Skocz do zawartości
toman

Bilet (mandat) Kredytowy W Pkp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś w pociągu Kontrolerzy zrobili przesiew. W wyniku tego śmiercionośnego żniwa otrzymałem wezwanko opiewające na sporą sumkę. Nie będe rozważał czy należało mi się, czy nie. Chciałem raczje zapytać czy jest sposób na uniknięcie tej "opłaty". Obiło mi się o uszy, że jeżeli jest to moja pierwsza kara, to mogę napisać reklamacje z prośbą o anulowanie tego wezwana do zapłaty.

 

Czy mieliście już takie doświadczenia ?? Jak jest z egzekucją tych kar przez Biuro Windykacji Należności Przewozowych, serio ciągną Cię do sądu, czy może raczej zapominają ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Napisz że nie chciałeś, student, rodzice na rencie, etc. Może obniżą. Miałem kiedyś zabulić, ale było ew. niesłusznie (pomyłka baby w kasie) i trafiłem na idiotkę. Odwołałem się i obniżyli o ponad 80%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieładnie tomanek, nie zglasza sie konduktorom braku biletu...

 

kumpel nie placil, potem dostal wezwanie do sadu (po kilkukrotnym wezwaniu do zaplaty) nie wiem czy warto sie pakowac w cos takiego. Staraj sie o uniewaznienie/zmniejszenie kary, moze sie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieładnie tomanek, nie zglasza sie konduktorom braku biletu...

 

kumpel nie placil, potem dostal wezwanie do sadu (po kilkukrotnym wezwaniu do zaplaty) nie wiem czy warto sie pakowac w cos takiego. Staraj sie o uniewaznienie/zmniejszenie kary, moze sie uda.

Kurcze, 8 lat jeżdżę pociągiem i nie przywykłem chadzać za kanarami, zawsze to oni do mnie przychodzili, ale nie wiedziałem, że kontrola jest ww pociągu, jakbym to wykminił, to tyle by mnie widzieli. A, że uśpiłem swoją czujność, to teraz muszę płacić, ale może jeszcze coś się z tego wykluje :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(Jesteś z Oleśnicy , a karę gdzie musisz zapłacić ?? Pisz odwołanie, jeśli w ostrowie wlkp to da się unieważnić bo akurat mój ojciec pracuje w pkp i zajmuje się tymi sprawami i obiektywnie rozpatruje takie rzeczy.) - To juz nie ważne :P

 

Edit:

 

Gadałem z ojcem mówił ze jeśli zapłacisz w ciągu 7 dni to płacisz tylko 30% kary, a jeśli nie miałeś legitki albo jakiegoś innego dokumentu to możesz zapłacić 12 opłaty manipulacyjnej i wysłać kopie (ksero) dokumentu do Gniezna z prośbą o unieważnienie kary.

 

Sam dojeżdżam i wiem jak to wygląd, wpadają czasami kanary tajniaki i trzepią cały pociąg. Trzeba uważać, człowiek uczy się na błędach.

Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...