Jump to content
smerffetka

Przejściówka Z Pcmcia Na Express Card

Recommended Posts

a to one nie sa kompatybilne w dol?

Oczywisie, ze nie ;) Dobrze, ze juz karty ze zlaczem ExC sa coraz popularniejsze i tansze, jeszcze rok temu byla posucha :( O przejsciowce nie slyszalem...

mam kartę pcmia której używałam z poprzednim laptopem(blue connect). Dzisiaj kupiłam nowego laptopa i okazało się że w nim jest express card i teraz niemogę używać blue connecta. Bardzo proszę o radę jak rozwiązać ten problem. Mam nadzieję ze teraz napisałam jaśniej o co mi chodzi ;))

Istnieje przejściówka z karty Express Card 34 na gniazdo PCMCIA, ale o odwrotnej nigdy nie słyszałem. Można kupić dodatkwy czytnik PCMCIA na USB ( ok 350 zł ). Albo zmienić modem na model z ExpressCard

Edited by Skibi

-> Skibi - coś Ci się chyba pomyliło. Istnieją przejściówki z PCMCIA na Express Card. Ale one są tylko pod specjalizowane pod nie urządzenia i podłaczenie jakichkolwiek innnych urządzeń Express Card przez taką przejściówkę skończy się spaleniem kompa albo urządzenia, ale nie istnieje coś takiego jak Przejściówka z Express Card na PCMCIA.

Testowałem na moim modemie GPRS i na karcie sieciowej kolegi. Działało w obu przypadkach. Niestety nic więcej do testów nie miałem, więc może masz rację.

http://cgi.ebay.com/EXPRESS-CARD-COMPACT-F...1QQcmdZViewItem a czy coś takiego było by dobre bo mi kolega podpowiada żebym się spytała bo może mi to przesłać. Czy to by działało??

To zupełnie nie to.

Edited by Skibi

Ta przejściówka jest od konkretnej karty i tylko z nią działa prawidłowo. Jeśli podepniesz przez tą przejściówkę jakiąś inną kartę Express Card, to spalisz albo kartę albo komputer.

Edited by Excray

mam kartę pcmia której używałam z poprzednim laptopem(blue connect). Dzisiaj kupiłam nowego laptopa i okazało się że w nim jest express card i teraz niemogę używać blue connecta. Bardzo proszę o radę jak rozwiązać ten problem. Mam nadzieję ze teraz napisałam jaśniej o co mi chodzi ;))

Zainwestuj w erze w coś takiego jak Merlin XU 870 (sprzętowo przygotowany do prędkości 7,2 Mb, natomiast software-owo do 3,6) taki modem będzie ok przez najbliższych kilka lat. :-) i jest właśnie na expresie czyli na złączu które Cię interesuje.