Skocz do zawartości
Mati.pl

Wc Na Cpu

Rekomendowane odpowiedzi

hey:)

za niedługo kupuje sobie e6600 i zastanawiam sie jakie chlodzenie na niego dac. Spodobal mi sie Zalman CNPS9500, ale jest dosc drogi i pomyslalem, zeby zamontowac wc na proca. Co polecacie? jesli chodzi o wc to jestem ziolony :oops: Chłodnica taka najlepiej zeby starczyła potem do grafy itd..

 

Ile by mnie wyniosło chłodzenie na cpu i nb+mosfery (oplaca sie? (abit ab9 pro))?

 

 

Pozdro i prosze o wyrozumialosc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko, to 1 juz czytalem:)

 

no zależy mi głównie na wydajnosci i zeby byl w miare cichy, wyglad to rzecz 3rzedna, ale jakby dobrze wygladal to czemu nie:)

 

budżet.. hmm.. no myśle, że z 400zł jak na razie

 

 

opłaca sie brac do tego abita bloki na nb itd czy ten otes starczy?

 

bude oczywiscie mam wentylowana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400zł ... Za tyle możnaby schłodzić nie tylko cpu.

Taki ogólny zarys:

blok CPU - niezależnie czy weżmiesz prisona Pro V2, Frosta 3 duo czy Cube 3 będziesz zadowolony. mój typ Prison ( podobno najwydajniejszy i tańszy od f3d.) 100zł

 

pompka - myślę że atman 305 @ inline starczy, 44 zł w realitynet.pl + zapasowy wirnik ( kiedyś sie w końcu zatrze) 12zł = 56zł

Można tutaj wyłożyć więcej - Hydor L20/L30 100zł, Coolriver 2 120zł, Grundfos CWU 250zł <_< . jednaak nijako wpłynie to na wydajność, jedynie z wyżej podanych im droższa pompka tym cichsza. Niech się wypowiedzą posiadacze tych pomp, czy warto dopłacać.

 

chłodnica - zależy od twojej budy i miejsca w niej oraz upodobań estetycznych. Dedykowana 2x 120mm, czy nawet 3x 120mm, a może samochodówka ( poczytaj i zdecyduj sam, to kwestia osobista).

2x 120mm + 2 fandery/akasy/evergeeny to około 200zł

samochodowa - poszukaj - ale około 100zł z wentylami

 

Blok NB - Frost 2 NB / Channel V3 około 70zł

 

+ węże, kroćce, płyn, inne - ~ 50zł

 

Można uciąć koszty kupując używane części, czy biorąc samochodową nagrzewnicę ( zobacz WEN), albo zrezygnować z chłodzenia NB ( nie wiem o jakim Abicie mówisz, pozatym posiadam Asusa :razz: ). Również zalecam przeszukiwanie forum.

kokott

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400zł ... Za tyle możnaby schłodzić nie tylko cpu.

Taki ogólny zarys:

blok CPU - niezależnie czy weżmiesz prisona Pro V2, Frosta 3 duo czy Cube 3 będziesz zadowolony. mój typ Prison ( podobno najwydajniejszy i tańszy od f3d.) 100zł

 

pompka - myślę że atman 305 @ inline starczy, 44 zł w realitynet.pl + zapasowy wirnik ( kiedyś sie w końcu zatrze) 12zł = 56zł

Można tutaj wyłożyć więcej - Hydor L20/L30 100zł, Coolriver 2 120zł, Grundfos CWU 250zł <_< . jednaak nijako wpłynie to na wydajność, jedynie z wyżej podanych im droższa pompka tym cichsza. Niech się wypowiedzą posiadacze tych pomp, czy warto dopłacać.

 

chłodnica - zależy od twojej budy i miejsca w niej oraz upodobań estetycznych. Dedykowana 2x 120mm, czy nawet 3x 120mm, a może samochodówka ( poczytaj i zdecyduj sam, to kwestia osobista).

2x 120mm + 2 fandery/akasy/evergeeny to około 200zł

samochodowa - poszukaj - ale około 100zł z wentylami

 

Blok NB - Frost 2 NB / Channel V3 około 70zł

 

+ węże, kroćce, płyn, inne - ~ 50zł

 

Można uciąć koszty kupując używane części, czy biorąc samochodową nagrzewnicę ( zobacz WEN), albo zrezygnować z chłodzenia NB ( nie wiem o jakim Abicie mówisz, pozatym posiadam Asusa :razz: ). Również zalecam przeszukiwanie forum.

kokott

 

Jezeli chodzi o pompe to mialem Atmana 305@inline teraz mam Coolrivera 2. Jestem z niej bardzo zadowolony, wydajnosc jest na przyzwoitym poziomie. Bardzo duzym plusem jest cicha i prawie berzdrganiowa praca. Naprawde polecam.

Co do blokow to tak:

NB- jakiekolwiek blok i tak bedzie za wydajny na NB,

CPU- tutaj to w zaleznosci od tego co potrzebujesz, ktorykolwiek z tych blokow jest wystarczajacy

Chlodnica- Warto wybrac dedykowana chlodnice, niekoniecznie nowa. Wentyle na nia to w zaleznosci od budzetu (zawsze mozna dokupic lapsze z czasem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha no to fajna sprawa, doloze 2stowki i mam wodne

 

co do obudowy: mam chiefeca dragon big tower wiec chyba duzo miejsca:) (od niedawna mam tez pod katem wc kupowana)

 

co do mojej plyty to mam zamiar zakupic abit'a ab9 pro i z tego co widze to tam jest ten otes, ale nie wiem jak sie sprawuje..

 

myslicie, ze lepiej chlodnice miec na zewnatrz czy wewnatrz budy? jaki jest spadek *C jak sie ma na zew?

 

procesor mam zamiar krecic (tak do 3.5GHz mysle)

 

pompke chcialbym miec dosc dobra, bo jak stanieja bloki na gpu to chce sobie kupic na 8800 (gts albo gtx (nie wiem jeszcze co kupie))

 

 

edit: co myslicie o takiej chlodnicy: http://www.allegro.pl/item196435641_chlodn...drox_ex460.html jest takie cos wydajne? i czy opłacalne jest kupno takiej chlodnicy czy lepiej "standardowa"?

Edytowane przez Mati.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha no spoko, dobrze wiedziec ze nie oplaca sie pakowac w takie cos:)

 

no wlasnie nie wiem czy montowac na nb czy nie..

 

jak wyglada sprawa jeszcze z woda.. dolac cos do niej? i jak wyglada uzupelnianie (no bo w koncu cos tam wyparuje)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha no spoko, dobrze wiedziec ze nie oplaca sie pakowac w takie cos:)

 

no wlasnie nie wiem czy montowac na nb czy nie..

 

jak wyglada sprawa jeszcze z woda.. dolac cos do niej? i jak wyglada uzupelnianie (no bo w koncu cos tam wyparuje)?

mysle ze nie ma sensu sie na razie w bloczek na nb pakowac ;)

a co do wody, to zalezy co ty masz na mysli mowiac woda :)

 

szerzej tu: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2225896

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mialem osobiscie zadnego wc. sam mysle teraz zeby sobie na wakacje cos zlozyc, wiec czytam, przegladam, szukam. :] uwazam ze pomimo mojej slabej wiedzy na ten temat, moje niektore wypowiedzi moga sie przydac.

 

co do nb to wiem, ze czesto mocno sie grzeja. wlasnie mialem edytowac poprzedniego posta. ;) jesli ma sie pieniadze na dodatkowy bloczek, to prosze bardzo . :)

ja w moim przyszlym wc (o ile takie bedzie) nie zastosuje raczej chlodzenia na nb, poniewaz kupilem juz radiator na chipset, a w obudowie i tak planuje miec 2x120mm wiec..

 

/aha, i czym sie 'popisalem' ze sie spytales ile mialem stycznosci z wc?

Edytowane przez xacti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli ja bede mial abit'a ab9 to mam kupic tylko blok na nb czy na mosfery i te bajery tez:P?

 

ja juz duzo poczytalem i wiem coraz to wiecej:]

 

mowiac "woda" mialem na mysli czy mam dolac jakiegos srodka do niej zeby nie bylo glonow czy cos w tym stylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xacti dał wyżej linka do tematu, co lać do wc. ;] Do WC generalnie lejemy borygo/petrygo + demineralka, z reguły w stosunku 1:1 ;)

spoko, juz przeczytalem, ale chcialem mu powiedziec o co mi chodzilo:)

 

na razie czekam na fundusze na proca/ram/grafe/plyte i potem biore sie za WC:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli ja bede mial abit'a ab9 to mam kupic tylko blok na nb czy na mosfery i te bajery tez:P?

hmm. gdy napisalem zeby nie brac bloku na nb to jonathan lekko sie oburzyl ;)

ja jednak uwazam, ze gdy nie planujesz duzego oc (duzego htt) to wystarczy jak w obudowie zapewnisz przewiew typu 2x120mm . Jesli jednak masz kase to mozesz kupic bloczek na nb - wtedy na sb mozna by jakiegos zalmana niebieskiego wpakowac, a na mosfety wydaje mi sie, ze posowaly by radiatorki na pamiec karty graficznej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam zamiar wycisnac wszystkie poty z tego proca:P

zobaczymy jak z temperaturami.. na poczatku bede mial boxowego i proc bedzie bez oc, a jak dojdzie wc to wtedy podkrecam i zobacze jak temp na nb itd i zdecyduje :D

 

poki co dzieki za wszystkie odpowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Achtung, tak czytam i czytam, i dochodzę do wniosku że w sumie warto by zastosować może wc... Kręcąc n/w sprzęt trochę gorąco mi się robi i muszę go czymś chłodzić, a porządne ac gpu i cpu wyniosłoby mnie koło 250zł... Czy w tych okolicach mogę liczyć na znośne wc, które byłoby pewno cichsze coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...