Skocz do zawartości
Gosu

Pytanie O Chłodzenie Co Kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,niebawem kupuje nową płyte główną wraz z prockiem -Abit kn 9 i Brisbane 3600+ (egzemplarz co robi 3100 mhz)

i jako że nie siedze w temacie chłodzenia mam pytanie jakie by warto wsadzić?Zalezy mi na tym ażeby chłodzenie dobrze radziło sobie z O/C i przy okazji mogło schłodzić inne elementy kompa .Do ytej pory mialem pentagrama qvc 120 cu+ i był ok,natopmiast on nie wejdzie na am2,mysalem o Scytche ninja rev b i Zalmanie cnp 9500 Cu ale jakoś te konstrukcje "zawijane" mi nie pasują,szukam kalsycznego i dobregego chłodzenia.Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość komuch

Witam,niebawem kupuje nową płyte główną wraz z prockiem -Abit kn 9 i Brisbane 3600+ (egzemplarz co robi 3100 mhz)

i jako że nie siedze w temacie chłodzenia mam pytanie jakie by warto wsadzić?Zalezy mi na tym ażeby chłodzenie dobrze radziło sobie z O/C i przy okazji mogło schłodzić inne elementy kompa .Do ytej pory mialem pentagrama qvc 120 cu+ i był ok,natopmiast on nie wejdzie na am2,mysalem o Scytche ninja rev b i Zalmanie cnp 9500 Cu ale jakoś te konstrukcje "zawijane" mi nie pasują,szukam kalsycznego i dobregego chłodzenia.Proszę o pomoc.

7700 niekompatybilny z am2 i juz nie jest produkowany

 

jak juz cos brac cos z heatpipe wczoraj zalozylem do identycznego zestawu pentagrama hp-100 alcu lite za 55zl + as5 i dziala zajefajnie

 

zalmany sa za drogie i przecietne jak juz chcesz highend to tylko scythe ninja rev b - 140zl

 

aczkolwiek polecam pentagrama

Edytowane przez komuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mamy bawic sie HI-END móglbym cos fajnego powiedziec ale do ilu chcesz wydac bo mozana kupic :

TR:ULTRE EX ; NOCTUA:NH12F

(Scythe Infinitniy bym niebrał bo sie podobnowypinała z tego co czytałem na tym forum :D)

 

a równie dobrze mozna do podstawowego krecenia kupic FREEZERA 64PRO

jak masz wiecej kasy zastanuów sie nad tymi 2 coolerami na górze co podałem

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Scythe Infinitniy bym niebrał bo sie podobnowypinała z tego co czytałem na tym forum :D)

Jakbys jeszcze ciut dokładniej czytał to byś dostrzegł że było to mocowanie LGA775 na plastikowe kołeczki, a nie AM2

 

@Gosu: zanim spece zaczna dyskutować co lepsze i ładniejsze to powiedz w jaka budę to wkładasz, bo żeby założyc duze towery jak Ninja, Infinity, Noctua, TR Ultra itd to trzeba mieć 20cm szeroka budę.

 

Jeśli masz bude 18cm to zostaje Sctyhe Andy, TT Bih Typhoon i jego klon w wykonaniu pentagrama, oraz Jakieś TR o podobnym obiegu powietrza, no i zwykły Fryzjer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys jeszcze ciut dokładniej czytał to byś dostrzegł że było to mocowanie LGA775 na plastikowe kołeczki, a nie AM2

Sorry fakt faktem mój bład Svende miał racje (to chodzio o Socket 775)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tego Pentagrama - nie jest zbyt wydajny. Jeśli myślisz o OC to tylko konstrukcje na ciepłowodach winny Cię interesować.

 

Podaj ile chcesz zapłacić za coolera i co to znaczy według Ciebie "konstrukcje zawijane", co bym Ci ich nie doradzał :)

Jestem w domu, więc mogę odpowiadać w miarę szybko.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy według Ciebie "konstrukcje zawijane", co bym Ci ich nie doradzał :)

Ja chyba(?) już wiem, chodzi o wszelkiej maści coolery z ciepłowodami. B-)

 

A co do tego NorthQ to się jeszcze zastanów, to przestarzały, głośny i ociężały typ, który ma słabe osiągi i jest wypierany z rynku przez tańsze konsturkcje z ciepłowodami, taka jest prawda.

Brisbane może byc na nim ciężko wykręcic na 3100MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...