Skocz do zawartości
spiryt

Asus a Epox

Rekomendowane odpowiedzi

A dokladnie EPOX 8RDA+ a ASUS A7N8X Delux

Jakie sa wasze odczucia co do podkrecania tych plyt. Pomijam cene i dodatki jakie te plyty maja zamontowane. Chodzi tylko o wycisniecie stabilne max przy wydajnym AC np V7+ silent. Na ktorej mozna wiecej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem na forum wiele ludzi ma problemy z EPOX'em 8RDA(+) i ja naprawde mym sie zastanowił nad tym Asusem. Od początku mie zastanawiało jak ten epox to robi ze taka płyta z tyloma opcjami jest taka tania. Teraz jusz wiem oszczędzają na jakości :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem na forum wiele ludzi ma problemy z EPOX'em 8RDA(+) i ja naprawde mym sie zastanowił nad tym Asusem. Od początku mie zastanawiało jak ten epox to robi ze taka płyta z tyloma opcjami jest taka tania. Teraz jusz wiem oszczędzają na jakości  :(

Ludzie maja problemy z ta plyta, bo sie napalaja i od razu podkrecaja - mieszaja w biosie i finalnie cos im nie dziala...

 

Ja od tygodnia mam 8RDA i wszystko smiga jak w podpisie, zadnych problemow nie mialem przy instalacji czegokolwiek, programy testujace chodza spoko, nie widzialem jeszcze blue screen'a, ani nie zaliczylem zadnej zwiechy...

 

To nie Epox jest tani, tylko Asus daje "lekko zawyzone" ceny korzystajac z tego jaka opinie sobie wyrobil dawno, dawno temu (A7V133...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie wkurza w 8RDA, to fakt, iz ma dosyc niefortunnie ustawione porty IDE (pionowo i dosc nisko) i przez to musialem troszke zmienic uklad napedow w swoim big towerze i inaczej podlaczyc tasmy niz wczesniej...

 

Asus A7N8X mial troszke wyzej te zlacza, ale ja i tak wzialem Epoxa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Asusem też są problemy, i to spore - polecam lekturę np. forum www.nforcershq.com - bardzo różne kwiatki się ludziom zdarzają (oczywiście nie myślę o lamach którzy np. nie dopięli kabli czy coś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam Asusa ( nie moglem dostac Epoxa :D ) problemy narazie sa dwa - pomiar temperatury zwalony + problem z dzwiekiem w Csie ( dla mnie to powazny problem :twisted: ) ale akurat to drugie to podobno przypadlosc wszystkich SoundStormow.

Plyta jest perfekcyjnie wykonana naprawde nie ma sie do czego przyczepic.

Co do O/C chyba jednak wieksze mozliwosci ma Epox (empirycznie nie sprawdzalem to opinie ludzi z tego forum) , na asusie proc idzie bez problemu na 2.4+ przy 2.6+ troszke sie grzeje ;) ale chlodzenie woda w drodze :)

Jest tylko jedna rzecz ktora zwalila mnie z nog w Asusie. Odpalam kompa a tu nagle z glosnikow dobiega sympatyczny kobiecy glos "System post completed now booting from operating system " potem podczac O/C wywalilo pamiatki to babeczka "System Faild memory test" Fajna sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mam Asusa ( nie moglem dostac Epoxa :D ) problemy narazie sa dwa - pomiar temperatury zwalony  + problem z dzwiekiem w Csie ( dla mnie to powazny problem  :twisted: ) ale akurat to drugie to podobno przypadlosc wszystkich SoundStormow.

Plyta jest perfekcyjnie wykonana naprawde nie ma sie do czego przyczepic.  

Co do O/C chyba jednak wieksze mozliwosci ma Epox (empirycznie nie sprawdzalem to opinie ludzi z tego forum) , na asusie proc idzie bez problemu na 2.4+ przy 2.6+ troszke sie grzeje ;) ale chlodzenie woda w drodze :)

Jest tylko jedna rzecz ktora zwalila mnie z nog w Asusie. Odpalam kompa a tu nagle z glosnikow dobiega sympatyczny kobiecy glos "System post completed now booting from operating system " potem podczac O/C wywalilo pamiatki to babeczka "System Faild memory test" Fajna sprawa ;)

Ah no niezłe cacko 8) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten nForce 2 wydaje mi się jeszcze jakiś niedopracowany wystarczy wejsc na forum sprzet i zobaczyc co drugi temat to "problem z 8rda" itp. :roll: Trzeba jeszcze poczekać na nowsze drivery i lepszy PCB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... problem z dzwiekiem w Csie ( dla mnie to powazny problem  :twisted: ) ale akurat to drugie to podobno przypadlosc wszystkich SoundStormow ...

Mógłbyś napisać o co chodzi jakby??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten nForce 2 wydaje mi się jeszcze jakiś niedopracowany wystarczy wejsc na forum sprzet i zobaczyc co drugi temat to "problem z 8rda" itp.  :roll: Trzeba jeszcze poczekać na nowsze drivery i lepszy PCB.

IMHO nie ma sie czego bac przy nForce2 :!:

 

Ludzie maja problemy, bo nie umieja czytac instrukcji, napalili sie na OC i zle ustawiaja bios, albo np flaszuja biosa na podkreconym systemie itp - z tego wynika duza ilosc problemow niektorych userow.

Oczywiscie zdarzaja sie wadliwe plytki, ale mi sie taka nie przytrafila i zadnych problemow jeszcze nie mialem :wink:

 

Obecnie nie ma lepszego chipsetu dla Athlona IMHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... problem z dzwiekiem w Csie ( dla mnie to powazny problem  :twisted: ) ale akurat to drugie to podobno przypadlosc wszystkich SoundStormow ...

Mógłbyś napisać o co chodzi jakby??

Tzw Efekt studni podczas grania , caly czas slychac poglos co jest b.drazniace i nie pozwala grac na sluch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem na forum wiele ludzi ma problemy z EPOX'em 8RDA(+) i ja naprawde mym sie zastanowił nad tym Asusem. Od początku mie zastanawiało jak ten epox to robi ze taka płyta z tyloma opcjami jest taka tania. Teraz jusz wiem oszczędzają na jakości :(

Wynika to po prostu ze statystyki Panie Piotras...

Kiedy wielu ludzi kupuje jeden towar, a drugi towar kupuja nieliczni, to po prostu rozne jest prawdopodobienstwo wystapienia w danym okresie czasu jakiegos problemu. W przypadku sprzetu popularneog serwis zawsze ma wrazenie ze jest on mocno awaryjny - a ma po prostu najwiecej uzytkownikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... problem z dzwiekiem w Csie ( dla mnie to powazny problem  :twisted: ) ale akurat to drugie to podobno przypadlosc wszystkich SoundStormow ...

Mógłbyś napisać o co chodzi jakby??

Tzw Efekt studni podczas grania , caly czas slychac poglos co jest b.drazniace i nie pozwala grac na sluch.

Nio tio chyba biore bez + :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...