Skocz do zawartości
xten

Buda Do 300 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Domyślam się, że podobnych postów było mnóstwo. Chciał bym kupić obudowę do 300 zł jakaś markową, mile widziany montaż bez śrubkowy i możliwość montażu większych wiatraków niż 80mm (najlepiej 120mm). Moja obecna obudowa wykazuje dziwne zachowanie gdy mam zamontowany dysk, a no...wibruje, jak szalona. Wiem, że to od dysku ale to normalne. A te wibracje doprowadzają mnie do szału. Słyszałem, że nawet niektóre markowe obudowy maja z tym problem, dlatego proszę o sugestie pod tym głównie kątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Domyślam się, że podobnych postów było mnóstwo. Chciał bym kupić obudowę do 300 zł jakaś markową, mile widziany montaż bez śrubkowy i możliwość montażu większych wiatraków niż 80mm (najlepiej 120mm). Moja obecna obudowa wykazuje dziwne zachowanie gdy mam zamontowany dysk, a no...wibruje, jak szalona. Wiem, że to od dysku ale to normalne. A te wibracje doprowadzają mnie do szału. Słyszałem, że nawet niektóre markowe obudowy maja z tym problem, dlatego proszę o sugestie pod tym głównie kątem.

Poprostu szukaj czegoś solidnego wykonanego z blachy 1mm np. Chieftec. Jak dyski bardzo wibrują to tak czy siak będziesz je słyszał tyle że mniej, proponuje szukać jakiegoś rozwiązania polegającego na odizolowaniu stykaniu się dysku z budą bo nawet za większe pieniądze nie znajdziesz budy która poskromi mocno wibrujący dysk.

Można też pokusić sie o wyciszenie obudowy (pod kątem drgań), sam niedawno to robiłem tanim kosztem, maty car-audio polimerowe są do tego celu świetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem 3 tygodnie temu. Wybrałem Antec NSK6000

i jestem bardzo zadowolony. Montaż dysków na antywibracyjnych podkładkach silikonowych ( po zamontowaniu delikatnie słychać tylko "czytanie dysku", ogromny spadek głośności dysków,zero wibracji). Szeroka buda (210 mm) wejdzie każde chłodzenie na procka.Wygląd to rzecz gustu, ja lubię prostotę i czarno-srebrne klimaty. Lewy bok na zatrzaski - duża wygoda. Dwa wentylki 92 mm z przodu i jeden 120 mm z tyłu to moim zdaniem wystarczające chłodzenie w każdej sytuacji. No i cena niewygórowana za markową budę, a takimi z pewnością są Antki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mozna kupic takie silikonowe podkladki do dysku?

Kupic zblizone do tych podkladki napewno mozna... tyle ze tam jest specjalny system w ktorym sa wykorzystywane - mianowicie podkladki sa umieszczone na takich wysuwanych "szufladkach" na dyski (od spodu)... sa tez inne systemy wyciszenia wykorzystywane w standardowych obudowach - poszukaj na Allegro...

 

Mam 2 pytania do Miszka: jakis czas temu zastanawialem sie nad ta obudowa... z ciekawosci jak wyglada sprawa wylamywanych zaslepek z tylu i przodu - nie ma problemu z ich usunieciem? czy tylnie mozna z powrotem wstawic przy uzyciu srubek? Druga kwestia to grubosc blachy 1 mm czy 0.8 mm?

Edytowane przez k_luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 pytania do Miszka: jakis czas temu zastanawialem sie nad ta obudowa... z ciekawosci jak wyglada sprawa wylamywanych zaslepek z tylu i przodu - nie ma problemu z ich usunieciem? czy tylnie mozna z powrotem wstawic przy uzyciu srubek? Druga kwestia to grubosc blachy 1 mm czy 0.8 mm?

Jeśli chodzi o zaślepki z tyłu pod komponenty na PCI to można je po zdjęciu z powrotem założyć bo nie są wyłamywane. Natomiast zaślepki przednie(te metalowe w korpusie obudowy) to nie wiem! :mur: . Nie wyłamywałem ich bo jednej nie ma firmowo (pierwsza od góry) fotka.

Do tej pierwszej wsunąłem szynę 3,5 cala (położyłem na niej kable od zasiłki) a jedyny mój napęd dałem na sam dół.

Co do grubości blachy to producent podaje 0,8 mm ale na przykład tacka na mobo ma na pewno 1mm. Zresztą sztywność budy nie pozostawia nic do życzenia, jestem mile zaskoczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jestes z wroca to przejdz sie do angela.pl na sikorskiego i zobacz chiefteca CH za 199.

srebrny i porzadnie wykonany. opis i budowa tutaj:

http://blog.uosiu.info/post/11-04-2007/nowa-buda-w-kompie

zamowiłem tego Chiefteca CH,tylko pytanie czy ta buda nie jest za mała :unsure:.Najbardziej sie boje o to że nie upchne kabli od zasilacza co spowoduje utrudniony przeplyw powietrza w budzie,mam racje czy panikuje :unsure: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHieftec CH/BH nie jest mały, kable da się ładnie upakować i pochować:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/44419e050443462c.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/72030f092a3e79ae.html

 

U mnie też coprawda za starannie nie jest...

to fajnie,buda w sam raz dla mnie,nie za duża,nie za mała,jest w sam raz wedlug mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego wiec podepne sie.

Ja takze zamierzam kupic obudowe solidna do 300zł. Sklaniam sie ku Chieftecowi Dragon medium. Dobry wybor? Nie jest to zbyt stara konstrukcja? Ewentualnie co innego? Podobaja mi sie ciemne, proste budy - wlasnie takie w stylu chiefteca;)

Edytowane przez foka333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się przymierzam do NZXT Duet - 350zł

 

http://www.jonnyguru.com/review_details.php?id=108

 

jak dla mnie bomba

Bardzo ciekawie wygląda ta buda, ciekawe jak sie sprawdza w bojach.

 

A co do drgań - budę zawsze można wykleić matami car-audio bardzo tanie i bardzo dobre rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Chief nie drga (BH/CH) choć u mnie nie ma co drgać :) Za słabe to to co mam, żeby 13 kilogramami zatrzęsło.

 

Ten chiefy chodzą nowe za 225-235zł na allegro (całe czarne, czarno-srebrne, srebrno-czarne) z gwarą 2 letnią i bez wad fabrycznych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie powiem tak- 25W subwoofer nie ruszy tej budy, nie wiem jak magnata 150, ale 2kW dzwieku na otwartym powietrzu jej nic nie robi. delikatne drgania na palcach czuc. a w domu na cicho nic nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...