Skocz do zawartości
Piterix

Którą Vistę Wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że jest wątek o Viście - ale nie dam rady przeczytać ponad 100 stron. Próbowałem użyć wyszukiwarki na forum - ale nic nie znalazłem. Jedyne - odnośnik do lakonicznego wyjaśnienia jaka Vista dla kogo.

 

Zapytam więc tu:

 

Którą Vistę kupić - ma być do gier, internetu, filmów (na kompie i TV), muzyki, 3DMarków i innych wyników w OC.

Typy mam 2:

 

1. Home Premium ?

2. Ultimate ?

 

I jeszcze 32 czy 64 bit. Mój sprzęt - w podpisie czyli:

 

Asus P5B-e Plus, C2D 6600, 2 GB RAM (możliwe dokupienie jeszcze 2 GB) kontroler IDE RAID, 8800 GTX, mysz Logitech MX 500, Monitor Sync Master 957 DF.

 

 

Ps. Nie stać mnie na kupowanie kilku systemów - w grę wchodzi jeden i to na długo... z XP muszę zrezygnować ze względu na DX10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Nie stać mnie na kupowanie kilku systemów - w grę wchodzi jeden i to na długo... z XP muszę zrezygnować ze względu na DX10.

Jak Cie nie stac to czemu podajesz 2 opcje z czego jedna jest 2 razy droższa od drugiej?

W tej sytuacji wybór jest chyba prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGJ - właśnie dlatego że mnie nie stać co chwilę zmieniać systemu to chcę kupić 1 optymalny i nie żałować. A nie kupić i żałować... szukając w google znalazłem rady: kup ultimate 32 bit, a potem kup 64 bit za jakieś pół roku jak stery wyjdą... no za takie rady to ja podziękuję... chcę kupić 1 stem i stać mnie na HOME i ULTIMATE (a nie np. 2xUltimate)

Nie kupuję BOX'a tylko OEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SGJ - DZIĘKI! Link mi bardzo pomógł.

Teraz tylko 32 czy 64 bit??

 

Home Premium nie ma ptaszka przy:

 

Kontrola nad instalowanymi sterownikami

 

Czy to oznacza problemy? Jednak lubię mieć możliwiść kontoroli nad tym jaki sterownik mi się instaluje. Np. możliwość instalowania nieoficjalnych sterów do grafy... Zastępowanie sterowników itp.

Czy może pod tym hasłem kryją się przerwania, zakresy zajmowanej pamięci itp. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siedze teraz na Viście 64bit ,problemów ze sterami i ogólnych nie mam jednak czy dokonałem dobrego wyboru wybierając 64bitową wersję? Chodzi mi głównie o gry ,gdyż w większości do tego ma mi służyć ten system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...