Skocz do zawartości
malyna

Am2, S939 @ Dylemat Blee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegos czasu juz nosze sie z koniecznoscia wymiany plyty glownej i nie chce popelnic jakiegos babola przy zakupie, ale tez nie zalezy mi na tym ze komp byl super nowy, stad moje pytanie.

 

Moj obecny sprzet wyglada tak:

 

AMD Athlon XP, "podkrecony" do 1520 MHz (10 x 152)

Gigabyte GA-7VAX, plyta po awarii, uszkodzone niektore porty itp., jednak ciagle dziala

256 MB (PC2100 DDR SDRAM) ogolnie zal

ATI Radeon X800 XL (R430) 256MB 16 potoków

____________________________________________

 

I teraz - chce kupic 1GB pamieci, ale do walnietej plyty to raczej nie ma sensu, dlatego koniecznoscia staje sie nowa mobo. Z tymze, musi byc na AGP ze wzgledu na karte. Zastanawiam sie miedzy S939 a AM2 i nie wiem co wybrac. Z AM2 na AGP znalazlem wlasciwie tylko ASROCK AM2NF3-VSTA ktory dodatkowo obsluguje DDR2, z drugiej strony na S939 jest mnóstwo fajnych płyt. Pozostaje też kwestia procesora i dlatego kompletnie nie wiem co wybrac. W ostatecznosci moge kupic ASUS A7N8X-X na SocketA i zostac przy obecnym procku (ktory podobno dobrze sie kreci).. Tak wiec prosze, doradzcie cos konkretnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedasz RAM, sprzedasz kartę, sprzedasz proca (athlony xp mają swoją wartość , dość wysoką). W Socket A, AGP, DDR nie opłaci się inwestować. Jak to już sprzedaż, to weżmiesz coś takiego :

 

= Abit KN9 (250)

= 1GB Ram 667 Kingston (130)

= Athlon X2 3600+ (250)

 

i dowolną grafikę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sinsx

Popieram kolegów. Nie warto dzis inwestować w s.A i 939 bo po prostu AM2 jest zbyt tanie, a stare części za drogie (nawet nowe na 939 są 2x droższe od AM2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam rozwiązanie jak najtańsze. Czyli Sempron AM2 i jakaś płytka niedroga i do tego 1GB ramu 667 za ok 120 zł można już kupić. Sam tak zrobiłem i jestem zadowolony, gdyż tak naprawdę nikt jeszcze w pełni nie używa dwóch rdzeni. Więc osobiście wolę na tym oszczędzić i kupić taniego procka a potem wymienić na jakiegoś AM2+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sinsx

Hmm... w sumie zawsze mozna zainwestować w Sempka a potem wymienic na X2 jakby co.. Platforma juz będzie. Ale to taki bardzo budżetowy wariant. Ceny X2 naprawdę są niskie więc wolałbym juz dołożyć te 100 kilkadziesiąt zł do X2 zamiast brać Semprona, który co tu dużo ookrywać jest słabiutki.

 

Sądzę ze w 1000zł można coś złożyć - tak najtaniej. Weź zestawy Sysaka i trochę pokombinuj. Mi całkiem ciekawe zestawy wyszły (tylko ze ja mam 2/3 częsci więc wymiana jesli juz to procek, płyta i ramy).

 

Pozdrawiam

 

ps. Kojeczny - co ty juz na ECSie lecisz? :D a dzie ten Gigabajt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie mów że Sempron jest taki tragiczny, dotąd ludzie żyli na jedno rdzeniowych i nikt nie narzekał. Powiedź mi ile jest aplikacji które zwyczajny człowiek używa a są do nich potrzebne dwa jajka ? Kupno Semprona to myśle bardzo rozsądna decyzja gdyż jak wyjdą gry i programy na 2 rdzenie to troche czasu minie i taki x2 3600 będzie już kiepski, a na sempronie dużo się nie straci. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... w sumie zawsze mozna zainwestować w Sempka a potem wymienic na X2 jakby co.. Platforma juz będzie. Ale to taki bardzo budżetowy wariant. Ceny X2 naprawdę są niskie więc wolałbym juz dołożyć te 100 kilkadziesiąt zł do X2 zamiast brać Semprona, który co tu dużo ookrywać jest słabiutki.

 

Sądzę ze w 1000zł można coś złożyć - tak najtaniej. Weź zestawy Sysaka i trochę pokombinuj. Mi całkiem ciekawe zestawy wyszły (tylko ze ja mam 2/3 częsci więc wymiana jesli juz to procek, płyta i ramy).

 

Pozdrawiam

 

ps. Kojeczny - co ty juz na ECSie lecisz? :D a dzie ten Gigabajt?

a no raczej też na x2 się bardziej opłaca. Co z Gigabyte? Opchnięty :D / Ecs padł prawdopodobnie 2 raz (port Pcie- Swoją drogą ciekawe w jaki sposób?) teraz będzie Biostar NF4 moze ultra. Mam dość tego shitu. NIGDY WIĘCEJ ECS'ów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sinsx

Oj nie mów że Sempron jest taki tragiczny, dotąd ludzie żyli na jedno rdzeniowych i nikt nie narzekał. Powiedź mi ile jest aplikacji które zwyczajny człowiek używa a są do nich potrzebne dwa jajka ? Kupno Semprona to myśle bardzo rozsądna decyzja gdyż jak wyjdą gry i programy na 2 rdzenie to troche czasu minie i taki x2 3600 będzie już kiepski, a na sempronie dużo się nie straci. Pozdrawiam

 

A jakie to programy miały by wyjść na dwa jajka? Dwa jajka to nie tylko dziś bajer. możesz obsługiwać więcej programów na raz - np. kodować film do xvid'a, przeglądać neta i słuchać muzy i to wszystko na raz - u mnie na jednym jaju to nie możliwe..., Normalny procek juz by się przycinał i dławił. W grach tez się bardzo przydaje, bo jeśli masz wypas VGA to wydajność wzrasta.

 

off top: @kojeczny: ja się nie zadaje z ECShitami, od kiedy go miałem i się go pozbyłem (chwała mu...) - same problemy były, od AGP które nie działało na więcej niż 2x po sloty RAM. Potem jakis sprzedawczyk chciał mi wcisnąć ECS'a i to na SiSie (brr) bo nie mieli ASRocka którego chciałem kupić, tłumacząc sie głupio tym ze "to to samo".... no ręce mi opadły.

Edytowane przez sinsx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że meeron się ze mną zgadza. Bo kto w domu na koduje filmy do xvid'a, przegląda neta i słucha muzy i może jeszcze gra w pasjansa ? Ja mam Semprona i piszę posty na ppc, słucham muzyki i oglądam fotki z majówki i się nic złego nie dzieje. Więc jak komuś nie jest naprawdę potrzebny X2 to lepszym wyborem jest tani sempronik. Zobaczcie ile stracicie na procach jak wyjdą AM2+ albo AM3. No ale kto jak chce. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że meeron się ze mną zgadza. Bo kto w domu na koduje filmy do xvid'a, przegląda neta i słucha muzy i może jeszcze gra w pasjansa ? Ja mam Semprona i piszę posty na ppc, słucham muzyki i oglądam fotki z majówki i się nic złego nie dzieje. Więc jak komuś nie jest naprawdę potrzebny X2 to lepszym wyborem jest tani sempronik. Zobaczcie ile stracicie na procach jak wyjdą AM2+ albo AM3. No ale kto jak chce. Pozdrawiam

Zawsze jest to jakiś pomysł. Tym bardziej, że z artykułu na Pclabie zieloni co do wydajności mówią prawdę. Ale X2 jest już na tyle tania że nie opłaca sie brać sempa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zdecydowalem sie na AM2, w sumie dostrzegam teraz oplacalnosc takiej podstawki. Jednak caly czas chce pozostac przy AGP, bo nie chce pozbywac sie mojego radka, wiec chyba zdecyduje sie na ASRock AM2NF3-VSTA nForce3 250 + Semprona 3000/3200/3400 + wlasnie Kingstona 1GB 667 i powinnien byc luz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie chcesz sie pozbyć Radka ? Rozumiem że to może jakaś większa więź was łączy ale przyszłość to PCI-EX więc ja bym go sprzedał i ewentualnie kupił płytkę ze zintegrowaną grafą i potem coś kupić. Sempka bierz 3000 jest tani i nieźle się kręci. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie go pozbywac dlatego, ze nie mam ochoty znowu zaglebiac sie w sprawy zwiazane z kupnem nowego GF'a, ani ze sprzedaza radeona, chce poprostu jak najszybciej doprowadzic kompa do stanu normalnej uzywalnosci, by wszystko dzialalo i zostawic sprzet taki jakim jest az do konca, dopoki sie nie rozleci - nie zalezy mi juz poprostu na ciaglym nadazaniu z wymiana sprzetu na nowszy -_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze to jest bezsensowne, bo ten asrock jest slaby. nie sadze ze sobie za duzo podkrecisz procka na nim.

 

a i ze sprzedaza tego radeona i kupnem gf nie bylo by tyle problemow ile myslisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Można kupić abita z zintegrowaną grafą a potem przejść na pci-e ;) IMO sprzedaj radka i kup coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sinsx

Oj dobra, bo widzę że chłopak jest twardy jak skała. Jeśli chce inwestować w nforce 3 to jego wola. Co do Sempków to zdania nie zmienię. X2 jest zbyt tanie i zbyt wydajne żeby inwestować w Semprony. dupna ilość L2, jeden rdzeń to chyba dwa powody dla których polecamy ci X2 a nie Sempki. Co cię zbawi te 150zł czy moze ciut więcej? Ale dobra.

 

Co do ramów to nie bierz Kingstonów tylko Goodramy, Cruciale, Corsairy lub A/V-Daty (podobno to to samo...).

Edytowane przez sinsx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj Radka. Moja dobra rada. Też mówiłem że dopóki się nie rozleci- nie zmienię. Życie moje poglądy szybko zweryfikowało. Dziś cierpię bo teraz mam badziewie ECS które 2 raz idzie na gware. Zmień grafę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tego nie rozumiem ;) czemu jak cos jest dobre to nie brac? zgodze sie ze niedawno kingstony to byl shit, i moze zaraz znow cos sie sknoci w ramkach, ale na razie prawie wszystkie leca dosc wysoko ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...