Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Hannhibal Lecter

A czemu Abit ma być lepszy od MSI?? Co to MSI jakieś odpadki produkcyjne czy co?? Równie dobrze można powiedzieć że MSI jest lepiej zbudowana a Abit jest o wiele gorszym segmentem płyt :-|

MSI nie jest lepiej od Abita IP35 PRO zbudowana. Podam chociażby różnice w rozplanowaniu PCB.

1) kątowe złącza sATA

2) naprzemienne rozłożenie pamięci

3) wszystkie wtyczki zasilania w dogodnym miejscu (molexa nie trzeba podłączać)

4) bardziej wydajne chłodzenie (nie jest tak kosmiczne jak w Neo2-FIR)

 

A teraz BIOS:

1) uGURU

2) mozliwosc ustawienia CR 1T dla pamieci

 

Ważne też jest, że PRO nie ma double boota.

 

Tak więc diabeł tkwi w szczegółach :)

 

Ja tego nie wymyśliłem, tylko ktoś odpowiedzialny za support z Abita tak ponoć miał powiedzieć, że ten chipset tego wymaga. Różnić się mogą tylko częstością takowych startów - w zależności co się zmienia w biosie. Zobaczymy czy w kolejnym oficjalnym biosie to zniknie, wtedy będzie wiadomo, czy to faktycznie tak musi być. Komponenty ponoć na tym nie cierpią.

Każdy kto mówi, że Double Boot to przypadłość P35 nie jest wystarczająco poinformowany. Ludzie z Abita, którzy tak uważają nie są zorientowani. Przeciez w PRO usuneli ta przypadlosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wyobrażam sobie inaczej żeby Abit nie był lepiej zbudowany od MSI!!! To nie ta półka...

Lepiej zbudowany, czyli teoretycznie używa lepszych konponentów, a tak nie jest. Obie płyty są zbudowane z dobrych elementów i obie konstrukcje nie są zbytnio awaryjne.

 

MSI nie jest lepiej od Abita IP35 PRO zbudowana. Podam chociażby różnice w rozplanowaniu PCB.

1) kątowe złącza sATA

2) naprzemienne rozłożenie pamięci

3) wszystkie wtyczki zasilania w dogodnym miejscu (molexa nie trzeba podłączać)

4) bardziej wydajne chłodzenie (nie jest tak kosmiczne jak w Neo2-FIR)

 

A teraz BIOS:

1) uGURU

2) mozliwosc ustawienia CR 1T dla pamieci

 

Ważne też jest, że PRO nie ma double boota.

 

Tak więc diabeł tkwi w szczegółach :)

Abit ma lepszy layout (minimalnie), ale za to ma niedoróbkę w postaci przegrzewającego się układu zasilania. [a MSI też ma naprzemienne sloty, tyle, że nie wiem kto był na tyle pijany, by nie zaznaczyć tego kolorami :o). Możliwość ustawienia 1T to tylko kwestia biosu i niedługo będzie można to ustawić w memsecie (a możliwe, że nawet w biosie MSI). A z tym uguru "w biosie" to nie rozumiem, przecież w MSI też wszystko ustawiasz z biosu. Chyba, że miałeś na myśli uguru pod windowsem, to masz rację, że jest lepsze od shitu MSI, którego ani razu nie udało mi się uruchomić :lol: BTW, nie wiem co chcesz od chłodzenia MSI - stoi na wysokim poziomie i uważam, że po zamianie pasty jest lepsze od wynalazku abita :unsure: :wink:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hannhibal Lecter

Abit ma lepszy layout (minimalnie), ale za to ma niedoróbkę w postaci przegrzewającego się układu zasilania. [a MSI też ma naprzemienne sloty, tyle, że nie wiem kto był na tyle pijany, by nie zaznaczyć tego kolorami :o). Możliwość ustawienia 1T to tylko kwestia biosu i niedługo będzie można to ustawić w memsecie (a możliwe, że nawet w biosie MSI). A z tym uguru "w biosie" to nie rozumiem, przecież w MSI też wszystko ustawiasz z biosu. Chyba, że miałeś na myśli uguru pod windowsem, to masz rację, że jest lepsze od shitu MSI, którego ani razu nie udało mi się uruchomić :lol: BTW, nie wiem co chcesz od chłodzenia MSI - stoi na wysokim poziomie i uważam, że po zamianie pasty jest lepsze od wynalazku abita :unsure: :wink:

W takim razie dlaczego Abit IP35 PRO kosztuje 720 zl a MSI Neo2-Fir 440 zl? Pominmy to, ze gdyby PRO byl tanszy to Abit IP35-E kosztowalby grosze. Czekam na wyjasnienia. Skoro Abit nie jest lepsza od MSI marka to nie da sie tej roznicy w cenie logicznie wytlumaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie czy jedenym sposobem resetu biosu jest wyciągniecie baterii lub przedstawienie zworki? bo czytałem gdzieś ze na jakimś modelu moba wystarczy wyłaczyc zasiłke na przycisk lub wyciagnac kabel? Prawda?

 

Mam płyte: Abit IP35

 

Dziękuje za odpowiedz.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hannhibal Lecter

A jak logicznie wytłumaczysz to, że takie DFI na P35 kosztuje ~1000 zł ? A prócz fajniejszego chłodzenia dołączonego do tej płyty ma wszystko to samo co Abit/MSI/Asus ;)) W Abicie IP35 Pro płacisz za markę i za dopisek PRO. Tyle [;

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie czy jedenym sposobem resetu biosu jest wyciągniecie baterii lub przedstawienie zworki? bo czytałem gdzieś ze na jakimś modelu moba wystarczy wyłaczyc zasiłke na przycisk lub wyciagnac kabel? Prawda?

 

Mam płyte: Abit IP35

 

Dziękuje za odpowiedz.

 

Pozdrawiam

Osobiście jeszcze nie sprawdzałem, ale podobno zadziała jak wyłączysz zasilacz, odłączysz kabel zasilający i naciśniesz przycisk Power. Jeśli za pierwszym razem się nie uda, powtórz czynności. Komuś ponoć ta metoda działała :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeszcze nie sprawdzałem, ale podobno zadziała jak wyłączysz zasilacz, odłączysz kabel zasilający i naciśniesz przycisk Power. Jeśli za pierwszym razem się nie uda, powtórz czynności. Komuś ponoć ta metoda działała :wink:

Np mi działa ;]

I do tego jest lepsza niż klasyczne resetowanie biosu przez zmiane zworki bo wszystkie ustawienia biosu zostają, płyta po prostu wstaje z def ustawieniami proca/ramu i można sobie wszystko w biosie przestawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta plyta to badziew, Bubel po prostu , kupiłem ja bo przeczytałem recenzje na Egielda gdzie dostała nie wiem 8 czy9 punktów LOL, to pisał ja chyba jakis maniak ktorremu sprawia niuezasadniona satysfakcje robienie clear Cmoss przez zworke kazdego rana bo ta płyta nie rozgrzana albo wstanie albo nie, to jest loteria. Juz pal liczo ten dual boot, przy kazdym resecie, kazdej zmianie ustawien biosu, ciekawe jak to wpływa na podzespoły??? zapewne leczniczo, Gdzie kórwa w tym biosie jest menu z opcja wyboru dysku F8 albo esc standardowo????NIe polecam nikomu tej plyty, bo warta jest moze 220pln jako nieudany low low budget dla maniaków ktorzy maja bude komputera na biurku i słuchaja szumu wiatraków, zamiast cos robic pozytecznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taak, moze rozwiniesz swoja mysl... Bo ja daje glowe ze to nie wina plyty tylko Twoja, bo zle cos ustawiles. Napewno nie jest to twor idealny, ale nie nazwalbym jej badziewiem/bublem podobnym epitetem. Mam ip35i ccmosaa robilem 3 razy, po "przekreceniu" i zmianie biosu. Napewno niema potrzeby codziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamove, ale o jakiej płycie mówisz? Mam IP35. Double boot jest - to prawda. Występuje tylko przy odpaleniu kompa i przy wyjściu z biosu. Przy resecie spod windy nie istnieje.

Co do problemów z odpaleniem płyty, to naprawdę nie wiem, o czym mówisz :? Zimna, ciepła, chwilę po wyłączeniu, czy nieużywana klkadziesiąt godzin, zawsze wstaje bez mrugnięcia okiem, od razu. Chyba, oględnie mówiąc, mijasz się delikatnie z prawdą :wink: Jak na razie, to jestem b. zadowolony z wyboru. Stabilna jak skała.

Co do rozkładu w biosie, to nie mogę powiedzieć złego słowa. Może to dlatego, że przesiadłem się na nią z NF7 v. 2.0 i ten układ po prostu niczym nie nie zaskoczył. Dla mnie jest super.

Edytowane przez solti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu Abit ma być lepszy od MSI?? Co to MSI jakieś odpadki produkcyjne czy co?? Równie dobrze można powiedzieć że MSI jest lepiej zbudowana a Abit jest o wiele gorszym segmentem płyt :-|

A gdzie ja powiedziałem że MSI to odpadki? Co?

 

...W Abicie IP35 Pro płacisz za markę i za dopisek PRO. Tyle [;

To znaczy że IP35e oferuje dokładnie to samo co pro? :blink: :lol2: Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeszcze nie sprawdzałem, ale podobno zadziała jak wyłączysz zasilacz, odłączysz kabel zasilający i naciśniesz przycisk Power. Jeśli za pierwszym razem się nie uda, powtórz czynności. Komuś ponoć ta metoda działała

 

 

Np mi działa ;]

I do tego jest lepsza niż klasyczne resetowanie biosu przez zmiane zworki bo wszystkie ustawienia biosu zostają, płyta po prostu wstaje z def ustawieniami proca/ramu i można sobie wszystko w biosie przestawić

 

 

hahahahaha tak probuj moze odpali, jak jawa albo stara motorynka LOL Nie kupujcie tej plyty BADZIEW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ten numer z odłączeniem zasilania też działa, więc zworkę można olać. Co do samego uruchamiania się, to u mnie też jest ten problem, że jak jest chłodno w pokoju, to płyta nie startuje - dziś też odpalałem ją za pomocą suszarki :lol2: i oczywiście wystartowała od razu... Poczekam na najnowszy bios i wtedy zobacze, czy cos się w tym względzie zmieni.

 

Panowie, czy jakieś napięcia trzeba jeszcze podnosić przy dużej szynie?? Bo mi np. wiesza się komp na pokazywaniu RAM-u gdy ustawię 320x10 przy 1.650 , a bez problemu biega tak, jak w sygnaturce....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Hannhibal Lecter

Osobiście jeszcze nie sprawdzałem, ale podobno zadziała jak wyłączysz zasilacz, odłączysz kabel zasilający i naciśniesz przycisk Power. Jeśli za pierwszym razem się nie uda, powtórz czynności. Komuś ponoć ta metoda działała

Np mi działa ;]

I do tego jest lepsza niż klasyczne resetowanie biosu przez zmiane zworki bo wszystkie ustawienia biosu zostają, płyta po prostu wstaje z def ustawieniami proca/ramu i można sobie wszystko w biosie przestawić

hahahahaha tak probuj moze odpali, jak jawa albo stara motorynka LOL Nie kupujcie tej plyty BADZIEW

Trzeba było kupić wersję PRO to nie miałbyś kłopotów :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta plyta to badziew, Bubel po prostu , kupiłem ja bo przeczytałem recenzje na Egielda gdzie dostała nie wiem 8 czy9 punktów LOL, to pisał ja chyba jakis maniak ktorremu sprawia niuezasadniona satysfakcje robienie clear Cmoss przez zworke kazdego rana bo ta płyta nie rozgrzana albo wstanie albo nie, to jest loteria. Juz pal liczo ten dual boot, przy kazdym resecie, kazdej zmianie ustawien biosu, ciekawe jak to wpływa na podzespoły??? zapewne leczniczo, Gdzie kórwa w tym biosie jest menu z opcja wyboru dysku F8 albo esc standardowo????NIe polecam nikomu tej plyty, bo warta jest moze 220pln jako nieudany low low budget dla maniaków ktorzy maja bude komputera na biurku i słuchaja szumu wiatraków, zamiast cos robic pozytecznego.

:lol: :lol: :lol:

 

Ja tam mam bios 1.3 Beta i płyta zawsze bootuje za 1 razem, bez żadnych problemów.

 

To znaczy że IP35e oferuje dokładnie to samo co pro? :blink: :lol2:

To znaczy, że PRO mógłby kosztować 450-500 zł za to co oferuje, a nie 700 [;

 

Mi ten numer z odłączeniem zasilania też działa, więc zworkę można olać. Co do samego uruchamiania się, to u mnie też jest ten problem, że jak jest chłodno w pokoju, to płyta nie startuje - dziś też odpalałem ją za pomocą suszarki :lol2: i oczywiście wystartowała od razu... Poczekam na najnowszy bios i wtedy zobacze, czy cos się w tym względzie zmieni.

 

Panowie, czy jakieś napięcia trzeba jeszcze podnosić przy dużej szynie?? Bo mi np. wiesza się komp na pokazywaniu RAM-u gdy ustawię 320x10 przy 1.650 , a bez problemu biega tak, jak w sygnaturce....

Wina tylko i wyłącznie kondesatorów, bios raczej tego nie rozwiąże :mur:

 

Podnieś MCH minimalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol:

 

Ja tam mam bios 1.3 Beta i płyta zawsze bootuje za 1 razem, bez żadnych problemów.

Taa pewnie z suszarka do wlosów w rece najpierw loczki poznij procki LOL i pewnie nigdy nic nie spaliłes tez coo? hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że PRO mógłby kosztować 450-500 zł za to co oferuje, a nie 700 [;

Tylko że ceny sprzętu są ustalane albo w dolarach albo w euro - a przy tych walutach nie ma aż tak dużej różnicy w cenie.

To nie wina producentów że złotówka ma taką a nie inną relacje.

Do tego dochodzi że przeważnie ta płyta na zachodnich rynkach jest tańsza niż w PL ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina tylko i wyłącznie kondesatorów, bios raczej tego nie rozwiąże mur.gif

 

Podnieś MCH minimalnie icon_smile3.gif

Czyli teraz mam mieć cały czas z tym problem, albo założyć sobie centralne w budzie??? :blink:

 

Ps. Podniosłem MCH o następną wartość i nic to nie dało, podniosłem też napięci na procka do aż 1.385 i przy wgraniu pulpitu się wysypał.... Trochę to dziwne.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz która mnie najbardziej denerwuje to właśnie to wstawanie płyty po długim spoczynku, i nic nie daje pozostawienie listwy włączonej. Mierzyłem po jakim czasie płyta wstaje tak dla jaj i dziś wstała po 4 minutach, wczoraj po 8. Jakbym w zimie nie włączył kaloryferka na noc to pewnie bym musiał latać faktycznie z suszarką chcąc go odpalić :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do was pytanie. Czy na plycie IP35-E mieliscie dziure w FSB w okolicach 266Mhz? Przy tak ustawionej magistrali komp sie nie podnosi a przy 311Mhz dziala bez najmniejszego problemu. Jesli mieliscie taka dziure to wystepuje ona tylko przy 266Mhz czy sa jeszcze inne wartosci FSB przy ktorych plyta nie wstaje a powyzej chodzi bezproblemowo? Moj procek to E2160.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do was pytanie. Czy na plycie IP35-E mieliscie dziure w FSB w okolicach 266Mhz? Przy tak ustawionej magistrali komp sie nie podnosi a przy 311Mhz dziala bez najmniejszego problemu. Jesli mieliscie taka dziure to wystepuje ona tylko przy 266Mhz czy sa jeszcze inne wartosci FSB przy ktorych plyta nie wstaje a powyzej chodzi bezproblemowo? Moj procek to E2160.

 

dołączam sie do pytanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz która mnie najbardziej denerwuje to właśnie to wstawanie płyty po długim spoczynku, i nic nie daje pozostawienie listwy włączonej. Mierzyłem po jakim czasie płyta wstaje tak dla jaj i dziś wstała po 4 minutach, wczoraj po 8. Jakbym w zimie nie włączył kaloryferka na noc to pewnie bym musiał latać faktycznie z suszarką chcąc go odpalić :/

dlaczego wiekszosc (jesli nie wszyscy poza Toba) nie maja tego problemu? moze masz po prostu jakis trefny egzemplarz?

 

OT: ja z mojego abita jestem zadowolony, bezproblemowa obsluga, podkrecanie tak proste ze dziecko sobie z nim poradzi, bios jasny i oczywisty (przy odrobinie znajomosci ang). mam wrazenie ze niektorzy wyrazajacy swoje opinie wynikajace prawdopodobnie z nieumiejetnosci poslugiwania sie sprzetem chcieliby bardzo w ten sposob "wyladowac sie" na plycie.. ale czym jest jeden glos kogos, kto sobie nie potrafi poradzic i nie stac go na probe znalezienia rozwiazania, czy chocby konstruktywna krytyke, a jedynie na krytykanctwo (vide adamove), wobec tylu usatysfakcjonowanych userow... EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego wiekszosc (jesli nie wszyscy poza Toba) nie maja tego problemu? moze masz po prostu jakis trefny egzemplarz?

 

OT: ja z mojego abita jestem zadowolony, bezproblemowa obsluga, podkrecanie tak proste ze dziecko sobie z nim poradzi, bios jasny i oczywisty (przy odrobinie znajomosci ang). mam wrazenie ze niektorzy wyrazajacy swoje opinie wynikajace prawdopodobnie z nieumiejetnosci poslugiwania sie sprzetem chcieliby bardzo w ten sposob "wyladowac sie" na plycie.. ale czym jest jeden glos kogos, kto sobie nie potrafi poradzic i nie stac go na probe znalezienia rozwiazania, czy chocby konstruktywna krytyke, a jedynie na krytykanctwo (vide adamove), wobec tylu usatysfakcjonowanych userow... EOT.

 

ja go pier.... :angry: kilka osób już o tym pisało wyraźnie (śledź topic)!! nie krytykuje tej płyty bo wszystko działa poza tym jednym mankamentem. Tobie sie trafiła taka że działa git, niektórym nie a jak takiś mądry i według ciebie nie potrafimy sobie poradzić to proszę podaj rozwiązanie problemu (jeśli to te kondensatory to chyba tylko ich wymiana) <_< a co do podkręcania to na jakiej płycie sprawiało ci trudności że na tej jest tak proste?? :-P :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja go pier.... :angry: kilka osób już o tym pisało wyraźnie (śledź topic)!! nie krytykuje tej płyty bo wszystko działa poza tym jednym mankamentem. Tobie sie trafiła taka że działa git, niektórym nie a jak takiś mądry i według ciebie nie potrafimy sobie poradzić to proszę podaj rozwiązanie problemu (jeśli to te kondensatory to chyba tylko ich wymiana) <_< a co do podkręcania to na jakiej płycie sprawiało ci trudności że na tej jest tak proste?? :-P :lol2:

sledze topic, tylko od jakiegos czasu niedokladnie z uwagi na prace/brak problemow z plyta. nie musisz tak sie unosic, poniewaz nie mialem zlych intencji, zas OT nie dotyczyl Ciebie. co do oc, to jest to moja trzecia plyta, na ktorej bawie sie (zaznaczam "bawie sie") w krecenie, przy czym jest to pierwszy intel. problemow zarowno na abicie nf7 jak i na tym nie bylo zadnych, czego nie moge powiedziec o asrocku am2xli-esata czy jakos tak, okrzyknietym niedlugo po premierze nastepca asrocka 939sli-esata2, ktory okazal sie shitem. mialem takze na mysli osoby, ktore nie czytajac W OGOLE watku o plycie, procku twierdza, ze do oc sie nie nadaje, albo zadaja pytania co przestawic, gdzie przestawic bez szukania. ja bedac totalnym noobem jakos nie mialem z tym problemow..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem bios na wersję BETA i niestety w moim wypadku nie usunął on double bootów. Jeszcze zaczął dłużej wczytywać urządzenia <_< . Wgrałem więc oficjalny i wszystko wróciło do normy poza jedną rzeczą - płyta zaczęła zaniżać napięcie procka. Ile bym nie ustawił, zawsze w Ewereście pokazuje 0.025V mniej ! :mur: . Dodatkowo mam problem z OC powyżej 3Ghz po mimo niskiego zapotrzebowania procka na V <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdzil na pierwszym miejscu zasilacz. Tak zeby go wykluczyc na 100%. A jesli nie pomoze to wydaje mi sie ze czeka was jedynie serwis. Bo to raczej nie jest normalne zachowanie plyty.

 

 

 

A spotkal sie ktos z dziurami w FSB?

Edytowane przez Shadow86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem bios na wersję BETA i niestety w moim wypadku nie usunął on double bootów. Jeszcze zaczął dłużej wczytywać urządzenia <_< . Wgrałem więc oficjalny i wszystko wróciło do normy poza jedną rzeczą - płyta zaczęła zaniżać napięcie procka. Ile bym nie ustawił, zawsze w Ewereście pokazuje 0.025V mniej ! :mur: . Dodatkowo mam problem z OC powyżej 3Ghz po mimo niskiego zapotrzebowania procka na V <_<

Ja mam w biosie ustawione 1.425v a w Everest i CPU-Z mam 1.39v pokazane, która jest wartość prawdziwa nie wiem. Chciałem tylko zaznaczyć, że ja biosu nie zmieniałem, ani razu.

 

EDIT: Teraz odczyt spadł nawet do 1.38v jak włączyłem Orthosa.

 

Ja nie zauważyłem żadnej dziury, teraz mam ustawione 400x8, ale do 415 szło, dalej to już nie idę bo napięcia dla mnie na AC za wysokie. Chociaż muszę się przyznać, że podkręcanie od ponad 300 zacząłem.

 

Mi raz się zdarzyło, że nie chciała wstać ale po paru próbach poszło. Jednak raczej nie jest to od zimna, bo ja zawsze wyłączam komputer od prądu na noc i rano zawsze podwójnie, bo podwójnie ale bootuje bez problemu.

Edytowane przez cripple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...