Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

zapomniałem dodać że pro nie ma podwójnego startu :D

 

EDIT

Ustaliłem absolutny max fsb płyty.

Dołączona grafika

Doszło do 505MHz kiedy wszystko jest stabilne. Przy 510 system wstaje ale po chwili wiesza się.

Nie pomaga maksymalne napięcie na NB 1.73v. Problemem nie jest też temperatura (mimo że radiator parzy) bo na próbe montowałem wentylator 60x15 na wysokich obrotach. Radiator był wtedy lekko ciepły a mimo to system wieszał się po chwili.

Chyba że to procek blokuje płyte i nie chce na większych MHz pracować.

W każdym razie rezultat mnie całkowicie satysfakcjonuje.

 

Przy okazji sprawdziłem jak bardzo wpływa fsb na wydajność pamięci - i doszedłem do wniosków że lepsze jest fsb powyżej 450 i mem do okolic 1000 niż pamięci 1100 a fsb poniżej 400.

No ale to już taka cecha P35.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać że pro nie ma podwójnego startu :D

czy to znaczy ze aby uruchomic komputer musze najpierw wlaczyc start a potem wcisnac reset aby plyta sie chciala odpalic??? no troche to by bylo denerwujace ale co tam idzie sie napweno jakos przyzwyczaic moze ta plyta tak ma ze startem odpalamy napiecie do ukladów a zplon nastepuje poprzez reset moze trzeba jednoczesnie start i reset wcisnac??jesli to jedyny mankament to nie zniechecil mnie do zakupu ale dalej nie wiem co brac pro zwyklą czy ip35-e. poradzcie cóś!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że znam posiadaczy Asusa którzy twierdzą dokładnie odwrotnie

Pozostaje nam cierpliwośc. Choć ja nie narzekam bo mój bios jest z przed miesiąca.

no mialem asusy i napewno czesciej sa biosy niz do abita;)

 

no i widze ze sie wszyscy czepiaja tego podwojego startu ;) ogolnie to p5b tez go miala tyle ze szybciej to robila. jak dla mnie to nie ma to wogole znaczenia wazne ze plytka stabilnie chodzi:))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja sie z wami podzielę. Przed chwilą gram sobie w Kroniki Riddicka i bum... samoczynny restart kompa. Po odpaleniu wchodze do windy i zamułka. Od razu wiedziałem ze jakis proces zajmuje 99% procka, oczywiscie był to explorer. Ale niewazne, dzis wlaczam kompa a tu przy tym znaczku kiedy sie pojawia symbol windowsa, ekran lekko przygasnięty i zwiecha kompa. Heh, niech juz wydadza nowy Bios bo nie wyrabiam ;]

Dodam ze wszystko to dzieje sie bez jakiegokolwiek OC...

OK, znowu restart. Nie gram w ta gierce....

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Podwójny start to jeszcze nic, ale ludzie to mówili że po wychodzeniu z BIOS-u komp także się wyłącza i włącza ponownie, to już jest tragiczne (u mnie tak płyta ma po zapisaniu opcji OC). Wymusza to odłączanie dysku do OC, co wydłuża cały proces OC bo pod DOS-a nie ma chyba nic do obciążania proca.

 

Jak jest możliwość podkręcania z Windowsa to jeszcze pół biedy, na mojej płycie się nie da (przynajmniej ClockGenem, nic innego nie znam).

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie posiada. ona jest na ich9, a RAID i NCQ ma tylko ich9R.

 

Harry:

Czemu podkrecanie ma wymagac odpinania dysku? I to chyba logiczne ze po wyjsciu z biosu musi byc double boot, gdyz to jest sprawdzanie czy wszystko dziala jak nalezy. Wiec przy wyjsciu z biosu plyta musi sprawdzic co zes tam narozrabial :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Harry:

Czemu podkrecanie ma wymagac odpinania dysku? I to chyba logiczne ze po wyjsciu z biosu musi byc double boot, gdyz to jest sprawdzanie czy wszystko dziala jak nalezy. Wiec przy wyjsciu z biosu plyta musi sprawdzic co zes tam narozrabial

No ciekawe bo to moja pierwsza płyta w życiu na której jest coś takiego.

 

Na poprzednich dwóch jak sie przesadziło z ustawieniami to sie resetował komp z domyslnymi, nie wyłączał się (GA-K8N51GMF-9 oraz P5N-E SLI).

 

A dysk trzeba odłączać, bo jak co chwile bedziesz zmieniał jakieś ustawienie (podnoszenie FSB, zmiana timingów) to troche za dużo tych włączeń i wyłączeń, to już dla dysku zdrowe nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zgraj winde na pendrive i staruj z niego. Nie wiem ile prądu bierze dysk, ale można dać po drodze do zasilania kondensatory (ale chyba jakieś potężne) i dysk będzie miał ciągle napięcie, albo kupić na allegro jakiegoś złoma i na nim OC robić. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dysk za każdym razie startuje od nowa przy double boocie, nie jest do końca takie pewne. Z drugiej strony, chiałbym rzec, że troche niektórzy przesadzają z tą szkodliwością. Jak dany podzespół ma sie popsuc to i tak sie popsuje, pomimo tego ze uzytkownik stwarza mu jak najlepsze warunki pracy (vide mój twardziel,padł po tygodniu i to przeca nie od double boota :wink: ).Dlatego imho nie ma się zanadto co przejmowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dysk za każdym razie startuje od nowa przy double boocie, nie jest do końca takie pewne. Z drugiej strony, chiałbym rzec, że troche niektórzy przesadzają z tą szkodliwością. Jak dany podzespół ma sie popsuc to i tak sie popsuje, pomimo tego ze uzytkownik stwarza mu jak najlepsze warunki pracy (vide mój twardziel,padł po tygodniu i to przeca nie od double boota :wink: ).Dlatego imho nie ma się zanadto co przejmowac.

Wyłącza się zasilacz,więc dysk startuje od nowa - co gorsza startuje za nim się w pełni zatrzyma - a to dla dysku jest najgorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie gdyby tomialo zabijac dyski to by tego nie zrobili;) wiec nie przesadzajmy a na nowy bios owszem czekamy:)) i moze sie doczekamy kiedys;)

 

 

i jak ktos mowi ze asus zadko wypuszcza biosy to prosze zobaczyc ile jest np na p5k

 

http://support.asus.com/download/download....SLanguage=pl-pl

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem że pod obciążeniem (np benchmarki) cewki na płycie piszczą w rytm obciążenia :)

Pozatym wciąż jestem zadowolony z zakupu i na razie wad nie znajduje.

Oczywiście poza vdroopem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem że pod obciążeniem (np benchmarki) cewki na płycie piszczą w rytm obciążenia :)

Pozatym wciąż jestem zadowolony z zakupu i na razie wad nie znajduje.

Oczywiście poza vdroopem.

MSI neo2 tez tak ma ... i moj poprzedni ip35-e tez tak mial...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który wynosi 0.005v max ?

 

Czy ty masz jakiś większy ten vdroop ?

0.06v - dość typowa wartość dla IP35pro

 

Na XS widziałem takich co większy mają. Juz nawet vmody powstały dla kompensacji ale mnie to nie przeszkadza tylko musze sobie przeliczać za każdym razem jak zmieniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie może, czy pod piny uGuru dla panelu można podłączyć 2-pin czujnik temperatury? Bo mam w obudowie I-Box Lynx 228 taki panel no i ten czujnik to se mogę wsadzić w du..ży radiator i tyle.

(Zapomniałem dodać (bo nie każdy się domyśli), że teraz na końcu kabla jest takie "coś", co pod wpływem ciepła zmienia rezystancje)

Edytowane przez xpeu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za tak lamerskie pytanie ale czy ten Vdroop to spadki napiecia czy poprostu prawdziwa wartosc z jaka napiecie jest zawyzane badz zanizane przez plyte głowna??? a jesli ta wartosc to 0.05 V to duzo bo ja naplycie mam wachniecia takie 1.320 do 1.294 tak pokazuje plyta w bios i cpu-z czy róznica to wlasnie Vdroop?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukaszrobert

Programy to sobie możesz... ;]

 

Vdroop to różnica pomiędzy napięciem w idle i stresie ;)

 

BTW, złącza SATA na tej płycie się nie trzymają za mocno ;] Dzisiaj odłączając kabelek od dysku, wyciągnąłem go razem ze złączem :lol:

 

http://i9.tinypic.com/4u285lz.jpg

 

Oczywiście po włożeniu go spowrotem wszystko śmiga bez problemu :lol: ;]

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW, złącza SATA na tej płycie się nie trzymają za mocno ;] Dzisiaj odłączając kabelek od dysku, wyciągnąłem go razem ze złączem :lol:

 

http://i9.tinypic.com/4u285lz.jpg

 

Oczywiście po włożeniu go spowrotem wszystko śmiga bez problemu :lol: ;]

hehe, mam dokladnie to samo. Nawet ten sam port :D Tyle ze mi sie nie udalo zalozyc jeszcze raz. Moze kiedys sie uda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL :D Wy tez Panowie? :D Dzisiaj przy zmianie zasilki musialem kable sata z plyty powyjmowac i zrobilem dokladnie to samo :) zlacze wyszlo razem z kablem i to dokladnie to samo zlacze co i Wam. :D Wlozylem spowrotem i trybi, ale szkoda ze nie robia juz takich plyt w ktorych nic nie mozna bylo wyrwac.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącza się zasilacz,więc dysk startuje od nowa - co gorsza startuje za nim się w pełni zatrzyma - a to dla dysku jest najgorsze.

Bez przesady! Nic dyskom nie będzie!

Gdyby cokolwiek miało uszkadzać inny sprzęt to by tego nie budowano.

 

Ja także jednak martwię się tymi restartami hdd. Racja, że raczej by tego nie projektowano nie myśląc o możliwości uszkodzenia hdd, więc sądzę, ze i tak nic sie złego nie stanie przez te podwójne restarty, ALE

ja wolałem dmuchać na zimne.

 

OCHRONA HDD PRZY PRÓBACH OC

- podczas prób z ustawieniami biosu dla potrzeb OC zmianom podlega tak wiele czynników, że aby znaleźć prawidłową konfigurację do choćby startu systemu potrzebnych jest bardzo wiele restartów. Gdy ja robiłem ustawienia na moim e4300 @2,4GHz i 3GHz nie było kłopotu. Poszło od razu tylko lekko V na vcore dałem przy 3GHz. Tu filozofii nie ma i o restartów wiele bać się nie trzeba.

JEDNAK gdy szukałem ustawień na ponad 3GHz (czego do dziś przejść nie mogę, chyba z braku doświadczenia;)) to RESTARTÓW BYŁO MNÓSTWO! Było ich tak wiele, bo z góry wiedziałem, że większość nastawów może nie zadziałać. ROZWIĄZANIE dla ochrony dysku banalne - ODŁĄCZ GO! Do ustawienia prawidłowo napięć i mnożników nie potrzebny jest hdd. Jak komp przy nowych nasawieniach ruszy i wywoła komunikat "BOOT DISK FAIL..." to wiesz, że ten nastaw przejdzie do Windy i tam możesz testować go dalej. ZAPISUJESZ nastawienia z bios na karteczce i dalej OC szukając "ruszającej konfiguracji" lub podłączasz hdd i jedziesz z koksem do Windy.

Ja tak np szukałem nastawów w bios. Zapisywałem sobie ustawienia, zrobiłem kilkadziesiąt restartów, parę clear cmos'ów a hdd ani razu przy tym się nie musiał fatygować :D

 

PS - może ktoś mi podpowie co zrobić żeby podnieść mojego cpu powyżej 3GHz? Tabela poniżej przedstawia testowane nastawienia bios. Jesli chodzi o V to ruszałem tylko vcore i vddr.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...c29b3a2ca1.html

 

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No to jest sposób taki jak mówiłem, czyli odłączanie dysku. Nie zmienia to faktu że przeszkadza to, bo można by od razu testować stabilność ustawienia, a nie bawić sie w ciągłe podłączanie i odłączanie, czy też szukanie wstających ustawień, które w większości nie będą stabilne na dłuższą metę.

Lepszym rozwiązaniem jest chyba ustawienie dużych napięć i jechanie z FSB w Windowsie, o ile program na to pozwala na danej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest sposób taki jak mówiłem, czyli odłączanie dysku. Nie zmienia to faktu że przeszkadza to, bo można by od razu testować stabilność ustawienia, a nie bawić sie w ciągłe podłączanie i odłączanie, czy też szukanie wstających ustawień, które w większości nie będą stabilne na dłuższą metę.

To prawda. Ja nie twierdzę, że to nie jest lipa z tymi restartami! Podczas OCowania bardzo mnie to irytowało.

Przy normalnym użytkowaniu , gdy raz czy dwa razy w dniu włączasz kompa, problem podwójnego restartu nie istnieje. Zwyczajnie przestajesz go zauważać :)

 

PS

czy jakaś życzliwa osoba mogłaby mi powiedzieć (najlepiej na podstawie doświadczeń własnych na IP35-e) ile można dać napięcia max na NB i SB jeśli chłodzenie jest tylko fabryczne na tej mobo?

i co w pierwszej kolejności należy zmieniać (chodzi mi o napięcia) jeśli nie chce mi ruszać nic ponad 3GHz..?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...