Skocz do zawartości
Wilczydziadek

Abit Nf7 V2- Problem Z Uruchomieniem - A Two-tone Siren

Rekomendowane odpowiedzi

Będę wdzięczny za wszelkie rady - jestem bliski poddanie się. Kupiłem Abit NF7 v2.0 i każka próba uruchomienia kończy się wyłączeniem sprzetu. Najdluzej grał pod Duronkiem 1400, 5 minut w bios i głośniczek gra, Sempron koło minuty, Athlon 2000 wytrzymuje kilkanaście sekund i gra tak samo: sygnal "Zmienny niski i wysoki - błąd procesora" na /http://forum.abit-usa.com/showthread.php?t=98625 opisane to jest tak: "12.) A two-tone siren, generally caused by overheating or out of specification voltages"

Procki dobre, zasilacze podmienialem i ... nie mam juz pomysłu.

Pozdrawiam i prosze o radę - nie potrafię znaleźć na Forum podpowiedzi choć ogrom tu informacji.

 

Edit: zasilacze podmieniałem, ale wszytkie pewnie badziwia mialy problem z ATX 12 V ... jutro podłącze sprawdzony, teraz znalazlem topic gdzie mowa i o zasilaczu i wiatraku - http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...8&hl=ATX12V

Edytowane przez Wilczydziadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączylem co prawda pozyczonego ze sklepu tracera 400W, myśląc, że będzie ok, ale dalej "a two-tone siren" . Szukać do testów lepszy zasilacz, cooler wymienić na wydajniejszy ? Ma ktoś jakiś pomysł jak wystartować z ta płytą ?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smarowałeś procesory pastą termoprzewodzącą? Wentylatory się obracają na cpu? Wtyczka 12V 4pin pdłączona do płyty?

Wentylatory się obracają, wtyczka 12V 4pin podłączona, ale w tym smarowaniu może być problem - dostałem od znajomego taki bezbarwny wynalazek i uznalem, że skoro na Soltku zdaje egzamin to i na NF7, będzie ok. Jutro jeszcze powalcze gdy będę mial jakoś dobra pastę.

 

Edit: choć mialem nikłą nadzieję, pomogła zwykła biała pasta.

Edytowane przez Wilczydziadek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...