Skocz do zawartości
kamilo23

Emigracja Do Norwegi. Holandi, Włoch, Niemiec

Rekomendowane odpowiedzi

@S_Works widzę że obeznany jesteś w temacie pracy w NL, rozważam właśnie wjazd tam na 2 albo 2,5 miesiąca, mam kurs na wózek widłowy, ale nie mam doświadczenia, kurs skończyłem nie dawno, mam jakąś szanse na robotę tam? Byłbym wdzięczny jakbyś napisał coś o stawce i wogóle jak z mieszkaniem w NL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Soker

@S_Works widzę że obeznany jesteś w temacie pracy w NL, rozważam właśnie wjazd tam na 2 albo 2,5 miesiąca, mam kurs na wózek widłowy, ale nie mam doświadczenia, kurs skończyłem nie dawno, mam jakąś szanse na robotę tam? Byłbym wdzięczny jakbyś napisał coś o stawce i wogóle jak z mieszkaniem w NL

Może nie znam dokładnych kruczków na temat kursów itp ale parę informacji mogę Ci podać.

 

Jeśli kurs, który posiadasz jest na całą Unię Europejską a więc też Holandię to może Ci się przydać. Wiem też że Holendrzy rzadko na "dzień dobry" przyjmują na wózki widłowe, ponieważ 2-2,5 miesiąca czasu to trochę mało. Posady na wózkach obejmują bardzo często Holendrzy, Turasy i inne "wschody". Mało tego - jak piszesz ze kurs masz od niedawna to tym bardziej może Ci być ciężko bo byłem i widziałem miejsca jak się zasuwa na tych wózkach i z jakich wysokości ściąga się olbrzymie ciężary. Generalnie na tak krótki okres czasu uderz w coś innego no chyba, że Ci się poszczęści jakaś lekka praca przy wózku.

 

Jeśli jedziesz z biura pośredniczącego w Polsce dostaniesz średnio 5-7€/h. Stosują ostatnio różne kruczki tzn. przejazdy za darmo, ubezpieczenia za darmo ale za to stawka 5€/h a w innych firmach 7€/h ale za wszystko sam musisz płacić (średnio ok 50-60€ tygodniowo).

 

Aaa, weź też pod uwagę to że po otworzeniu pracy Polscy pośrednicy mogą przebierać i wybierać, ponieważ jest bardzo dużo chętnych Polaków na prace właśnie tam.

 

Z ciekawostki [opowieści kumpla], który ostatnio był w jednym z biur pośredniczących prace przez 5min zbierał szczękę z podłogi. Po tym jak zapytał się o prace na wakacje 2007 i dodał że był rok temu na Niemiecki paszport z tej firmy i zarabiał 7€/h przystojny Pan zza biurka pokazał mu trzy segregatory grube na 7cm.

 

- tu masz żółty segregator i tu mam około 400 Polaków godzących się pracować za 3€/h

- tu mam zielony i okolo 600 Polaków godzących się na stawkę 4,5€/h

- a tu mam ponad 1000 takich jak Ty, więc nie licz na kokosy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisiaj w jednej firmie i nieciekawie to wygląda, netto moge dostac ponad 5 euro w holandii ze wzgledu na wiek, do tego 70 euro tygodniowo ubezpieczenie i pokoj, czy tam domek, na 8 tygodni na czysto zarobił bym ok 4000zł, za tyle to chyba mi sie nei oplaca pół europy przejeżdzać, musze poszukac czegos w niemczech, bo mam paszport, skzoda to marnowac, tylko gorzej z językiem niemieckim

Wlasnie czytalem ze w niemczech pilnie potrzebuja ludzi do zbierania szparagow, ale nie licz na wiele wiecej jesli chodzi zarobki, zeby lepiej zarobic trzeba miec jakis fach w reku a przy niektorych pracach znajomosc jezyka jest niezbedna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...