Skocz do zawartości
DriviX

Pytania Odnośnie Zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Po zastanowieniu się, złożyłem taki zestawik:

 

Mobo: ABIT KN9 nForce4 Ultra ~ gral.pl ~ 249zł

Proc: AMD Athlon 64 X2 3600+ BOX (AM2) 0.065u 65W Brisbane ~ gral.pl ~ 249zł

Chłodzenie: Arctic Cooling Freezer 64 PRO ~ gral.pl ~ 59zł

Grafa: Galaxy GF 8600GT 256MB DDR3 128Bit PCI-E ~ proline.pl ~ 465zł

Dysk: Seagate Barracuda 7200.10 250GB, SATA/300, 16MB cache, NCQ ~ gral.pl ~ 234zł

Obudowa: Arctic Cooling Case Silentium T1 Pro ~ proline.pl ~ 315zł

 

Razem: 1571zł

 

Pewnie zauważyliście, że brak w tym zestawie pamięci RAM, to dlatego, że nie mogę się zdecydować... :mur:

Na początku wybrałem: A-Data Viesta 2x1GB 667MHz lecz aktualnie jest niedostępna, a dostawa tych "kości" w najbliższym czasie jest nieokreślona :?

Macie jakieś pomysły ? (kwota do dyspozycji: 300 zł)

 

Co do k.graficznej, początkowo zastanawiałem się nad PALIT XpertVision Geforce 7600GS Sonic 256MB GDDR3 (128bit) ~ ok.300zł, poźniej zdecydowałem nieco dopłacić na 7900GS... , a w efekcie stwierdziłem, że 8600GT będzie lepszym rozwiązaniem.

Przy czym 7900 nie mogłem dostać razem z resztą podzespołów, a nie chciałem osobno kupować... (koszt przesyłek).

8600GT będzie już pod tą Viste, DirectX 10... w poźniejszym czasie może lepiej się sprzeda, chociaż gier pod "10" i tak rewelacyjnie nie uciągnie.

Ogólnie mam mieszane uczucia... :? mam nadzieję, że jakoś mnie naprowadzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie RAMu-dobrym wyborem byłyby Patrioty 667, jednak musiałbyś dorzucić jakieś 30 zł, Goodramy bym odpuścił-sporo płyt się z nimi gryzło.

 

Odnośnie grafiki-branie 8600 jest raczej pozbawione sensu. Radzi sobie dużo gorzej od 7900, a zapewne do gier obsługujących DX10 już będzie za słaba. Pieniądze wyrzucone w błoto.

 

Nie jestem też pewien, który Seasonic jest wsadzony w tą obudowę. Patrząc na cenę, na pewno nie jest to ani M12, ani S12. Bezpiecznie byłoby wziąć oddzielnie budę i zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie RAMu-dobrym wyborem byłyby Patrioty 667, jednak musiałbyś dorzucić jakieś 30 zł, Goodramy bym odpuścił-sporo płyt się z nimi gryzło.

Mam i nie polecam, przynajmniej serii SL, u mnie 667 nawet nie ida na 800 CL4 :/ Lepiej zaoszczedzic i kupic Kingstony albo GoodRamy, ponoc ostatnio dobre sztuki sie trafiaja.

 

W Gralu masz 2GB Kingstony za 260zl http://www.gral.pl/preview/Kingston/DDR220...BDualDDRCL5_00/

Edytowane przez koper0z`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zamierzasz kręcić kompa to lepiej weź taką płyte:

DFI Infinity NF Ultra II-M2 za 285.

Jak narazie najlepsza płyta do OC pod AM2.

 

Co do grafiki to lepiej kupić dobrą grafe z DX9 niż grafe z DX10 (które nie koniecznie uciągną gre napisaną pod DX10) średnia w greach pod DX9. Więc lepiej kupić 7900GS Palit/Galaxy niż te badziewiacke 8600/8500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Currtis

Odnośnie zasilacza w tej budzie:

500 Watt AX500-F, active PFC

 

"Dwie linie +12V o wydajności prądowej 14 i 16 A (szczytowo odpowiednio: 15 i 19 A) i łącznej mocy 340W.

Na linie +3.3V i +5V (25A i 30A) przypada 140W."

 

Zestaw okablowania:

- łącze zasilania płyty 24 pin (20+4)

- wtyk zasilania CPU +12V (P4)

- 2 x zasilanie SATA

- 1 x zasilanie wentylatorów na tylnej scianie

- 2 x Molex (IDE)

- 1 x FLOP

- 2 x PCIexpres

 

"Producent zapowiada, że jest w stanie „uciągnąć” Athlona FX62 z dwoma kartami GeForce 7950GTX w układzie SLI."

Czy to Seasonic... nie wiem.

 

-----------

 

Odnośnie grafy, na początku już brałbym 7900GS od Palita, gdyby była ogólnie dostępna (narazie, nigdzie nie mogłem znaleść).

7900GS od Galaxy kosztuje już trochę więcej... a chciałbym w tych 450-500zł zmieścić się z grafą.

 

@koper0z`

 

Dzięki za link z gral'a. Co do Kingston'ów jeszcze zobacze, co inni powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie zauwazyliscie, ze ta buda kosztuje 315 zl

 

a taki HuntKey 350W AP + jaka lepsza buda to juz wydatek 400 zl nie mowiac juz, ze ten AC ma 4 wentyle AC o wartosci 40 zl + miejscowke na dysk (wyciszona)

 

sam mam ta obudowe, ale jeszcze starszy model (byly wtedy Seasonic 350W - 8800GTS ciagnie)

 

 

btw. polecam Palita 7900GS, ew. Palita 8600GT Sonic w tej samej cenie

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego Palita juz lepiej wziąć Galaxy na badziewiastym chlodzeniu Coolermaster'a, cena teraz prawie identyczna a juz na poczatek bedziesz mial 600/1600 zamiast 450/1320 a do tego dochodzi jakies OC ;) mam polecam, chociaz chlodzenie nie najlepsze.

 

W Proline masz za 550zl :) http://proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7900GS+256+CM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy identyczna Palita 7900GS dostanies juz za 480 zl - imo nie ma co przeplacac

 

a do 600/1600 bez problemu podkrecisz i masz lepsze chlodzenie :P

 

 

http://www.apollo.pl/store/show_detail/30973

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostępność: Nie

Chyba wszystko jasne :) tam gdzie Palit jest dostepny kosztuje 550~~ a tam gdzie go nie ma to ceny zawsze sa 'okazyjne', pozatym chcial kupic wszystko w 2 sklepach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy identyczna Palita 7900GS dostanies juz za 480 zl - imo nie ma co przeplacac

 

a do 600/1600 bez problemu podkrecisz i masz lepsze chlodzenie :P

http://www.apollo.pl/store/show_detail/30973

nie sadze....

 

bierz gf galaxy 7900gs super 600/1600 cm

Edytowane przez junioor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje... chyba przystanę na Galaxy 7900GS.

 

Zastanawiam się jeszcze nad tym nieszczęsnym ramem...

Z tego co wyczytałem opinie są podzielone: "Kingstony się wypaliły, nie ma co się w nie pakować." , "GoodRam'y - gryzą się z mobo." i wiele, wiele innych. :? Zauważyłem nawet, że ktoś kupił A-Data Viesta, a okazały się zwyklymi A-Data.

 

Ram stoi pod znakiem zapytania "?" :huh:

 

 

 

Btw. Kwota zestawu trochę uległa zmianie... może ktoś ma kompletnie inną propozycje na sprzęt? (~ 2k)

Może o wiele lepszym rozwiązaniem byłoby pakowanie się w Abit AB9, Intel Core2 Duo E4300 ? :huh:

Edytowane przez DriviX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sadze....

 

bierz gf galaxy 7900gs super 600/1600 cm

nie wiem czy widziales w praniu tego CM, ale do najlepszych nie nalezy i duzo osob jednak na niego narzeka

 

co do chlodzenia Palita to z takis czyms sie nie spotkalem, ale imo rewelacji pewnie tez nie ma :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E4300 400zl~~

AB9 400zł~~

Galaxy 7900gs 550zł~~

Seagate Barracuda 7200.10 250GB 16MB ST3250620AS 230zl~~

Buda+zasilacz ktora podales 315zl~~

Freezera 7 Pro 75zl~~

 

Masz juz prawie 2k, do tego jeszcze 2gb ramu (250zl~~), razem wyjdzie 2,2k. Wybor nalezy do Ciebie. Ja mam taki zestaw i nie narzekam E43@2,88 temp w stresie 50, w idle jak jest tak goraco teraz to 31 stopni :) tyle ile na zewnatrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...