3/h przepływu powietrzwa więcej, łozysko jest takie samo, lecz według opisu silent wings pracują o 200 000h dłużej, czy taki wentylator to dobry zakup?

Nie wierzy się w deklaracje producentów co do CFM czy też poziomu głośności bo nikt nie wiem jak oni to sprawdzali ;) Stosowne testy to wykazały ;)

 

 

Co myślicie o takim 15 łopatkowym ABB SILENT JET 12?

Może być cichy ale tak do 800 RPM a poza tym z pewnością nie jest to wentylator z wyższej półki więc nie wymagaj od niego zbyt wiele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomek polecił mi Fendery roxo i coś koło środy będe wiedział jak chodzą.

Przecież to ledwo co wieje, do zasilacza niespecjalnie się nadaje...trzeba było brać Mistrala 80 :)

 

Szukam czegoś żeby podmienić wentylator z Contac 29. HELP

Jaki masz budżet i jak mocno procesor jest podkręcony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooling - super Test- Juz od dawien dawna wiedzialem ze MX2 to wybor 1 klasa -cena/jakosc

Natomiast Absolutnie nie zgadzam sie co do metody nakladania pasty !!

 

Wlasnie wczoraj przeprowadzalem testy na swoim CPU (obecnie chlodze passywnie stock takty na 0,86v) i Najlepsza metoda Jest bez 2 zdan - KROPKA na srodku - z tym ze Opisywane ZIARENKO to za malo ... trzeba dac wielkosc rowna 2 ziarenek -

Prosze mi wierzyc, ze w przypadku stosowania chlodzenia na IHS - nie ma wydajniejszej metody -

Probowalem metoda cienkiej warstwy na CPU , kreski na cpu (tak jak przebiega wielkosc jadra pod ihs) , samej cienkiej warstwy na podstawke coolera itd

(stracilem na to w sumie ok 2-3gramow pasty mx2 z tuby 8 gramowej)

i testy wyszly w tej kolejnosci (od najwydajniejszej)

 

1) (PEA method)duza kropa na srodku (mniej wiecej wielkosci 2 ziaren ryzu - z tym ze musi to byc w tzw JEDNEJ porcji)

2) (Line Method) Pasek cienki na srodku (wzdluz rdzenia)

3) (Spread method back) cienka warstwa na stopce radiatora !!!

4) (Spread method) cienka warstwa na ihs

5) (Rice Method) Kropka wielkosci ziarenka ryzu na srodku

 

Dla niedowiarkow -

 

P.S

Gdybym naladowal taka ilosc pasty jak w tym tescie cooling.pl - (metoda krzyzowa) to metoda ta robila by za izolator :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S

Gdybym naladowal taka ilosc pasty jak w tym tescie cooling.pl - (metoda krzyzowa) to metoda ta robila by za izolator :)

Problem tylko w tym, że metoda "X" przy odpowiedniej paście i odpowiedniej ilości tej pasty jest najwydajniejsza. Też się trochę dziwiliśmy ale testy powtarzaliśmy przy użyciu dwóch różnych past - Noctua NT-H1 oraz Zalman STG2 - i było to samo. Przyznam jednak szczerze, że na co dzień zawsze uzywam metody klasycznej czyli równomiernie rozsamrowuję pastę po procesroze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze koniecznie zweryfikowac "wasza" metode ...

Z kolei ja mam wielka prosbe jesli przy jakiejs sposobnosci PRZETESTUJCIE

metode ktoa ja zaproponowalem t/j DUZA Kropka na Srodku i idealne nalozenie coolera bez ruchow na boki.

Powaznie wedle moich testow sprawdza sie najlepiej a testowalem juz chyba na wszystkie mozliwe sposoby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...