Skocz do zawartości
M.I.L.F.

Laptop Do 3500zl

Rekomendowane odpowiedzi

chcem kupic laptopa do grania za 3500zl myslalem o jakiejs grafie typu gf7300 go lub mocniejszy 1gb ramu z benq'a widzialem pare ale czy sa dobre i jakie radeony M sa mocne bo sie wcale nie orjetuje w tych mobajlach pozdrawiam Edytowane przez M.I.L.F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest porządna gra i nie masz co liczyć na jakieś cuda w grach. Przyzwoite grafiki to 7600/x1600 i wyżej.

W notebookach bardzo liczy się wykonanie a niestety Benq czy Acer nie ma co konkurować z HP czy Lenovo.

Za niewiele więcej kupujesz Lenovo N100, no chyba, że dołozysz więcej do N200, z C2D i matryca błyszczącą. Wady tego rozwiązania to srebrna obudowa, która dosyć mocno sie rysuję i trzeba ją zabezpieczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na jakoś benqa nie narzekam, wyglada swietnie, nie psuje sie i gwarancja d2d dwa lata. Jesli chodzi o HP to prosze nie uprawiac mitomanii, ze z jakiegos powodu sa wybitnie lepsze, bo nie sa.

 

Co do tematu, jesli chcesz pograc to wybor teraz do tej ceny jest pomiedzy kadlubkami hela albo asusa z gf6600 lub x1600, albo benq (x1600) jesli zalezy ci na gwarancji dluzszej (specyfikacja bedzie gorsza, prawdopodobnie na turionie x2). Karty sa porownywalne, glowne roznice wynikaja z optymalizacji konkretnego tytulu pod ati albo nvidie.

Np.:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/150178 - asus

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/181803 - nie polecam aristo, ale jak kto woli

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/172214 - compal

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/151768 - benq

 

Ramem bym sie w tym momencie nie przejmowal, kingstona@667 1gb mozna teraz kupic za 114zl. Poza tym na allegro mozna poszukac jeszcze lepszych ofert.

 

/edit/

btw nie znosze takich durnych postow jak wyzej, nic nie wnosza do tematu, a do tego jeszcze rada 'jak troche dolozysz' na koniec ;)

Edytowane przez kes34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz podstawy krytykować HP?

Nie polecasz znowu Aristo..mitomania..?

Moje posty wnoszą tyle ile powinny. Chwalenie Benq czy Compala opiera się na tym, że miałeś może 1 sztukę w ręku i nie pracowałeś na nich. Po paru miesiącach i wizytach w serwisach ludzie żałują, że nie kupili dobrego markowego notebooka.

Wiesz co jest nowego w N200? Santa rosa moim zdaniem za niewielką dopłatę daje dobry efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masaj znowu nie na temat ...

a) popatrz na sig to zobaczysz na czym pracuje, wiec wiem o czym mowie

b) slowa o lenovo nie powiedzialem , wiec nie wiem o co sie czepiasz :P

c) tylko mi nie mow ze aristo to wg Ciebie godny polecenia standard ;)

d) nie krytykowalem samego hp, tylko Twoja postawe wzgledem hp, same notebooki sa przecietne i tyle, ani wyjatkowo niezawodne, ani sie szczegolnie czesto nie psuja, wiekszosc sprzedazy maja w nizszym segmencie. w kazdym razie na pewno nie odbiegaja wyraznie od konkurencji.

e) znowu nie na temat masaju :P

 

btw: znajdziesz moze dla m.i.l.f -a cos na platformie santa rosa z (jak sam przyznales niezbedna dla jakiegokolwiek grania) grafika gf6600/x1600 do 3500 zl.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na koniec off-topa

a)ty masz 1 laptop ja ciut więcej i myślę, że miałem więcej okazji porównać

b)skrytykowałeś dokłądanie a Santa Rosa to moim zdaniem bardzo dobry produkt i na pewno warto poważnego rozważenia

c)to śmieć ale czemu tak uważasz? Ile miałeś sztuk?

d)same notebooki to klasa średnia są lepsze firmy ale większość produktów jest gorsza. Notebooki są dosyć tanie, ekrany matowe na 4+. Całkiem sporo sprzedaje się serii nw. HP produkuje także drogie laptopy jak Pavilion HDX

e)patrz b

Nie napisałem, ze Santa Rosa jest niezbędna do grania. Poza tym o czym mówimy skoro Santa rosa nie ma takich grafik? To już stare grafiki obecnie na Santa Rosie jest intel X3100-porównywalny do gf7300/X1300 i karty Nvidii z serii 8*00 oraz Quadro.

Może nie za 3,500zł ale mała dopłata daje dużego kopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem sporo sprzedaje się serii nw. HP produkuje także drogie laptopy jak Pavilion HDX

Ty sie znasz na notebookach ??

 

HDX to nowosc .. nw sie bardzo malo sprzedaje bo to jest mobilna workstacja ;)

 

Czytam twoje opinie i oczom nie wierze ... ciagle jakies glupoty wypisujesz chlopie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty masz 1 laptop ja ciut więcej i myślę, że miałem więcej okazji porównać

obecnie w promieniu 5m od mojego lozka pracuje 8 laptopow

 

skrytykowałeś dokłądanie

jak skrytykowalem to zacytuj

 

Santa Rosa to moim zdaniem bardzo dobry produkt i na pewno warto poważnego rozważenia

to nie jest produkt, tylko platforma -> zbior standardow technologicznych, jakie maja byc w laptopie zeby mozna bylo na nim przykleic naklejke, 4. generacja centrino. Ergo: jaka taka na koniec i tak rozwaza sie konfiguracje

 

to śmieć ale czemu tak uważasz? Ile miałeś sztuk?

zadnej, zreszta wnioskowanie na podstawie nawet 10 sztuk (gdybym mial) uwazam za bzdure

 

same notebooki to klasa średnia są lepsze firmy ale większość produktów jest gorsza.

zalezy co wg. Ciebie konstutuuje 'gorszy' albo 'lepszy'. wg. ceny segment sredni-nizszy, sprawdz sobie, ja jakis czas temu widzialem strukture przychodow wg. sprzedazy poszczegolnych grup laptopow hp w histogramie, wiec pamietam, nie spekuluj.

 

Notebooki są dosyć tanie, ekrany matowe na 4+

ekspert od matryc sie znalazl, nawet skali nie podales, nie mowiac juz o tym ze to razace uogolnienie.

 

To już stare grafiki obecnie na Santa Rosie jest intel X3100

to znajdz zainteresowanemu laptopa z nowsza grafika & na santa rosie do 3500 zl, bo z tego co pamietam to ten chip na sam start jest hamowany iloscia pamieci jaka moze sobie wziac z ramu (64mb? - jak sie myle niech ktos poprawi), reszte mozna zgooglowac ale mi sie nie chce, bo intelowskie gpu na pokladzie mnie nigdy nie interesowaly.

 

Może nie za 3,500zł ale mała dopłata daje dużego kopa

to sprecyzuj jak 'mala' ma byc ta doplata ;).

 

 

Masaj to nie jest wstyd sie przyznac, ze sie nie znasz - kto pyta nie bladzi.

Edytowane przez kes34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty sie znasz na notebookach ??

 

HDX to nowosc .. nw sie bardzo malo sprzedaje bo to jest mobilna workstacja ;)

 

Czytam twoje opinie i oczom nie wierze ... ciagle jakies glupoty wypisujesz chlopie :lol:

No i co z tego, że nowość? Produkuje? Produkuje gdzie widzisz problem?

Co znaczy dużo i mało? Nw to w Polsce najpopularniejsza workstation obok ThinkPadów T i Delli M

Nawzajem...

 

jak skrytykowalem to zacytuj

btw nie znosze takich durnych postow jak wyzej, nic nie wnosza do tematu, a do tego jeszcze rada 'jak troche dolozysz' na koniec

to nie jest produkt, tylko platforma -> zbior standardow technologicznych, jakie maja byc w laptopie zeby mozna bylo na nim przykleic naklejke, 4. generacja centrino. Ergo: jaka taka na koniec i tak rozwaza sie konfiguracje

Elr konfiguracja może zawierać Santa rosę lub nie...

zadnej, zreszta wnioskowanie na podstawie nawet 10 sztuk (gdybym mial) uwazam za bzdure

Ile to jest odpowiednia liczba? 100, 1000...?

zalezy co wg. Ciebie konstutuuje 'gorszy' albo 'lepszy'. wg. ceny segment sredni-nizszy, sprawdz sobie, ja jakis czas temu widzialem strukture przychodow wg. sprzedazy poszczegolnych grup laptopow hp w histogramie, wiec pamietam, nie spekuluj.

Wystarczy sprawdzić ceny bo to rzutuje na rozbicie na segmenty. HP nie sprzedaje najwięcej to fakt ale produkty starają się trzymać poziom.

ekspert od matryc sie znalazl, nawet skali nie podales, nie mowiac juz o tym ze to razace uogolnienie.

Podam ci kąty i na tej podstawie ocenisz? To moje subiektywna ocena

to znajdz zainteresowanemu laptopa z nowsza grafika & na santa rosie do 3500 zl, bo z tego co pamietam to ten chip na sam start jest hamowany iloscia pamieci jaka moze sobie wziac z ramu (64mb? - jak sie myle niech ktos poprawi), reszte mozna zgooglowac ale mi sie nie chce, bo intelowskie gpu na pokladzie mnie nigdy nie interesowaly.

Pisałem poprzednio trzeba dołożyć czytaj...

to sprecyzuj jak 'mala' ma byc ta doplata ;).

Masaj to nie jest wstyd sie przyznac, ze sie nie znasz - kto pyta nie bladzi.

500zł dopłąta w przypadku Lenovo N200.

Coś tam wiem i to samo mogę powiedzieć o tobie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy dużo i mało? Nw to w Polsce najpopularniejsza workstation obok ThinkPadów T i Delli M

Obok Thinkaptow Txxp i delli precision M i FSC Celsiusow H to jedyne Work stacje :lol: :lol:

 

Troche sie zdziwilem ze obracasz sie w swiecie notebookow skoro twierdziles ze X1600/gf7600 to padlina... mimo ze to do niefawna byl max jesli chodzi o notebooko 15" calowe :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale X1600 i GF 7600 już grafikami średniej klasy na chwile obecną nie są. teraz to miejsce zajęły GF 8600 I Radeon 2600XT. Nie twierdzę, że to padlina ale już tracą na znaczeniu a stracą jeszcze bardziej.

FS na szczęście miałem mało doczynienia :D

Jednak notebooki z profesjonalnymi grafikami nie są kupowane tylko przez grafików i projektantów ale także przez informatyków czy graczy(zwłaszcza jak kupuje firma). Tak więc sprzedaje ich się ogólnie całkiem sporo.

Może koniec off-topa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie wiem co tu sie wyrabia i nie chce mi się czytać tematu i wnikać, ale... zróbcie wszystko co w Waszej mocy, abym nie dostał kolejnego raportu z tego tematu.

Odnośnie tej osoby, co raportowała wcześniej - za "pier..." nie wystawiamy procentów. ;)

 

BTW: 8600 i 2600XT w laptopach to na razie teoria, więc zejdźmy na ziemię. Do 3.5K to można wyrwać X1600 lub 7300 + znośny procek (i reszta konfigu). MOŻE (przy odrobinie szczęścia) 7600.

 

Za 2850 PLN (około) jest fajny Asus z X1600 na 15.4 cala - Skapiec.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie polecilbym:

 

http://www.allegro.pl/item196900528_nowy_d..._najlepszy.html

 

http://www.allegro.pl/item198330874_notebo...n_dv6140ea.html

 

http://www.allegro.pl/item197340563_hp_pav...4_1024_120.html

 

z duzym wskazaniem na Della, ze wzgledu na matryce :)

 

 

Co do wypowiedzi przedmowcow to bez komentarza :)

HP sprzedaje sporo laptopow z serii DV i NC/NX, NW sa szanowane przez grafikow. Awaryjnosc serii biznesowej jest naprawde znikoma jesli chodzi o sprzedaz/awaryjnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15.4" i 1920 x 1200 :?: to chyba lekkie nieporozumienie..

pracowales kiedys na takiej matrycy ? jak nie to prosze sie nie wypowiadaj...

sam posiadam laptopa z matryca wuxga i praca jest naprawde komfortowa!

gdyby to byla nienormalna praca to nie montowaliby takiej matrycy w laptopach 15.4"

heh zreszta Twoj post za wiele do watku nie wnosi...

Edytowane przez lukas-comp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziekuje za pomoc jednak ze wzgledu na uciekajacy czas zakupilem najleprza oferte w moim miescie w tej cenie kupilem FUJITSU-SIEMENS AMILO PRO z GF 7300GO 128 i 1 GB ramu gwarancja D2D

 

Narazie tylkko taki ale za miesiac/poltora poszukamy czegos do 4,500 dla mnie :D ciekawe co to bedzie :D i napisze jak sie sprawuje FUJITSU-SIEMENS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...