Skocz do zawartości
balker

Współpraca Pendriv'ów W Technologii U3 Z Linux'em

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnimi czasy zainteresowała mnie technologia U3, a ponieważ poprzednie pendrive już swoje czasy mają to zastanawiam się nad czymś nowym. Zainteresowało mnie coś takiego: SanDisk Cruzer Micro 4GB [http://www.sandisk.com/Products/ProductInfo.aspx?ID=1925]. Jednakże wymogiem dla mnie jest pełna współpraca z Linux'em. Domyślam się, że sama technologia U3 nie ma szans współpracować z Linux'em, ale chciałbym aby był widoczny ten pendrive rozpoznanawny przez Linux'a i aby było możliwe także zainstalowanie na nim jakiekolwiekwiek Linux'a.

 

Chciabył się dowiedzieć, czy akurat ten model, bądź inne o pojemności 4GB lub więcej z technologią U3 są kompatybilne z systamami Linux.

 

Przeglądnąłem mase stron w sieci, ale na każdej jest napisane co innego. :mur: Liczę na waszą poradę... Czy jest mozliwe zainstalowanie na jakiejś pamięci U3 wogóle Linux'a?

Edytowane przez balker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz lapka to przejdz sie do sklepu. nie wiem jak u3, ale LG, samsungi i sporo npo-nameow wspolpracuja wystarczajaco dobrze. kingston data traeler mial czasem jazdy rozne

starczalo zrobic /dev/MAKEDEV sda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy mnie dobrze zrozumiałeś, albo ja Cię źle zrozumiałem, ale odczuwam wrażenie, że mówisz o pendriv'ach które współpracują ogólnie z linux'em... ale marka pendrive nie ma dla mnie znaczenia...

 

Trchnologia U3 to można bardziej przyrównywać do systemu plików jak FAT32 czy Exit2, ale to i tak jest zupełnie co innego... Taki porpostu nowy system obsługi pendrive. Interesuje mnie, czy ten pamięci wykorzystujące technologię U3 współpracują z linux'em? Czy poprostu jest to na tyle inny system, że używanie 4GB pamięci (akurat w tym pzypadku) pod systemami innymi niż MS2000+ jest możliwe?

Edytowane przez balker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

No wiec tak, ja posiadam Sandiska Cruzer Titanium 1GB z technologia U3 i pod linuksem sam pendrive dziala bez problemow (montowanie, kopioowanie itd), wiec jest luz. Natomiast mam problem ze zrobieniem go jako bootable. Niby robie jak trzeba, tak jak mi to zawsze dzialalo na zwyklym pendrive`e ale tutaj nie dziala. Czytalem na innych forach i podobno najlepiej jest odinstalowac U3, ale w tym przypadku jaki jest sens kupowania flasha z U3? Bo po odinstalowaniu nie jest mozliwe (a przynajmniej nic mi o ty nie wiadomo) ponowne zainstalowanie technologii U3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he niezly marketing ma te U3 jak na zwykly pendrive z wgranym softem i synchronizacja ;) (be smart :lol: ) balker to wszystko jest robione pod Windowsa wiec ciezko zeby dzialalo pod innym systemem (oprogramowanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...