Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Na jakiej podstawie twierdzisz że płyta coś źle odczytuje?

To najczęściej w SPD pamięci są źle wpisane wartości.

 

@ZONKO000 OC - jest już oficjalny bios nie beta.

Nie wyłaczaj wogóle listwy (zresztą po co ją wogóle wyłączac) i zobacz jak będzie po dłuższym czasie.

Np. po to by oszczędzać prąd ? Niektórzy boją się, że w czasie burzy im coś rozwali ( to akurat dla mnie dziwne, ale znam takich ). Ja tam nawet TV wyłączam jak nie oglądam, czuwanie niby znikomą ilość prądu bierze, ale bierze. I nie chodzi mi tu o kasę a o ekologię, ale co kto woli. Poza tym jeszcze jeden atut za wyłączaniem listwy to to, że wtedy np. w nocy nie świeci Ci dioda na płycie całą noc i np. nie wali po oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. po to by oszczędzać prąd ? Niektórzy boją się, że w czasie burzy im coś rozwali ( to akurat dla mnie dziwne, ale znam takich ). Ja tam nawet TV wyłączam jak nie oglądam, czuwanie niby znikomą ilość prądu bierze, ale bierze. I nie chodzi mi tu o kasę a o ekologię, ale co kto woli. Poza tym jeszcze jeden atut za wyłączaniem listwy to to, że wtedy np. w nocy nie świeci Ci dioda na płycie całą noc i np. nie wali po oczach.

Zgadzam się. Niektórzy mają jeszcze inne rzeczy podłączone pod listwę: router, głośniki, drukarki etc.

Po co to wszystko ma się nagrzewać i żreć prąd, choćby to były niewielkie ilości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hannhibal Lecter

Faktycznie zagalopowałem się.

 

To Abit dał ciała zapewniając, że Quad będzie chodzić. I to na wersji Pro płyty ! Jest czujnik PWM na płycie, czy mierzy się samemu?

Może też egzemplarz im źle wypadł i chłodzenie nie jest dobrze spasowane z MOSfetami.

Jest czujnik w okolicy PWM. Abit poleciał w kulki ale nie z chłodzeniem a z jego dopasowaniem. Prosta modyfikacja diametralnie poprawia sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak chłodzenie na płycie nie wyrabia u mnie. 2xOrthos po kilkudziesięciu minutach powoduje wzrost temp PWM do 95st a potem zwiecha! Totalny freez! I to tylko przy 3.15GHz!

Quad to ciężki orzech...

Moze czas dolozyc bloczek na mofy aby poprawic komfort ich pracy :>

Na pewno tempy by spadly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak chłodzenie na płycie nie wyrabia u mnie. 2xOrthos po kilkudziesięciu minutach powoduje wzrost temp PWM do 95st a potem zwiecha! Totalny freez! I to tylko przy 3.15GHz!

Quad to ciężki orzech...

tragiczne tempy na pwm (95st. to miałem przy 3.7G i prime95)

 

masz wc ? widocznie za mocno blok dokręciłeś i płytę ci wygięło - przez co mofsety nie mają styku z radiatorem - u siebie mimo słabo dokręconego bloku miałem podobnie. Jak zdjąłem radiator z pwm to tylko zewnętrze mofsety były wyraźnie odbite w tej szarej taśmie przewodzącej a środkowe już minimalnie. Niestety u mnie żadne modyfikacje nie pomogły i tak mobo nie było w stanie zasilić procka powyżej 3.75G/1.5V (obciązenie prime95) - 2-3s i mobo parzyło od spodu na lini PWM socket.

 

Ja już rozwiązałem swój problem - teraz bootuje na 4G z biosu bez problemu :)

 

To Abit dał ciała zapewniając, że Quad będzie chodzić. I to na wersji Pro płyty ! Jest czujnik PWM na płycie, czy mierzy się samemu?

Może też egzemplarz im źle wypadł i chłodzenie nie jest dobrze spasowane z MOSfetami.

nie dał ciała - quad działa bez problemu, nawet lekkie oc można robić, niestety do mocniejszego kręcenia sekcja zasilania jest za słaba. Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hannhibal Lecter

Zauważyłem, że na moim Abicie nie ma naklejki na kości BIOS. Jest tylko ślad po niej. Czy to oznacza, że było coś z nią kombinowane? Płytę kupowałem nową w Apollo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może wiatrak na tej zasiłce masz zrypany, bo nie chce mi się wierzyć, by ten Corsair sobie nie poradził. Ja mam 2x słabsze PSU i ciągnie bez problemów. Temp w stresie na zasilaniu to 45st C.

Tak ale Twoja płyta nie zasila 4 tylko 2 rdzenie.

A co ma zasilacz do PWM?

 

@Raptor - Myślisz, że bloki na NB i PWM pozwoliłyby tej płycie sobie lepiej radzic czy zbędny wysiłek?

Temp PWM w idle 54st.

Hej, możesz podać gdzie jest ten bios? Na oficjalnej stronie abita ostatni jest z lipca

A śledziłes choc troche ten wątek? Na 35 stronie była o tym mowa :rolleyes: Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim abicie nie mam takich temp jak wy na Pwm. ja mam 50C dziwne ze wy macie 90C ;) chyba czujnik uwalony;)

 

i nawet 3 fazowa 5bp sobie da rade quadem zreszta mialem plyty z szescio fazowym zasilaniem i sory ale roznica jest bardzo mala. i nie raz sie o tym przekonalem.

 

a roznica jest wtedy jak sie kreci procka extremalnie inaczej do zwyklego OC 3 lub 4 fazy wystarcza spokojnie.

 

a bios jest juz na oficjalnej stronie abita.

 

nom miedzy 50 a 60 mam temp i nie wiecej. przynajmniej tak pokazuje czujnik. i w sumie nic nie parzy. i caly czas na 3.6 procek.

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50st??!! o kurcze to coś nie tak u mnie. Trzeba będzie zdemontowac radiatory poprawic docisk i paste.

 

Ustawiłem wszystko na na default i takie o to temp (odczyt z everesta)po kilku minutach windy:

płyta główna - 34st

CPU - 33st

rdzeń 1 - 48st

rdzeń 2 - 44st

rdzeń 3 - 48st

rdzeń 4 - 45st

PWM - 52st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema... Jestem już świeżutkim użytkownikiem IP35-E :) i mam kilka pytań do wyjadaczy ;)

 

1. Co do sieciówki... mam osobno kartę sieciową w slocie PCI... i tu pytanie. Nie instalowałem tej opcji "Marvell LAN Driver" z płyty... Dobrze zrobiłem?? Bo może to są drivery do jakichś standardów Lanowych czy coś?? Acha i mam wyłączyć w biosie zintegrowaną kartę sieciową??

 

2. Clear CMOS. Wyczytałem w instrukcji, żeby wyczyścić BIOS trzeba odłączyć kable zasilające od płyty głownej. I tu pytanie: chodzi o to, że muszę każdy kabelek odpiąć od płyty głównej?? (w sensie ten 24 pinowy, dodatkowe zasilanie do PCI-E itp itd) czy chodzi po prostu o to żeby pstryknąć ten przycisk na zasilaczu ?? :D Acha i jak to wygląda w praktyce... Załóżmy odłączam zasilacz (poprzez guziczek ;) ) zmienia mzworke z pinów 1 i 2 na 2 i 3 czekam kilkanaście sekund... zmieniam na pierwotne ustawienie...Włączam zasilacz...normalnie kompa... i już jest świeży BIOS... dobrze rozumiem?? Jeśli nie to proszę aby ktoś mi to ładnie wytłumaczył ;D

 

3. Co do napięć... Wyczytałem, że płyta daje na pamięci standardowo 1,8v .... i tak też było... wyczytałem też od Was w którymś z postów ...że zazwyczaj wysypywało błędy przy takim napięciu przy instalacji windowsa... więc zmieniłem zapobiegawczo od razu na 1,9v... (pamięci Goodram 2 x 1GB 667MHz) Dobrze zrobiłem??

 

4. Gdzie można sprawdzić czy pamięci działają w trybie Dual Channel??

 

5. W biosie standardowo miałem ustawioną szynę na 204MHz. Teraz każdy program widzi, że mam 2040MHz (E2180) ;) Czego to przyczyna, że tak od razu było ustawione?? (dodam, że nie zmieniałem tego ;) zawsze to "jakieś" OC :D (będę podkręcał, ale to za jakiś czas tak porządnie ;) )

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdro ;)

Edytowane przez kwiacynty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne.

Zamieniłem się z kumplem na procki, tymczasowo.

E6300 na pokładzie i od razu temperaturki jak u większości z Was. Dopiero podkręcenie do 3.5GHz@1.42v podniosło temp zbliżone do Quada na 3.0!

I pod Othosem nie ma piekiełka na PWM!

 

U kumpla (z moim Quadem) to samo co ja miałem - przy wyższym OC mosfety się żarzą i zwiecha systemu. Przy czym też ma IP35pro.

Choc ma 3-4st mniej na PWM początkowo, to po czasie i tak freez!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście po trzecim dniu użytkowania nowego sprzętu muszę przyznać, że płyta jest jak najbardziej OK. Ciekawostką pozostaje tylko to, że przy pierwszym uruchomieniu płyta odpaliła dopiero za jakimś 20-tym razem, wczoraj za piątym, a dziś za pierwszym :-P . Zauważyłem, że jak się nie chce odpalić, to nie daje zasilania na moleksy, bo nie świeci się wtedy dioda od napędu DVD, mimo że wiatraki się kręcą.

Dzisiaj podkręciłem trochę procka i cały dzień wszystko jest full stabilnie. Procek 10x300 - na razie, bo mam box chłodzenie i temp. w stresie dochodzą do 65stopni.

Mam dobre chłodzenie na s939. Czy istnieje jakiś kosz, który umożliwi mi jego zamontowanie na tej płycie??? Pamiętam że przy chłodzeniu Pentagrama dołączali kosze, ale gdzieś je zapodziałem i nie pamiętam, czy można na takim koszu założyć chłodzenie od s939 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raptor - Myślisz, że bloki na NB i PWM pozwoliłyby tej płycie sobie lepiej radzic czy zbędny wysiłek?

Temp PWM w idle 54st.

wątpie

na moim abicie nie mam takich temp jak wy na Pwm. ja mam 50C dziwne ze wy macie 90C ;) chyba czujnik uwalony;)

i nawet 3 fazowa 5bp sobie da rade quadem zreszta mialem plyty z szescio fazowym zasilaniem i sory ale roznica jest bardzo mala. i nie raz sie o tym przekonalem.

a roznica jest wtedy jak sie kreci procka extremalnie inaczej do zwyklego OC 3 lub 4 fazy wystarcza spokojnie.

a bios jest juz na oficjalnej stronie abita.

nom miedzy 50 a 60 mam temp i nie wiecej. przynajmniej tak pokazuje czujnik. i w sumie nic nie parzy. i caly czas na 3.6 procek.

pixelik przy e6420 @ 3.84G/1.6V też miałem zimne PWM. A teraz popatrz na to > 2760169[/snapback]

1. Co do sieciówki... mam osobno kartę sieciową w slocie PCI... i tu pytanie. Nie instalowałem tej opcji "Marvell LAN Driver" z płyty... Dobrze zrobiłem?? Bo może to są drivery do jakichś standardów Lanowych czy coś?? Acha i mam wyłączyć w biosie zintegrowaną kartę sieciową??

IMHO rozwiazanie bez sensu bo sieciówka zintegrowana podpięta jest przez PCIe dzieki czemu nie zapycha szyny PCI, po drugie zajęty slot PCI - lepiej ją wywal i przepisz adres MAC do zintegrowanej

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptor PWM też Ci się nieźle grzeje - 92st!

U mnie dzisiaj do 89st doszło po 50minutach orthosa. Po 95st płyta się zawiesza. Jak poprawie chłodzenie może coś wykrzesam jeszcze z tego procka.

Problem jest temp podczas Otrhosa a nie podczas zwykłego użytkowania. Jedynie 3D Mark 03 potrafił mocno zagrzac sprzęt że na 3.6GHz pod koniec testu się zawiesił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że na moim Abicie nie ma naklejki na kości BIOS. Jest tylko ślad po niej. Czy to oznacza, że było coś z nią kombinowane? Płytę kupowałem nową w Apollo.

Tez mam abita z apollo i tez wygladal na kombinowanego. Opisalem to wczesniej (Kropelka pasty termo na ramce od procka, odciski palcow i dziwne zarysowania/zluszczenia na laminacie. przyjrze sie kostce i powiem co i jak.

 

50st??!! o kurcze to coś nie tak u mnie. Trzeba będzie zdemontowac radiatory poprawic docisk i paste.

 

Ustawiłem wszystko na na default i takie o to temp (odczyt z everesta)po kilku minutach windy:

płyta główna - 34st

CPU - 33st

rdzeń 1 - 48st

rdzeń 2 - 44st

rdzeń 3 - 48st

rdzeń 4 - 45st

PWM - 52st

Ja zrobilem tak ze odkleilem to cos co bylo miedzy radiatorkami i mosami (wygladalo to jak silikon/guma grubosci okolo 2mm wiec raczej sie nie nadaje) pomalowalem mosy zalmanem stg-1 uciapkalem tez troche radiator od spodu w miejscu kontaktu z nimi. zalozylem, podociskalem. i przy 3200mhz 1.33v na 2140 temperatury sa w okolicy 50 przy b. slabym nawiewie.

 

BTW. To co jest pod radiatorem NB jest jeszcze gorsze (to twarde dziwne cus, ktore nie wiem jak ma przewodzic cieplo, na SB jest normalna biala pasta, ale dla odmiany jest jej za malo. Ja od razu zmienilem to wszystko na zalmana stg-1 dla wlasnego komfortu psychicznego mimo ze temp. byly w normie (po prostu nie moglbym zyc z mysla ze mam taki szit pod radiatorami. ;-) ) srubki zamiast plastikowych kolkow i sprezynek tez dobry pomysl, ale to juz wiekszy hardkor.

 

Co do biosa. Gdzie wy macie ta oficjalna 1.3? na stronie jest 1.2, ale moim zdaniem ona jest gorsza niz 1.3 beta ze wzgledu na to ze nie likwiduje double bootow.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do biosa. Gdzie wy macie ta oficjalna 1.3? na stronie jest 1.2, ale moim zdaniem ona jest gorsza niz 1.3 beta ze wzgledu na to ze nie likwiduje double bootow.

Nie ma oficjalnej 1.3 Jest oficjalna 1.2, która pojawiła się po wersji 1.3beta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta płyte IP-35-E i przy rozruchu power on komputer sie wyłącza i pozniej startuje poniownie juz normalnie, co to jest czy plyta jest popsuta? Dodatkowo jesli wyłacze komputer przez Power off to komputer samoczynnie startuje ponownie, to jakas komedia jest, co z tym mozna zrobic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż żaden defekt tylko wymóg tego chipsetu i występuje on na wszystkich płytach z chipsetem P-35. Ponoć brak podwójnego startu może doprowadzić do uszkodzenia płyty! Więc już wiadomo, dlaczego tylko w biosie BETA nie ma tych podwójnych startów... <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta płyte IP-35-E i przy rozruchu power on komputer sie wyłącza i pozniej startuje poniownie juz normalnie, co to jest czy plyta jest popsuta? Dodatkowo jesli wyłacze komputer przez Power off to komputer samoczynnie startuje ponownie, to jakas komedia jest, co z tym mozna zrobic???

czemu watek doubleboota powraca jak bumerang co 2-3 strony? Nielaska przejzec temat? :mur:

A to zeby sie nie wlaczal mozna gdzies ustawic w biosie, ale nie pamietam gdzie. Zdajsie advanced bios features, ale nie jestem pewien.

Edytowane przez Nytalith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hannhibal Lecter

Otóż żaden defekt tylko wymóg tego chipsetu i występuje on na wszystkich płytach z chipsetem P-35. Ponoć brak podwójnego startu może doprowadzić do uszkodzenia płyty! Więc już wiadomo, dlaczego tylko w biosie BETA nie ma tych podwójnych startów... <_<

A świstak już nie zawija... To żaden wymóg. Na Abit IP35 PRO nie ma podwójnego startu. Jest on zbędny i komponenty tracą na żywotności.

 

Panowie odnośnie Abita IP35 PRO. Dlaczego jest on aż o tyle droższy od MSI Neo2-FIR. Przecież to praktycznie te same płyty.

Edytowane przez Hannhibal Lecter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż żaden defekt tylko wymóg tego chipsetu i występuje on na wszystkich płytach z chipsetem P-35. Ponoć brak podwójnego startu może doprowadzić do uszkodzenia płyty! Więc już wiadomo, dlaczego tylko w biosie BETA nie ma tych podwójnych startów... <_<

Wow. Bystrosc twojej dedukcji mnie powalila. ;-)

 

 

A świstak już nie zawija... To żaden wymóg. Na Abit IP35 PRO nie ma podwójnego startu. Jest on zbędny i komponenty tracą na żywotności.

 

Panowie odnośnie Abita IP35 PRO. Dlaczego jest on aż o tyle droższy od MSI Neo2-FIR. Przecież to praktycznie te same płyty.

Zgodze sie. Ale jakby IP35 pr0 kosztowal tyle co MSI Neo2, to IP35-e musialaby kosztowac niewiele ponad 300zl zeby ktos ja chial kupic. Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hannhibal Lecter

Ale jakby IP35 pr0 kosztowal tyle co MSI Neo2, to IP35-e musialaby kosztowac niewiele ponad 300zl zeby ktos ja chial kupic.

Bardzo trafna odpowiedz. Ale Abit IP35 PRO pewnie ma lepsze komponenty niz MSI Neo2-FIR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wyobrażam sobie inaczej żeby Abit nie był lepiej zbudowany od MSI!!! To nie ta półka...

A czemu Abit ma być lepszy od MSI?? Co to MSI jakieś odpadki produkcyjne czy co?? Równie dobrze można powiedzieć że MSI jest lepiej zbudowana a Abit jest o wiele gorszym segmentem płyt :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A świstak już nie zawija... To żaden wymóg. Na Abit IP35 PRO nie ma podwójnego startu. Jest on zbędny i komponenty tracą na żywotności.

 

Panowie odnośnie Abita IP35 PRO. Dlaczego jest on aż o tyle droższy od MSI Neo2-FIR. Przecież to praktycznie te same płyty.

Ja tego nie wymyśliłem, tylko ktoś odpowiedzialny za support z Abita tak ponoć miał powiedzieć, że ten chipset tego wymaga. Różnić się mogą tylko częstością takowych startów - w zależności co się zmienia w biosie. Zobaczymy czy w kolejnym oficjalnym biosie to zniknie, wtedy będzie wiadomo, czy to faktycznie tak musi być. Komponenty ponoć na tym nie cierpią. Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...