Skocz do zawartości
smerffetka

Przejściówka Z Pcmcia Na Express Card

Rekomendowane odpowiedzi

mam kartę pcmia której używałam z poprzednim laptopem(blue connect). Dzisiaj kupiłam nowego laptopa i okazało się że w nim jest express card i teraz niemogę używać blue connecta. Bardzo proszę o radę jak rozwiązać ten problem. Mam nadzieję ze teraz napisałam jaśniej o co mi chodzi ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje przejściówka z karty Express Card 34 na gniazdo PCMCIA, ale o odwrotnej nigdy nie słyszałem. Można kupić dodatkwy czytnik PCMCIA na USB ( ok 350 zł ). Albo zmienić modem na model z ExpressCard

Edytowane przez Skibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> Skibi - coś Ci się chyba pomyliło. Istnieją przejściówki z PCMCIA na Express Card. Ale one są tylko pod specjalizowane pod nie urządzenia i podłaczenie jakichkolwiek innnych urządzeń Express Card przez taką przejściówkę skończy się spaleniem kompa albo urządzenia, ale nie istnieje coś takiego jak Przejściówka z Express Card na PCMCIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem na moim modemie GPRS i na karcie sieciowej kolegi. Działało w obu przypadkach. Niestety nic więcej do testów nie miałem, więc może masz rację.

 

http://cgi.ebay.com/EXPRESS-CARD-COMPACT-F...1QQcmdZViewItem a czy coś takiego było by dobre bo mi kolega podpowiada żebym się spytała bo może mi to przesłać. Czy to by działało??

To zupełnie nie to.

Edytowane przez Skibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta przejściówka jest od konkretnej karty i tylko z nią działa prawidłowo. Jeśli podepniesz przez tą przejściówkę jakiąś inną kartę Express Card, to spalisz albo kartę albo komputer.

Edytowane przez Excray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kartę pcmia której używałam z poprzednim laptopem(blue connect). Dzisiaj kupiłam nowego laptopa i okazało się że w nim jest express card i teraz niemogę używać blue connecta. Bardzo proszę o radę jak rozwiązać ten problem. Mam nadzieję ze teraz napisałam jaśniej o co mi chodzi ;))

Zainwestuj w erze w coś takiego jak Merlin XU 870 (sprzętowo przygotowany do prędkości 7,2 Mb, natomiast software-owo do 3,6) taki modem będzie ok przez najbliższych kilka lat. :-) i jest właśnie na expresie czyli na złączu które Cię interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...