Skocz do zawartości
Bolo8888

Abit Ip35-e, Ip35 "dark Rider", Ip35-pro "snake"

Rekomendowane odpowiedzi

Na moim pudle po IP35-E jest tabelka porownawcza IP35/Pro/-E i wynika z niej ze lepsze kondensatory ma tylko Pro :blink:

Jakby nie bylo, to wciaz prawie ta sama plyta.

 

postaw przed sobą zdjęcie jednej i drugiej płyty i porównaj, to nie jest wielką sztuką i zobaczysz czy masz racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie długo IX38-QuadGT będzie dostępny. W sklepie w którym się zaopatruje już jest cena choć nie ma terminu dostawy - 225euro

 

Jak się okaże że jest dużo lepiej zbudowana od IP35pro to będzie miało co kusić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie wlasnie zastanawiam nad wyborem nowej plytki pod 775 a moze nie powinienem sie zastanawiac tylko brac tego Abita IP35-E .... ??

Chodzi mi tez po glowie ASUS P5N-E SLI ale nie potrzebuje sli...

Przekonajcie mnie ze warto kupic Abita bo chce miec dobra podstawe i mozliwosci do O/C.

Jakie pamieci najlepiej wybrac, podobno OCZ maja problemy??

Cos tez gdziez slyszalem o revizji ze 1.00 chodzi najlepiej ale pewnie juz jest niedostepna, jakie macie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie napiecie powinienem ustawic na NB w wersji Ip35-E ?? zeby wyjsc z fsb powyzej 400mhz??

masz podlaczany wentyl od procka nie tam gdzie trzeba i ostrzezenie o niepodlaczaonym wentylu sie wlacza. Rozwiazania sa 2:

1. Podlacz wentyl do gniazdka CPU Fan (4pin) a nie AUX

2. W zakladce FanEQ biosu ustaw failfanwarning (czy cos takiego, teraz nie jestem w stanie powiedziec) na disabled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb trafiles luxus wersje procka. U mnie przy 3400MHz mam napiecie 1,4V.

Dzieki, ale bez przesady :rolleyes: Do 3600 mhz 1.41 bios, ale na 3800 nie bardzo chcial wskoczyc choc cos czuje ze musialbym wlasnie nie tylko cpu vcore podbic troche, ale tez SB i NB i tego mi sie juz sprawdzac nie chcialo bo 3600 wyglada zacnie ;] Poza tym PvM sie mocno grzeje i nie chce meczyc mobacza.

 

A czy te 3400 to max co mozesz z niego wycisnac?

 

I jeszcze jedno pytanie czy nowe biosy polepszaja troche mozliwosci OC Ip35-e?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie napiecie powinienem ustawic na NB w wersji Ip35-E ?? zeby wyjsc z fsb powyzej 400mhz??

Podbijaj aż zacznie iść wyżej.

 

Każdy egzemplarz jest inny (podobnie jak z prockami), np moja już od ok 360fsb potrzebuje więcej niż standard.

 

 

Nowe biosy do IP35pro (z dziwnie wstecznymi datami wydania)

http://www2.abit.com.tw/page/pl/motherboar...;pPRODINFO=BIOS

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijaj aż zacznie iść wyżej.

 

Każdy egzemplarz jest inny (podobnie jak z prockami), np moja już od ok 360fsb potrzebuje więcej niż standard.

Nowe biosy do IP35pro (z dziwnie wstecznymi datami wydania)

http://www2.abit.com.tw/page/pl/motherboar...;pPRODINFO=BIOS

rafa na forum abita w strefie beta widziałem 1.6b01. Możesz spróbować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge spokojnie ustawic na 390mhz na default V, a jak ustawie na 395 lub 400, to nawet gdy podniose do 1.53v, nie wskakuje nawet pierwszy screen Abit'a. Jak mocno moge podniesc napiecie zeby nie uszkodzic plyty? Wiem ze procek idzie na tych wartosciach, bo jesli ustawiam go na 365x9, to spokojnie chodzi na 3.24Ghz, a jesli ustawie chociazby 400x7 to nie odpala nawet na 2.7Ghz, pamieci są 1:1 czyli maja fabryczne 800Mhz, ale tez watpie ze to wina pamieci bo uruchomilem ja na 950Mhz...

Co wiecej moge zrobic??

 

masz podlaczany wentyl od procka nie tam gdzie trzeba i ostrzezenie o niepodlaczaonym wentylu sie wlacza. Rozwiazania sa 2:

1. Podlacz wentyl do gniazdka CPU Fan (4pin) a nie AUX

2. W zakladce FanEQ biosu ustaw failfanwarning (czy cos takiego, teraz nie jestem w stanie powiedziec) na disabled.

 

Od poczatku mam tak ustawione

Edytowane przez Njoi002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa na forum abita w strefie beta widziałem 1.6b01. Możesz spróbować...

Wiem, mam go nawet na dysku :) Chce najpierw wybadać 1.4, jak na razie zainstalował się bez problemów i wszystko działa. Jak będe miał czas to posprawdzam co z możliwościami OC.

Na XS piszą że ten 1.6 jest bardzo objecujący.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie wkurzam, że się tak hamburgery opieprzają z tymi biosami do -e. W ogóle juz myślę o małym upgradzie i pozegnaniu sie z abitem. choc jestem z niego bardzo zadowolony, to nudna płyta :P W planach jest DFI P35 Blood Iron + najtanszy penryn z mnoznikiem 9 albo 8 + tani ram do oc + 8700GT/8800GT. Troche sobie poczekam. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . mam pare pytan z tym ze z gory prosze o nie bluzganie bo czytam te faq itd i w ogole nie czaje bazy; d

 

no ale mniejsza; d . chcialbym sie dowiedziec co to jest FSB :) , poniewaz to pojecie wszedzie jest uzywane a nigdzie nie ma wyjanienia dla lamusa takiego jak ja ; d . a co to FSB jest mi potrzebne bo chce skrecic mojego 2180 na 2.4 ( nie wiecej bo mam boxa i nie zmieniam ) lecz za bardzo nie wiem jak , bo wiem tylko ze trzeba zwiekszyc taktowanie z 200 na 240 ; . ale nie wiem czy cos wiecej .

 

nastepnie chcialbym sie dowiedziec czemu po zainstalowaniu abit EQ glosniczek systemowy zaczyna wyc i nie chce przestac; d . temp na procku i reszcie sa ok ( okolo 45c ) . a temu EQ chodzi o cos z napieciem , ale nie wiem o co konkretnie bo jak zaczyna wyc to nie moge wytrzymac i musze kompa wylaczyc ;d . podejrzewam ze moze mu chodzic o napiecie na ramie ktore dalem 2.1 poniewaz tyle podaje producent zeby dac .

 

chcialem sie takze dowiedziec czy krecac na 2.4 musze miec na ramie 960mhz ? i czy nie lepiej 800 . bo boje sie troche o temperature ( juz przy 800 sa gorace ze sie mozna oparzyc dotykajac ) . no i czy zostawic te same timingi 4-5-4-15 ? czy zmieniac?:) ( wole nie zmieniac bo sie nie znam; d )

 

i zastanawiam sie tez na updejtem biosu , bo jest 6.0 wersja a to troche stare . ale przeczytalem otrzezenia z faq i sie boje ze sie zjebie ; d i bede mial lipe ;

 

o i tez sie chcialem dowiedziec jak wlaczyc tryb dual channel na pamiecie , bo obecnie mam single channel i nie wiem jak to zmienic . pozatym zaobserowalem dziwny fakt , pomimo iz mam w biosie ustawione 2.1V na pamiec , w cpu-z pokazuje mi 1.8 ( co w ogole jest dziwne bo te pamiatki nie chodza na tak niskim napieciu; d , dziwota )

Edytowane przez lucius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji EQ piska ci bo napięcie 2,1 właśnie jest dla niego za wysokie-włącz EQ, kliknij ikonkę setup tą z narzędziami, w zakładce voltage przy DDR2 kliknij limit i zwiększ dopuszczalną górną granice.

 

Nawet na boxie możesz wrzucić więcej niż 2,4GHz-widzisz ja na 2160 mam 3,0GHz i jeszcze by sie ciut dało ale na razie starcza. Masz coś takiego jak mnożnik (czytam dzielnik jak kto zwie) i tam sobie ustawiasz stosunek MHz na procku do MHz ramu. Z timingami to masz tak że im większa częstotliwość ramu, tym przeważnie luźniejsze timingi wrzucić musisz (większe liczby).

 

Żeby pamięci chodziły w dualu musisz umieścić je w gniazdach tego samego koloru (np niebieskie i druga kość też w niebieskim).

 

CPU-Z mi także błędnie pokazuje napięcia ramu

 

Co do FSB to weź poszukaj na forum w tematach o podkręcaniu bo jest tego trochę a nie sposób wszystko przepisywać i tłumaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...