Skocz do zawartości
tHe mRuWa

Amd Vs Intel + Mb Pod Pentiume

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu byłem juz zdecydowany na:

 

- Abita KN9 + kontroler LPT na PCI(co prawda moglbym <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> DFI Infinity NF Ultra II, ale nie ma pasywnego chlodzenia:()

- AMD Athlon X2 3600+ 65nm BOX

- RAM A-Data lub Goodram 1GB 667MHz

 

ale postanowilem poczekac na Pentium E i jak widze to szału raczej nie robi...

 

wiec na czym lepiej wyjde :mur: - na powyzszym zestawie, czy na E2140 + jakas niedroga płyta, skora do oc(no wlasnie JAKA???), ram zostaje taki sam jak przy brisbane.

 

Jak widze zestaw na intelu wyniesie mnie przynajmniej 50zl wiecej :( zalezy jeszcze od płyty

Edytowane przez tHe mRuWa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co znaczy kiedys ?

mam porownanie P3 1000 , P4 1,6GHz i teraz mam na laptopie 2,66 GHz

czy do zwyklej codziennej pracy nie wystarczy ten AM2 ?

mam podobny problem jak mruwa - ogolnie zestaw z AM2 wychodzi 200zl taniej (wiec nawet przy zmianie na cos szybszego 200zl+kilka zlotych=nowa plyta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała chec zmiany wziela sie stad ze procki X2 pod s939 sa bardzo DROGIE a i sam socket jest juz martwy. A przesiadajac sie na AM2 w tej samej cenie (+/-) bede na nowszym/bardziej przyszlosciowym sockecie i rowniez z dwurdzeniowcem:)

 

Ale pojawilo sie to PentiumE i troche mi namieszalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszłościowo patrząc to niby AMD lepiej wypada. K10 będzie działać na obecnych płytach (podobno?) ale tak naprawdę to pewności nie ma.

Intel dobry, jednak seria e21.. i e4... do 3ghz dolatuje i wyżej często nie daje rady. Nowe procki 0.45 nm będą działać ale na nowym chipsecie , na starych jeszcze nie wiadomo.

Jakby nie patrzeć do intela trzeba przynajmniej 150 zł dołożyć. Czy to się opłaca nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszłościowo patrząc to niby AMD lepiej wypada. K10 będzie działać na obecnych płytach (podobno?) ale tak naprawdę to pewności nie ma.

Intel dobry, jednak seria e21.. i e4... do 3ghz dolatuje i wyżej często nie daje rady. Nowe procki 0.45 nm będą działać ale na nowym chipsecie , na starych jeszcze nie wiadomo.

Jakby nie patrzeć do intela trzeba przynajmniej 150 zł dołożyć. Czy to się opłaca nie wiem?

IMHO się opłaca, dlatego że prawdopodobieństwo kompatybilności w przód jest w obu przypadkach takie same, czyli tak naprawdę nie wiadomo. Wybranie intela natomiast daje tą dodatkową możliwość, że jeśli jednak żadna z platform nie będzie obsługiwać nowych procków, to będzie można bardzo łatwo i niskim kosztem znacznie przyśpieszyć config na e21.. poprzez zmianę procka na e6...

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nowe procki od Intela nie będą pewnie działać na tych chipsetach, bo to Intel :D Okazja, żeby zarobić więcej ... Ja bym stawiał na AM2, Phenomy będą wymiatać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO się opłaca, dlatego że prawdopodobieństwo kompatybilności w przód jest w obu przypadkach takie same, czyli tak naprawdę nie wiadomo. Wybranie intela natomiast daje tą dodatkową możliwość, że jeśli jednak żadna z platform nie będzie obsługiwać nowych procków, to będzie można bardzo łatwo i niskim kosztem znacznie przyśpieszyć config na e21.. poprzez zmianę procka na e6...

I tut się z Tobą nie zgodzę. Jesli już coś będzie w przyszłości kompatybilne to na 99% to płyty z nowymi procesorami AMD. Tylko u Intela zmiana rdzenia i/lub zmiana procesu wykoniania zawsze skutkowała wymuszeniem zmiany płyty gdyż chipset nie był wstanie obsługiwać nowych procesorów.

U AMD sprawa wygląda całkiem inaczej. Nie było jeszcze przypadku by płyta nie obsłużyła nowego procesora. Jeśli już nie można było nowego uruchomić to tylko z powodu zmiany podstawki.

 

Odnośnie tematu: jeśli kupisz zestaw pod AM2 to zaoszczędzisz. Jeśli zainwestujesz w LGA775 będziesz mógł cieszyć się sporą wydajnościa przy dobrym OC. Decyzja jednak zalezy od Ciebie. Jednak należy pamiętać by przy mnożniku 8 osiągnąc te 3GHz to płyta musi wyciągać wysokie FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tut się z Tobą nie zgodzę. Jesli już coś będzie w przyszłości kompatybilne to na 99% to płyty z nowymi procesorami AMD. Tylko u Intela zmiana rdzenia i/lub zmiana procesu wykoniania zawsze skutkowała wymuszeniem zmiany płyty gdyż chipset nie był wstanie obsługiwać nowych procesorów.

U AMD sprawa wygląda całkiem inaczej. Nie było jeszcze przypadku by płyta nie obsłużyła nowego procesora. Jeśli już nie można było nowego uruchomić to tylko z powodu zmiany podstawki.

Tylko że te nowe procki AMD mają być przewrotem technologicznym, więc tutaj trudno wyciągać pewne analogie z przeszłości IMHO, stąd rozsądnym jest zrównanie tych prawdopodobieństw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że te nowe procki AMD mają być przewrotem technologicznym, więc tutaj trudno wyciągać pewne analogie z przeszłości IMHO, stąd rozsądnym jest zrównanie tych prawdopodobieństw.

A czytałeś że mają pojawić się procesory pod socAM2+ które mają działać również pod płytami z AM2 (bez +)?? Zresztą jeśli nie miały by działać to jestem pewien że by zminili podstawke.

Ale nie o tym mowa teraz. Co będzie to będzie :) n razie nic nie wiadomo a puki nie będzie pierwszych testów to nic nie wiadomo.

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sinsx

Ludzie co wy wróżki jesteście czy co? O przyszłości nie ma co gadać bo szkoda pisaniny. Co ma być to będzie... Na dzien dzisiejszy - jak dla mnie - lepszym i tańszym wyborem jest AM2 X2. Jeśli ktoś dysponuje sporym budżetem to polecam inwestycję w Intela (E6700 chociażby...). Szkoda ze Intel zamiast obniżać ceny C2D wprowadza jakieś pomyłki w stylu E2150 czy jakoś tak - 1.6Ghz - co to ma być? moze się cofamy? moze niedługo wypuszczą 1.0Ghz z 3 rdzeniami? Coś jak dla mnie Intel sobie w kiszkę leci. Już rozumiem decyzję AMD który nieźle poniżył swoje ceny i to sie chwali. A nie wprowadzili jakichś kretynizmów w stylu 1.6Ghz.

C2D to pierwsze od jakiegoś czasu świetne procki od Intela bo nie czarujmy sie - te Pentiumy dostawały w dupę od AMD az dym szedł. I dlatego sądzę że na razie czas dla AMD nadejdzie (oczywiście nie uważam ze X2 mają coś nie ten tego..).

 

Jak to będzie z AM3 i jego następcą za 1000 lat - AM1000 to czas pokaże ;)

Edytowane przez sinsx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nowe procki od Intela nie będą pewnie działać na tych chipsetach, bo to Intel :D Okazja, żeby zarobić więcej ... Ja bym stawiał na AM2, Phenomy będą wymiatać :)

Można już teraz kupić mobo na P35 i obsłuży nowe poce Intela 45nm ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna rzecz.. jeśli procki pod AM2+/3 wykażą się podobnym "skokiem wydajności" w porównaniu z kentsfieldem, jak r600 względem g80 to zamiana z e2140 na e6xxx zapewni o wiele wyższą wydajność na przyszłość.

Bo e2140 to udane procki i mocna konkurencja dla brisbane 3600+. Problem stanowi dobra i tania płyta główna dla intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - dobra plyta to na 965, a taka troszke kosztuje:(

+50zł na cpu

+100zl(przynajmniej) na mb

i zamiast 500zl wychodzi w sumie 650zl tj. o 30% drozej (1GB ramu mniej).

O ile wydajnosc samych prockow jest porownywalna o tyle 2GB zamiast 1GB to juz jest spora roznica.

 

Pozatym doszedlem do wniosku ze nie ma co kupowac "przyszlosciowo" - jak wchodzilem w s939 to sadzilem ze pozniej wymienie na x2, a jak to sie konczy to widac teraz..;)

 

Kto wie moze za rok podobna sytuacja bedzie np. z tym nowym chipsetem od intela P35 ;)

Edytowane przez tHe mRuWa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...