Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Taa pewnie z suszarka do wlosów w rece najpierw loczki poznij procki LOL i pewnie nigdy nic nie spaliłes tez coo? hehehe

Z suszarką do włosów to ja ta mobo odpalałem jak na procku było -70* przez co otoczenie socketu też było dosyć zimne...

Na codzień odpala bez problemu, ani razu nie wstawała dłużej niż kilka sekund, do tego brack double boota.

 

A spalić to spaliłem parę rzeczy, tylko co to ma do rzeczy ?

 

BTW zmień rozmiar czcionki z siga, chyba że chcesz zarobić % za nieprzestrzeganie regulaminu... :mur:

 

Witam, mam do was pytanie. Czy na plycie IP35-E mieliscie dziure w FSB w okolicach 266Mhz? Przy tak ustawionej magistrali komp sie nie podnosi a przy 311Mhz dziala bez najmniejszego problemu. Jesli mieliscie taka dziure to wystepuje ona tylko przy 266Mhz czy sa jeszcze inne wartosci FSB przy ktorych plyta nie wstaje a powyzej chodzi bezproblemowo? Moj procek to E2160.

Żadnych dziur FSB nie zauważyłem (a miałem na tej mobo już kilkadziesiąt CPU).

 

ja go pier.... :angry: kilka osób już o tym pisało wyraźnie (śledź topic)!! nie krytykuje tej płyty bo wszystko działa poza tym jednym mankamentem. Tobie sie trafiła taka że działa git, niektórym nie a jak takiś mądry i według ciebie nie potrafimy sobie poradzić to proszę podaj rozwiązanie problemu (jeśli to te kondensatory to chyba tylko ich wymiana) <_< a co do podkręcania to na jakiej płycie sprawiało ci trudności że na tej jest tak proste?? :-P :lol2:

NO to wychodzi na to, że w -E jest duży rozrzut jakościowy kondensatorów i nic na to niestety nie poradzimy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w biosie ustawione 1.425v a w Everest i CPU-Z mam 1.39v pokazane, która jest wartość prawdziwa nie wiem. Chciałem tylko zaznaczyć, że ja biosu nie zmieniałem, ani razu.

 

EDIT: Teraz odczyt spadł nawet do 1.38v jak włączyłem Orthosa...

Najbardziej prawdziwa byłaby z miernika ;)

 

Różnica pomiędzy ustawieniem a faktycznym niższym napięciem zdarza się dośc często na pro. Tzw vdrop.

Trzeba sprawdzac odczyt w everest/AbitEQ i do tych wskazań ustawiac. U mnie różnica wynosi 0.05v.

Na XS widziałem kolesi co 0.07v mieli a jeden nawet 0.11v! miał mniej do ustawionej wartości. Niestety to "niedoskonałośc" konstrukcji układów zasilających.

 

Widziałem że powstały juz mody (przynajmniej do pro) do zniwelowania tego ale trzeba dolutowywac rezystorki do płyty a tego już nie każdy chciałby sie podjąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mimo ustawienia w biosie 1.425v, mam realnie 1.39v, to ja jestem zadowolony. Im mniej do stabilnej pracy tym lepiej. Ja nie będę przy -100C kręcić na max :D

Edytowane przez cripple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do tego mobacza i dzisiaj musiałem przetrzeć oczy:

wczoraj w Apollo kosztowała 362zł a dzisiaj jest 415 :blink:

 

Co wy na to??? Może to jakiś błąd (powinno być 315 :lol2: sądząc po opisywanych tutaj przygodach z mobo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do tego mobacza i dzisiaj musiałem przetrzeć oczy:

wczoraj w Apollo kosztowała 362zł a dzisiaj jest 415 :blink:

 

Co wy na to??? Może to jakiś błąd (powinno być 315 :lol2: sądząc po opisywanych tutaj przygodach z mobo)

Ja polecam sklep PCProjekt. Już od dość dawna tutaj kupuję ze względu na atrakcyjne ceny. Tu masz Abita. Kurier 15zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja plyte kupilem w miejscowym sklepie za 370zl. Warto popytac nigdy niewiadomo na jaka cene sie trafi.

 

Co do tych nieszczesnych kondensatorow to kondensatory typu Solid powinny pracowac w zakresie temperatur od okolo -55*C do 105*C. Wiec albo macie strasznie zimno w pokoju ;) Albo sa walniete te kondensatory albo jest jakas inna przyczyna takiego stanu rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz lepiej MSI :)

Twoje odpowiedzi dużo wnosza.

 

Co do płyty dziś miałem właśnie nieciekawa sytuację, otóż płyta łapała freez na napisie Abit, potem jak w końcu odpaliła wyskoczyło, że CPU is unworkable ( miałem to już parę razy ) i ustawiło default, zmieniłem na 400x8, tak jak wcześniej i poszło bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbym teraz dokonywał wyboru to byłbym skłonny dołożyć do IP35 zamiast IP35-E , tak jak wyżej-z nią niema takich problemów przy starcie jak z IP35-E chociaż oczywiście z tymi także nie wszyscy mają :D

 

To juz lepiej MSI :)

 

A co mialem mu napisac? Co bys dodal jeszcze do mojej wypowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne kondensatory maja minimalna temperature pracy -40*C. Wiec mysle ze i tak takiej temperatury w pokoju nie macie. A druga sprawa to ze w IP35-E "niewszystkie" kondensatory sa typu Solid. A akurat te w sekcji zasilania sa.

 

A co z wtyczkami zasilajacymi plyte glowna i procka? Macie podpiete 24 i 8 pinowe?

 

 

Przemek ta plyta nie obsluguje pamieci 533. Obsluguje jedynie 667 i 800 - tak pisze w instrukcji.

 

Moja plyta smiga bez zadnych problemow :) I jestem bardzo z niej zadowolony.

Edytowane przez Shadow86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że tak jest w instrikcji można ręcznie wszystko ustawic, tym bardziej że wcześniej chodziły na 980.

Tylko do odpalenia płyty i ustawienia potrzebneby były jakieś normalnie działające na tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne kondensatory maja minimalna temperature pracy -40*C. Wiec mysle ze i tak takiej temperatury w pokoju nie macie. A druga sprawa to ze w IP35-E "niewszystkie" kondensatory sa typu Solid. A akurat te w sekcji zasilania sa.

 

A co z wtyczkami zasilajacymi plyte glowna i procka? Macie podpiete 24 i 8 pinowe?

Co nie zmienia faktu, że jak sekcja jest zimna to płyta nie odpala... [; (chociaż u mnie to występowało tylko przy chłodzeniu ln2 :P)

 

Na 24 pin + 4/8 pin śmigało bez problemu. Teraz mam 24 + 8 pin i też oczywiście bez problemowo [;

 

Molex przy PCI-E nie podpinany w ogole :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko czy te bendą działać bez żadnych problemów?? klik

Będą działać. Ale za mniejsze pieniądze to można kupić 4x1GB bardzo dobrych pamięci !

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=8553 lub

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=4310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem. po włączeniu komputera obraz pozostaje czarny czy moze to byc wina pamięci kingston 533Mhz?? Są na napięciu 1.8V. Macie jakieś pomysły? płyta oczywiście to IP35-e.

ta plyta nie obsluguje ddr 400 ani 533. i nie wazne czy procek idzie na fsb 200/266/333 nie rusza i koniec.

dopiero ddr667mhz rusza na niej:/

straszna kupa musialem 2 razy spd zmieniac w pamieciach ehh..

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh dobre sobie;) sory ale jak wiesz co kupic to nie zadna kupa;)

 

mam pamieci 400mhz a chodza spokojnie 750 na cl4.3.3.6 i wiecej tez ida:) tylko a ze spd nie maja 333 to tylko na plus bo sa tansze ;)

 

ale spd 266 juz maja jeszcze sie pobawie z nimi i jak dobrze pojdzie to beda mialy spd333 ;)

 

a plytka powinna miec obsluge od 533 pamieci. bo w koncu sa takie ddry2. no ale szkoda ze nie obsluguje pewnie wina biosu.

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne kondensatory maja minimalna temperature pracy -40*C. Wiec mysle ze i tak takiej temperatury w pokoju nie macie. A druga sprawa to ze w IP35-E "niewszystkie" kondensatory sa typu Solid. A akurat te w sekcji zasilania sa.

 

A co z wtyczkami zasilajacymi plyte glowna i procka? Macie podpiete 24 i 8 pinowe?

Przemek ta plyta nie obsluguje pamieci 533. Obsluguje jedynie 667 i 800 - tak pisze w instrukcji.

 

Moja plyta smiga bez zadnych problemow :) I jestem bardzo z niej zadowolony.

Wtyczki od zasilacza mam 20pin i 4 pin. Ale to raczej nie powinno stanowić problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno pytanie ,czy opłaca mi się wymiana p5b deluxe na abita ip-35 (ten średni model), nic do tej zamiany bym nie dopłacał (abita moge miec za 350 zł)

 

zalezy mi na 6 wewnetrznych złączach sata dlatego msi p35 neo2 fr odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...