Skocz do zawartości
Mazzi

Pentagram P12s / Amacrox / Cos Innego

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie jade na Topowerku 480W EZA i powoli mam go dosc. Przede wszystkim po niecalym roku uzytkowania jest glosny, duzo glosniejszy niz moj stary fortron, po drugie to piszczenie, ktore towarzyszy kazdemu doczytywaniu z dysku podczas grania...

Kupilem go od kumpla, a on wzial go u Zenfista - wiec gwarancji na zasilke nie ma z tego co wiem, a z drugiej strony watpie, zeby ja uznali...

 

Zastanawiam sie nad kupnem czegos nowego, a topowerka pogonilbym na ludzi. Tutaj pojawia sie dylemat, bo z jednej strony przydalaby sie zasilka w miare mocna i rozsadnie cicha, z drugiej chcialbym zmiescic sie w okolicach 200zl.

 

Pierwszy typ to byl Pentagram P12S 460W. Recka na IN4 byla dosc pochlebna, jednak tu na forum jeden z forumowiczow mowi, ze slyszal o sporej ilosci zwrotow tych zasilek... w sumie jesli jest to faktycznie produkcja Sirteca, to zasilka powinna byc konkret jak za te pieniazki.

 

Drugi typ to Tacens Radix Smart 410, choc ta firma dla mnie jest dosc egzotyczna, to niektorzy maja dosc pochlebne opinie o tych zasilaczach.

 

Trzecia bramka to Amacrox Warrior AX450-PNF, w sumie 400W to i tak jak narazie spokojnie, z nadmiarem mocy, wystarczy...

 

Podsumowujac te czesc, co wziazc, moze ktos inny zaproponuje? Z gory pisze, ze HuntKeya z niewiadomych dla mnie powodow :blink: nie biore pod uwage.

 

Dalej kolejne pytanie, u kogo?

Zenfist cieszy sie tu dobra opinia, ale w razie checi odsprzedazy zasilki komus innemu nowy nabywca nie bedzie posiadal gwary (bo z tego co wiem, Zenfist nie uznaje przechodnosci gwarancji na nowego wlasciciela). W sumie dla mnie to wada nie bedzie, ale przy ewentualnej sprzedazy pare zl strace.

Czy moze cos z allegro upolowac, bo w Lublinie wybor ogranicza sie praktycznie do Modecomow, Feelow i Chiefow starej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Po kolei - Tacensa odpuść - to jest loteria. Te zasiłki są robione przez Andysona - i jakoś nie budzą większego zaufania. Ich + jest to że są ciche - natomiast o jakości wykonania/awaryjności możesz poczytać używając szukajki...

Pentagram = Chieftec -> made by sirtec jak słusznie zauważyłeś. Sam właśnie zmieniam mojego czifa @ sirtec z siga na czifa @ sirtec CFT500-A12S. Dodatkowo Pentagramy wg. obiegowej opinii mają cichsze niż czify wentyle - i chyba do tego bym się skłaniał.

Amacrox - najbardziej budżetowy wybór, ale wcale nie najgorszy. Bebechy robione przez FSP, porządna jakość wykonania i stabilne napięcia + cicha praca. Minusem jest to że faktycznie to jest 400, ze szczytową mocą 450...

IMO - Jak taniej - Amacrox, jak ciut drożej - Pentagram

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentagram = Chieftec -> made by sirtec jak słusznie zauważyłeś. Sam właśnie zmieniam mojego czifa @ sirtec z siga na czifa @ sirtec CFT500-A12S. Dodatkowo Pentagramy wg. obiegowej opinii mają cichsze niż czify wentyle - i chyba do tego bym się skłaniał.

Kurcze, chief cft500 to juz troche drozsza propozycja od tych, ktore rozwazalem, ale nie powiem - kusi.

W Lu moglbym go kupic za jakies 280zl i jak patrze, to ma potrojna linie 12V, wiec chyba najbardziej przyszlosciowy z tych wszystkich, ktore wymienilem wczesniej.

Z drugiej strony w okolicach 300zl mozna juz kupic be quieta, ktory jakosciowo jest wiecej niz OK, a do tego cichutki...

 

Musze wiecej poczytac o chieftecach CFT, bo poki co niewiele o nich wiem.

 

Poki co reszta tematu, ktory zapcozatkowalem, jest dalej aktualna i chetnie poczytam Wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, chief cft500 to juz troche drozsza propozycja od tych, ktore rozwazalem, ale nie powiem - kusi.

W Lu moglbym go kupic za jakies 280zl i jak patrze, to ma potrojna linie 12V, wiec chyba najbardziej przyszlosciowy z tych wszystkich, ktore wymienilem wczesniej.

Z drugiej strony w okolicach 300zl mozna juz kupic be quieta, ktory jakosciowo jest wiecej niz OK, a do tego cichutki...

 

Musze wiecej poczytac o chieftecach CFT, bo poki co niewiele o nich wiem.

 

Poki co reszta tematu, ktory zapcozatkowalem, jest dalej aktualna i chetnie poczytam Wasze opinie.

Be Quiet! Straight Power 500 kosztuje parę ładnych złociszy ponad 300... Do 300 to tylko 400 ew. 450 - jak dobrze poszukasz, bo nie jest je tak łatwo dostać...

Topic o czifach (w tym o wymienianym) masz chwilkę niżej - ja szarpnąłem za 260 z wysyłką na alledrogo...

CFT najkrócej - powrót do więcej niz dobrej jakości w wykonaniu sirteca. Wada - pod dużym obciążeniem, przy słabo wentylowanej budze usłyszysz wentyl.

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...