Skocz do zawartości
sinus

Ech ten 8RDA...

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno pisałem jaki miałem problem, po ustawieniu fsb na 179 płyta wywala komunikat "Bios rom check sum error" i żadała dyskietki, jak jej dałem dyskietke to załączył awdflasha, ale nie chciał wczytać biosu, aż do dzisiaj, kiedy po 1264 próbie udało się! :lol: :lol: :lol:

Ostatnio jak przekroczyłem fsb178 to płyta poszła na serwis, teraz już się całkiem boje podkręcać powyżej 170, bo dla mnie brak kompa to totalna masakra.

Więc chcąc sie zabezpieczyć na przyszłość pomyślałem, że kupie nową kość biosu, nagram ją i będzie czekała w pogotowiu, ale słyszałem, że po trzykrotnym wyjęciu i włożeniu kości podstawka umiera, czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podkladki , mysle ze to kwestia delikatnosci , osobiscie kiedys rwalem biosa na zywo z msi , potem przekladalismy kosci jeszcze kilka razy (msi kt3 ultra - kolega zle sflashowal bios i byl cyrk , jazda do innego kumpla co mial ta sama mobo) i musze przyznac ze jeden ze stykow jednej z plyt juz prawie wypadal, potem okazalo sie ze jeden sie zgubil ale znalezlismy , tak wiec mysle ze to jednak nie takie hop siup. Ale przecie tego nie wyjmuje sie codziennie , tak wiec pomysl masz jak najbardziej ok , nio bo bez kompa pare dni to sie nie da...

 

Sam wiem jak stracilem moj sprzet (pozyczylem do cafe koledze , mialem dostac sprzecior i nie odzyskalem , do dzis sie mecze na zlomie ktory moj stary komp lykal jak chcial... - przez 4 miechy bylem BEZ SPRZETU... Wyobraz sobie co sie dzialo :/ ale to juz off topic :] - sorry lzej mi)

 

gl!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same uczucie, poza tym reszta rodzinki zawsze mnie torturuje jak nie ma kompa :wink:

I jeszcze jedna sprawa, nigdy nie interesowałem sie napięciami :oops: ale chyba mam cos nie tak-sandra pokazuje mi że na +3.3V ma 2.62, a na +5V mam 4.84. Na co wpłynie tak niski poziom napięcia +3.3V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przekręceniu w Epoxach jest taki objaw. Ale jest prosty ratunek: wyłącz prąd - fizycznie wyciągnij kabel z zasilacza! - a potem na 10 sekund zewrzyj zworkę JCMOS na pozycji 2-3.

I już.

Włącz przewód z prądem, włącz kompa i ustaw bios od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...