Skocz do zawartości
Tomcool

Straszna Temperatura Dysku W Laptopie Hp

Rekomendowane odpowiedzi

kurczaki pieczone niedawno dostalem dysk Seagate momentus 60GB ST960821A i bardzo bardzo sie cieszylem, poniewaz dotychczas uzywalem 20GB.

Ale kiedy zaczalem sie rozgladac w temacie natrafilem na rozne przeszkody...

 

raz, ze mam ogromna temperature i to w stanie szpoczynku, 53/55 *C

kiedy walnalem mu dluzsza operacje temperatura poszla ponad 65 *C !!!

 

ale nie koniec na tym. Pod tym linkiem - http://tomekgrzesiak.ovh.org/zdjecia_dyskowe.rar -mozna znalezc screeny z programu Hard Drive Inspector, ktore napawaja mnie przerazeniem. Czy rzeczywiscie powinienem sie bac?

Pozdrawiam i dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurczaki pieczone niedawno dostalem dysk Seagate momentus 60GB ST960821A i bardzo bardzo sie cieszylem, poniewaz dotychczas uzywalem 20GB.

Ale kiedy zaczalem sie rozgladac w temacie natrafilem na rozne przeszkody...

 

raz, ze mam ogromna temperature i to w stanie szpoczynku, 53/55 *C

kiedy walnalem mu dluzsza operacje temperatura poszla ponad 65 *C !!!

 

ale nie koniec na tym. Pod tym linkiem - http://tomekgrzesiak.ovh.org/zdjecia_dyskowe.rar -mozna znalezc screeny z programu Hard Drive Inspector, ktore napawaja mnie przerazeniem. Czy rzeczywiscie powinienem sie bac?

Nie wiem czy powinienes sie bac. Moj nagrzewa sie w windowsie do 57 stopni (zwykla praca: surfowanie w Necie, PDF'y, Putty). W World of Warcraft dobija do 63 stopni. Klawiatura jest goraca, wiec chyba faktycznie tyle ma ;) Ja sie nie przejmuje, bo chodzi juz tak ponad rok. SMART nie wykazuje zadnych bledow.

 

Laptop i dysk o ktorym mowa w sygneturce.

 

Pozdrawiam,

Piotrek

Edytowane przez jotixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mam tego samego samsunga 120GB i u mnie nie przekracza temperatury 43 stopni. Kwestia innego laptopa?

 

Jesli masz za wysoka temperature (a 65 stopni to jednak duzu i zle robi jak sadze nie tylko dyskowi ale i laptopowi) to mozesz zainwestowac w podstawke do laptopa z wentylatorem. Pare stopni zbije.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mam tego samego samsunga 120GB i u mnie nie przekracza temperatury 43 stopni. Kwestia innego laptopa?

 

Jesli masz za wysoka temperature (a 65 stopni to jednak duzu i zle robi jak sadze nie tylko dyskowi ale i laptopowi) to mozesz zainwestowac w podstawke do laptopa z wentylatorem. Pare stopni zbije.

U mnie to ewidentnie wina laptopa, a dokladnie umieszczonej karty graficznej tuz obok dysku...

 

Nie wiem czy podstawka cos pomoze, bo nie ma zadnych otworow wentylacyjnych pod laptopem ;)

Generalnie nie przeszkadza mi to... Wole miec cieplo niz glosno ;)

 

--

Pozdrawiam, Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to ewidentnie wina laptopa, a dokladnie umieszczonej karty graficznej tuz obok dysku...

 

Nie wiem czy podstawka cos pomoze, bo nie ma zadnych otworow wentylacyjnych pod laptopem ;)

Generalnie nie przeszkadza mi to... Wole miec cieplo niz glosno ;)

 

--

Pozdrawiam, Piotrek

 

Niekoniecznie musi to być wina laptopa. Ja w swoim mam seagate ST9808210A i podobnie grzeje się w trakcie mocnej pracy do 60, czasem nawet do 62stC, i to wszystko mimo tego że jest to dysk 4200obr/min. Kolega siedzi w pokoju obok z tym samym modelem laptopa, z tym że ma dysk Samsung 5400 i u niego temp. jest na poziomie 45-48 st.C. Koleżanka też z tym samym notebook'iem ma dysk Seagate 5400 i temp ok. 44-47st.C...

Jak więc widać mam pewne porównanie i zdaję sobie sprawę z tego że są różne dyski. Póki co mój chodzi już ( dopiero ) 21 miesięcy i nie mam z nim żadnych problemów. Od czasu do czasu defragmentacja dla lepszej wydajności. Temperaturami się w ogóle nie przejmuję... no może latem dla spokoju ducha podkładam coś pod tylne nóżki żeby wywietrznik unieść o jakieś 5-7 mm, jednak na temp. dysku nie ma to znaczącego wpływu.

 

pozdrawiam

tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez jestem milosnikiem ciszy ;)

byle by sie sprzet nie zepsol :P

no ale sami zobaczcie - u mnie S.M.A.R.T. bije na alarm! W jednym z waznych czynnikow mam tylko 26% normy ;/

zobaczcie screeny:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

sorry za zawalenie lacza.. to ostatni raz :mrgreen:

Edytowane przez Tomcool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...